انواع روش های پروتز باسن : تزریق چربی (برزیلی) و کاشت ایمپلنت

انواع روش های پروتز باسن

ایمپلنت باسن یک عمل جراحی پلاستیک است که در آن شکل، سایز و ظاهر باسن با توجه به نیاز و درخواست مشتری اصلاح می‌شود. در این عمل ایمپلنتی با سایز مناسب برای قرار دادن در باسن بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک پروتز باسن یک عمل سرپایی است که 2 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد. یک شکاف یا در قسمت برآمده (لپ باسن) یا در هر محلی در قسمت چین خورده باسن ایجاد می شود. سپس یک پاکت بزرگ توسط جراح در این محل ایجاد شده و در نهایت ایمپلنت درون آن قرار می گیرد. مدت زمانی که جراح صرف انجام جراحی پلاستیک می کند به مهارت جراح، آناتومی و فیزیولوژی بیمار و از همه بیشتر به تکنیک بکار رفته توسط متخصص، بستگی دارد. بطور مختصر، پروتز باسن از طریق تمام اعمال بالا انجام می شود. هر عملی مزایا و معایب خودش را دارد. بنابراین این خیلی مهم است که توجه شود کدام روش ایمن و ماثر است.

چه جراحی پروتزی می‌توان انجام داد؟


 • افزایش پری، گردی و برآمدگی باسن یا باسن های شما
 • بهبود تناسب اندام شما
 • بالابردن تصویری ذهنی از خود و اعتماد به نفس

علاوه بر عمل پروتز باسن، می توان لیفتینگ باسن را بوسیله جراحی برداشتن بافت نرم انجام داد.

چه کسی داوطلب خوبی برای پروتز باسن است؟


شما ممکن است داوطلب خوبی برای پروتز باسن باشید اگر:

 • به لحاظ فیزیکی سالم باشید.
 • توقعات واقع بینانه‌ای داشته باشید
 • شما از این احساس که باسن کوچکی دارد ناراحت هستید
 • از گردی و شکل عمومی باسن خود راضی نیستید
 • باسن شما نامتناسب است

با توجه به تشخیص پزشک شما می توانید یکی از روش های زیر را برای پروتز باسن انتخاب نمایید.

عمل لیفتینگ باسن با روش پیوند چربی یا برزیلی

روش تزریق چربی یا برزیلی شامل مراحل زیر می باشد.

عمل لیفتینگ باسن

داروها راحتی شما را در هنگام انجام عمل جراحی، مدیریت می‌کنند. این کار از طریق تزریق آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پزشک شما بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

لیپوساکشن از طریق یک شکاف کوچک و نامشخص انجام می‌شود. ابتدا یک بی‌حس موضعی برای کاهش خونریزی و تروما انجام می‌شود. سپس یک لوله نازک توخالی یا کانولا از میان شکاف وارد می‌شود تا چربی‌های اضافی با استفاده از جلو و عقب بردن کنترل شده این لوله، سست شوند. این چربی‌های جدا شده سپس توسط وکیوم یا سرنگی که به کانولا پیوست شده به بیرون از بدن مکیده می‌شوند. بطور عموم جراح سه برابر مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق به باسن‌ها را لیپوساکشن می‌کند.

سپس چربی، بافت و خونی که از طریق لیپوساکشن بدست آمده، باز فراوری می‌شود. بعد یک سر به کانولای مخصوص متصل می‌شود. جراح شما از این کانولا برای تزریق چربی از طریق یک تزریق کوچک به تمام قسمت های باسن شما استفاده می کند.

انواع چربی یا مواد حجم دهنده به صورت زیر می باشد:

 • هایدروژل تزریقی باسنی

هایدروژل تزریقی باسن از ترکیباتی که به پلیاکریلامید معروفند و در آب (97% از محلول) محلول اند تشکیل شده . این ها به دلیل استفاده از هایدروژل پلیا کریلامید برای تزریق به هایدروژل تزریقی باسن معروف شده‌اند.

 • PMMA تزریقی باسن

اساسا، PMMA تزریقی باسن از پرکننده پلی متیل متاکریلات به شکل میکروسفر در ژل کلاژن ترکیب شده است. این یک ترکیب قابل تجزیه و سازگار با محیط زیست است که مستقیما رشد بافت فیروز را کنترل می‌کند. نهایتا سیستم طبیعی بدن شروع به دفاع از بدن در برابر ورود عوامل خارجی می‌کند که حاصل آن افزایش حجم بافتهای پیوندی است.

 • سیلیکون تزریقی باسن

سیلیکون تزریقی باسن همچنین در گروه هایدروژل و PMMA های تزریقی باسن قرار می‌گیرد و در مورد مواد خارجی مانند سیلیکون مایع برای پر و بزرگ کردن باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتیجه انجام عمل پروتز باسن بلافاصله قابل مشاهده است. اما به هر حال شما نتیجه نهایی را تا یک سال بعد از جراحی مشاهده نخواهید کرد زیرا مدتی طول می‌کشد تا چربی‌ها رشد کنند. نتیجه این عمل ظاهر و احساس طبیعی را ارائه می‌کند اما شکل باسن به مرور زمان از بین می‌رود. برخی از حجم کلی که بعد از عمل پیوند چربی تجربه می‌کنید به دلیل جذب چربی توسط بدن از بین خواهد رفت (میانگین بیماران 60 تا 80 درصت چربی انتقال داده شده باقی می‌ماند، در بعضی بیشتر و در بعضی کمتر). همچنان که دوره بازیابی را می‌گذرانید و هوشیار می‌شوید، رضایت از وضعیت جدیدتان تا رشد پرشدگی باسن که هدفتان بوده ادامه می‌یابد. همچنانچه وزن‌تان کم یا زیاد می‌شود، نتایج ممکن است تغییر کند زیرا چربی‌ که به این منطقه منتقل شده مانند سایر چربی‌های بدن ممکن است رشد کند یا کم شود.

روش کاشت ایمپلنت باسن

روش کاشت یا ایمپلنت برای بزرگ کردن باسن شامل مراحل زیر است:

روش کاشت ایمپلنت باسن

دارو ها راحتی شما را در هنگام انجام عمل جراحی، مدیریت می‌کنند. این کار از طریق تزریق آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پزشک شما بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

یک شکاف ایجاد خواهد شد. شکاف می‌تواند به طرف بالا در بخش بالایی باسنها، به طرف پایین در هر دو چین خوردگی باسن (جایی که لپ‌های باسن با بخش بالایی رانها برخورد می‌کند)، بین دو لپ باسن (در چین خوردگی مخفی است) یا با یک شکاف در قسمت پایین وسط ساکروم یا فرو رفتگی بین دو باسن باشد. طول شکاف و جای زخم آن مستقیما به منطقه تحت تاثیر بستگی دارد.

ایمپلنت سیلیکونی که به طور خاص برای باسن ساخت شده یا به درون ماهیچه یا به بالا ماهیچه‌های باسن در هر طرف وارد می‌شود. روش وارد کردن و جاسازی ایمپلنتها بستگی به نوع ایمپلنت، درجه بزرگ شدگی مورد نظر، نوع بدن شما و پیشنهادات جراح شما دارد.

شکاف ها با بخیه‌های لایه‌ای در بافت باسن‌ها و بخیه، چسب پوست یا نوارهای جراحی بسته می شوند.

نتایج پروتز باسن بلافاصله قابل مشاهده است. به مرور زمان ورم بعد از جراحی از بین می‌رود و خط شکاف کم رنگ می‌شود. همچنان که دوره بازیابی را می‌گذرانید و هوشیار می‌شوید، رضایت از وضعیت جدیدتان تا رشد پرشدگی باسن که هدفتان بوده ادامه می‌یابد. نتایج این جراحی دائمی است.

دوره بازیابی بعد از عمل ارتقاء باسن


دوره بازیابی بعد از عمل ارتقاء باسنبعد از عمل ارتقاء باسن شما، برای پوشاندن شکاف، از پوشش و بانداژ استفاده می‌شود. از لوله‌های کوچک و نازک ممکن است موقتا برای تخلیه خون و مایعات اضافی از زیر پوست استفاده شود. شما به محل بازیابی منتقل می‌شوید تا به دقت تحت نظر باشید و ممکن است به شما اجاره رفتن به خانه بعد از چند ساعت را بدهند. به شما پوشیدن یک ساپورت بعد از جراحی، تجویز می‌شود. جراح به شما هر نوع ساپورتی را که لازم است در دوره بازیابی بپوشید و اینکه چه مدت لازم است از ساپورت استفاده کنید را خواهد گفت. به شما دستورالعمل هایی داده خواهد شد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بعد از جراحی چگونه از منطقه‌‌ای که جراحی در آن انجام شده مراقبت کنید
 • داروهایی که باید استفاده کنید یا بخورید تا به بهبودی کمک کنند
 • نگرانی‌هایی که در ظاهر محل جراحی یا در مورد سلامت عمومی ممکن است وجود داشته باشد
 • چگونه از تخلیه مایعات و خون اضافی مراقبت کنید
 • چه وقت به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید.

پروتز باسن با پیوند چربی

 • از شما خواسته خواهد شد که در مدت دو هفته (در بعضی جراحی‌ها مدت بیشتری) از نشستن به مدت طولانی خودداری کنید. این خیلی مهم است زیر نشستن طولانی چربی‌ها را تخریب می‌کند.
 • شما همچنین به خوابیدن روی صورت یا طرفین تشویق می‌شوید. وقتی مجبورید بنشینید، می‌بایست از یک بالش یا کوسن در زیر پای خود ( در محل ماهیچه‌های همسترینگ) استفاده کنید تا کمک کند باسن شما بالا بیاید و از فشار بر روی چربی های پیوندی جلوگیری شود.
 • جراح شما ممکن است شما را تشویق به انجام ماساژ لمفاتیک توسط یک متخصص ماساژ درمانی مجوزدار، کند. شما بطور کلی می‌توانید بعد از شش تا هشت هفته ورزش کردن را از سر بگیرید.

 

دروه بازیابی بعد از ارتقاء باسن در خانه

 

اگر احساس کوتاهی تنفس، درد در قفسه سینه یا ضربان قلب غیر عادی داشتید، بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنید. اگر هر کدام از این عوارض روی داد ممکن است به بستری شدن در بیمارستان و درمان بیشتر نیاز داشته باشید.

پروتز باسن چقدر هزینه دارد


هزینه پروتز باسن می‌تواند خیلی زیاد باشد. دست مزد جراح برای پروتز باسن ممکن است به تجربه، نوع عمل انجام گرفته و علاوه بر آن موقعیت مکانی مطب او بستگی داشته باشد.

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است