بهترین درمان ژنیکوماستی و کوچک کردن سینه آقایان با عمل جراحی

برخی آقایان به دلایل ژنتیکی، مصرف بعضی داروهای خاص یا دیگر عوامل نامشخص با رشد مفرط و بزرگی پستان مواجه هستند. ژنیکوماستی یا بزرگ شدن پستان مردانه ممکن است در هر سنی بروز کند و سایز سینه مردان، نوجوانان و افراد بالغ را می‌توان بدون خطر و با موفقیت کوچک کرد. کوچک کردن سینه با روش جراحی موثرترین روش درمان ژنیکوماستی یا عارضه پستان بزرگ مردان شناخته شده است. از بین بردن چربی اضافی و بافت غده‌ای و بازگرداندن سینه به حالت مردانه، تخت و عضلانی با روش جراحی پلاستیک تحقق‌پذیر است. در موارد حادتر ژنیکوماستی ممکن است حجم بیش‌ از اندازه سینه باعث پایین‌ افتادگی و عریض‌تر شدن پوست تیره اطراف نوک پستان شود. در این گونه موارد جراح می‌تواند با عمل جراحی اندازه و وضعیت این ناحیه را بهبود ببخشد و شاید پوست اضافی را بردارد.

در صورتی‌ که از عارضه ژنیکوماستی رنج می‌برید کوچک کردن سایز سینه راه‌حل مناسب در جهت رفع این مشکل است تا هنگام حضور در مکان‌های عمومی از حس اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شوید. مشاوره با یک جراح متخصص بهترین روش کسب اطلاعات در خصوص این نوع درمان است. آگاهی از تمامی جوانب جراحی بسیار حائز اهمیت است. دکتر خان محمدی در خدمت بیماران است تا بهبودی سریع و چشمگیر با حداقل جای زخم یا اسکار حاصل گردد. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس بگیرید.

متقاضیان درمان


افراد زیر گزینه مناسب برای جراحی ژنیکوماستی به حساب می‌آیند:

 •  بیمارانی که امکان برطرف کردن مشکلشان از طریق روش‌های درمانی جایگزین میسر نباشد.
 •  افراد از نظر بدنی سالم باشند و به بیماری یا عارضه‌های پزشکی تهدیدکننده که روند درمانی را مختل می‌سازد، دچار نباشند.
 •  افراد غیر سیگاری
 •  آقایانی که بهبود علائم فیزیکی ژنیکوماستی را با دیدگاه مثبت و اهداف ویژه در ذهن دنبال کنند.
 • مردانی که از نظر فیزیکی سالم هستند و وزن نسبتا نرمالی دارند.
 •  آقایانی که توقعات منطقی از جراحی دارند.
 • افرادی که رشد سینه آنها متوقف شده باشد.
 •  بیمارانی که بزرگ بودن سینه موجبات آزردگی و ناراحتیشان را فراهم ساخته است.

احتمالا انجام جراحی به نفع بیماران است، با این‌ وجود درصورت تداوم رشد سینه روش‌های درمانی مجدد در آینده ضرورت پیدا می‌کند.

اقدامات قبل از عمل


حین آماده‌سازی بیمار جهت انجام جراحی ممکن است برخی درخواست‌ها از بیمار شود:

 • انجام آزمایشات و معاینه پزشکی
 • بیمار موظف است از مصرف دخانیات یا هر نوع ماده نیکوتین‌دار خودداری کند.
 • پرهیز از قرارگرفتن طولانی‌مدت در معرض تابش‌آفتاب یا تجهیزات برنزه‌کننده پوست
 • مصرف آسپرین را متوقف سازید چون باعث رقیق شدن خون می‌شود.
 • از مصرف هر نوع دارویی که باعث رقیق‌شدن خون می‌شود پرهیز کنید.
 • استعمال هر نوع ویتامین یا مواد معدنی رقیق‌کننده خون را متوقف سازید. درصورت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص فهرست کامل این اقلام با پزشک مشورت کنید.

درمان ژنیکوماستی با روش لیپوساکشن


جراحان قادرند تعداد زیادی از بیماران مبتلا به ژنیکوماستی را با روش لیپوساکشن درمان کنند. دلیل آن هم تاحدودی به پیشرفت‌های اخیر در زمینه فناوری لیپوساکشن باز می‌گردد طوری‌که طیف وسیعی از تکنیک‌های کمتر تهاجمی در دسترس بیماران قرار دارد. اما مهارت جراح هم نقش به سزایی دارد و انتخاب جراح پلاستیکی که در زمینه لیپوساکشن آموزش دیده باشد و تجربه کافی در کوچک کردن سایز سینه مردان با روش لیپوساکشن را داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. معمولا درمان ژنیکوماستی با روش لیپوساکشن مستلزم اجرای بیهوشی موضعی به همراه تجویز داروهای مسکن یا بیهوشی کامل است و به یک شکاف جزیی در هر سمت سینه نیاز است. ممکن است شکاف‌ها در امتداد و حاشیه ناحیه تیره رنگ اطراف نوک پستان یا زیربغل ایجاد شود و تمایل بیمار و تکنیک مورد علاقه جراح نیز در این کار تاثیرگذار است. جراح با ایجاد این دو شکاف خواهد توانست چربی اضافی یا بافت غده‌ای را خارج کند و همزمان ساختار جدید سینه را متناسب با ظاهر طبیعی بدن بیمار شکل دهد.

کوچک کردن سینه مردان به روش بافت‌بری


در موارد حادتر ژنیکوماستی شاید برای کسب نتایج مطلوب به بریدن بافت از طریق جراحی نیاز باشد. بدین‌ ترتیب بیمارانی که دچار عریض‌ بودن پوست تیره رنگ اطراف نوک پستان هستند معمولا این روش کوچک کردن سینه مردان نتیجه‌ بخش خواهد بود. جایی‌ که درمان موفقیت‌آمیز تنها با لیپوساکشن میسر نباشد، بریدن بافت به جراح اجازه می‌دهد حجم بیشتری از پوست یا بافت غده‌ای را از بدن بیمار خارج کند. محل و اندازه شکاف‌ها به مدت زمان جراحی بستگی دارد اما به طورمعمول شکاف‌ها در اطراف ناحیه تیره رنگ نوک پستان یا داخل چین و چروک‌های سینه ایجاد می‌شوند. یک جراح مجرب و باتجربه مراقب است شکاف‌ها را در جایی ایجاد کند که جای زخم‌ها تا حد امکان قابل رویت نباشند. معمولا کوچک کردن سینه مردان به روش بافت‌بری به‌ صورت جراحی سرپایی انجام می‌گیرد و از بیهوشی کامل یا موضعی به همراه تجویز داروی مسکن استفاده می‌شود.

بهبودی


معمولا فرآیند بهبودی پس از جراحی لیپوساکشن برای بیماران نسبتا قابل‌ تحمل است. اغلب پوشیدن ساپورت یا گن‌های فشرده‌ساز طی چند هفته نخست پس از جراحی به بیماران توصیه می‌شود. این پوشش از میزان ورم می‌کاهد و نقش محافظ را برای بافت‌های درحال درمان ایفا می‌کند. انجام ورزش‌های سنگین تقریبا به مدت 3 هفته برای بیماران توصیه نمی‌شود، با این حال خیلی از آقایان ظرف چند روز پس از جراحی در محل کار یا دانشگاه حضور می‌یابند. اما باید خاطر نشان کنیم سرعت درمان بین بیماران متفاوت است. جراح به تک‌تک بیماران دستورالعمل جداگانه‌ای جهت بهبودی پس از جراحی ارائه خواهد کرد. فرآیند بهبودی پس از بافت‌بری فرقی با جراحی لیپوساکشن نمی‌کند. ‌به هرحال احساس درد و کمی ورم در بین بیماران شایع است. بیماران معمولا ظرف 1 هفته پس از درمان خودشان را آماده بازگشت به محل کار می‌کنند و اجازه انجام فعالیت ورزشی بعد از چند هفته داده می‌شود. تنها چند روز نخست پس از جراجی بیمار قادر به پیاده‌روی، نشستن و استراحت خواهد بود. استراحت دادن به شانه‌ها و بلند نکردن دست‌ها به خصوص بالای سر بسیار حیاتی است. شاید بیمار به مدت چند روز احساس درد و ناراحتی کند اما درد معمولا خفیف است. احتمالا جراح برخی داروهای مسکن را برای بیمار تجویز خواهد کرد، با این حال از نظر برخی آقایان مصرف داروهای بدون‌ نسخه مانند تایلنول کفایت می‌کند. در صورتی‌ که پوشیدن گن‌های فشرده‌ساز به شما توصیه شده حتما از آنها استفاده کنید. این پوشش‌ها حس آرامش را افزایش می‌دهد و به التیام مطلوب ناحیه جراحی شده کمک خواهد کرد. ممکن است برخی بیماران بعد از انجام جراحی دچار بی‌حسی در ناحیه تحت درمان شوند اما این شرایط تقریبا و همواره موقتی است. قاعدتا هرگونه بی‌حسی رفته‌رفته و طی چند ماه پس از جراحی برطرف خواهد شد.

نتایج کوچک کردن سینه مردان


اینطور تصور می‌شود که نتایج بعد از کوچک کردن سینه در آقایان، شامل برداشتن چربی اضافی، پوست و بافت غده‌ای دائمی و اثربخش هستند. با این حال پیروی از سبک‌زندگی سالم اهمیت زیادی دارد. بروز مجدد ژنیکوماستی به دنبال افزایش چشمگیر وزن، مصرف داروی استروئیدی یا برخی بیماری‌های بالینی خاص محتمل است. علاوه‌ بر این داروهایی که بر سطح تستسترون بدن تاثیرگذار هستند ممکن است بر نتایج نهایی جراحی سینه مردان هم اثر منفی بگذارند. جراح تقریبا 5 تا 7 روز بعد از جراحی سینه آقایان یک جلسه معاینه تکمیلی جهت بررسی فرآیند درمانی برای بیماری ترتیب خواهد داد. جراح می‌تواند نکات اساسی به منظور حفظ نتایج مطلوب و طولانی مدت جراحی را به بیمار گوشزد کند.

خطرات جراحی


خطرات جراحی ژنیکوماستی و لاغری سینه مردان عبارتند از:

 •  واکنش نشان دادن به چسب، بخیه، داروهای تزریقی یا موضعی
 •  خونریزی
 •  لخته‌های خونی
 •  عدم‌تناسب سینه‌ها، بی‌نظمی در شکل و ظاهر سینه
 •  احتمال آسیب دائمی و موقتی به ساختارهای عمیقتر بدن مانند عصب‌ها، عروق خونی، عضلات و شش‌ها
 •  لخته بستن رگ‌های داخلی، مشکلات قلبی ریوی
 •  ممکن است بافت چربی سینه از بین رود (بافت‌مردگی)
 •  آب آوردن بدن
 •  عفونت، درد دائم، مشکلات التیام زخم و باقی ماندن جای زخم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است