بهترین روش پیکر تراشی برای لاغری و تناسب اندام

برای اکثر افراد رژیم غذایی و ورزش سخت فقط باعث کاهش وزن می‌شود اما عضلات و پوست به قدر کافی سفت و فرم گرفته نمی‌شوند. کاهش قابل‌ توجه وزن در بسیاری از افراد باعث شلی و افتادگی پوست و بدفرمی بدن می‌شود. سریع‌ترین و اغلب تنها راه‌حل برای از بین بردن پوست و چربی اضافی در این مواقع پیکرتراشی (بادی کانتورینگ) بدن است. پیکرتراشی به‌صورت یکجا به چندین مشکل در بدن رسیدگی می‌کند و در نهایت بیماران را از یادآوری ناراحت‌کننده فرم سابق بدنشان رها می‌کند. بادی کانتورینگ به روش‌هایی اشاره دارد که شکل و فرم قسمت‌های خاصی از بدن شما را با از بین بردن چربی بیش‌ از حد و چربی زیر جلدی تغییر می‌دهد. روش‌ها عبارتند از لیپوساکشن، ابدومینوپلاسی و پانیکولکتومی، لیفت بدن، لیفت بازو، لیفت ران و غیره.

پیکرتراشی گزینه‌های گوناگونی را برای کمک به شما در مبارزه با چربی‌های خفیف در مناطق مختلف بدن نشان می‌دهد. زمانی که صحبت از پیکرتراشی و فرم دهی به شکل بدن می‌شود پزشکان می‌دانند که تنها یک روش ممکن است برای نیازهای همه‌ی بیماران مناسب نباشد. بسته به اهداف، شما می‌توانید روش‌های جراحی، غیر جراحی و حداقل تهاجمی را انتخاب کنید. پزشک به شما کمک می‌کند تا با انتخاب تنها یک یا ترکیبی از درمان‌ها و رسیدن به فرم مورد نظرتان اعتماد به‌ نفس خود را بازیابید. دکتر خان محمدی با استفاده از روش‌های ترکیبی درمان‌های مختلف بادی کانتورینگ به بیماران این امکان را می‌دهد تا فرم بدنی که لایق آن هستند را به دست بیاورند. در طول مشاوره، پزشک با توجه به نیاز و اهداف فردی شما روش مناسب پیکرتراشی را انتخاب می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت انجام پیکرتراشی در غرب تهران می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمایید.

مزایا


مزایای بادی کانتورینگ بدن عبارتند از:

سفت و صاف‌تر شدن بدن

پس از کاهش وزن زیاد و یا حاملگی‌های متعدد، فرد دچار شلی پوست و توزیع نابرابر چربی در نقاط مختلف بدن می‌شود که فرمی غیرطبیعی به آن می‌دهد. پزشک با استفاده از پیکرتراشی پوست را سفت و اندام را باریک‌تر می‌کند و ظاهری جذاب‌تر به بدن می‌دهد.

نتایج منحصر به‌ فرد

کانتورینگ بدن به‌طور کامل قابل تنظیم با نیازهای فردی بیماران است بنابراین بیماران می‌توانند بر اساس نیاز، اهداف و علایق خود فرم بدن را اصلاح کنند و از نتایج آن لذت ببرند.

رفع چربی پایدار

بادی کانتورینگ بدن برای افزایش تناسب کل بدن طراحی‌ شده است. بیماران می‌توانند چربی ناخواسته را که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند از طریق لیپوساکشن حذف کنند. در واقع لیپوساکشن به‌ عنوان روش مکمل، در کنار ورزش و رژیم، به کاهش وزن کمک می‌کند.

متقاضی مناسب برای پیکرتراشی بدن


متقاضیان پیکرتراشی لاغری باید در سلامتی کامل باشند، الاستیسیته مناسب و ضخامت کافی پوست داشته باشند و انتظارات منطقی از نتیجه پیکرتراشی، درمان کاهش سلولیت و یا عمل جراحی رفع بیش‌ از حد پوست داشته باشند. برخی از تکنیک‌های پیکرتراشی مانند لیفت کل بدن شامل روش‌های جراحی شدید می‌شوند. در چنین مواردی قبل از انجام عمل جراحی احتمالاً نیاز به بررسی بیشتر شرایط پزشکی کلی بدن است.

آماده‌سازی


مواردی که بیمار باید برای آماده شدن برای عمل جراحی انجام دهد عبارتند از:

  •  قبل از جراحی اصلاح نکنید زیرا ممکن است احتمال عفونت را افزایش دهد.
  •  بعد از نیمه‌شب روزی که نوبت جراحی دارید غذا یا نوشیدنی مصرف نکنید.
  •  برای حداقل 6 هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید تا خطر لخته شدن خون و سایر عوارض پیکرتراشی را کاهش دهید.
  •  دو هفته قبل از عمل داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند مصرف نکنید.

انواع روش‌های پیکرتراشی


پیکرتراشی انواع مختلفی دارد ازجمله:

جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو روشی برای رفع پوست بیش‌ از حد در بازو است. پوست به علت افزایش سن یا کاهش سریع وزن معمولاً الاسیته خود را در طول بازوها از دست می‌دهد. جراحی زیبایی بازو باعث سفتی و فرم دهی بازوها می‌شود و ظاهری جوان‌تر به آن‌ها می‌دهد.

جراحی زیبایی لیفت بدن

بیماران با شلی و افتادگی بیش‌ از حد پوست در مناطق مختلف بدن ممکن است از عمل جراحی گسترده‌تر و بزرگ‌تر در بدن استفاده کنند. جراحی‌های گسترده‌تر لیفت بدن می‌توانند کل بدن (جراحی لیفت کل بدن) و یا مناطق خاص (لیفت قسمت پایین‌تنه، میانی یا بالاتنه) را هدف قرار دهد. لیفت کل بدن برای بیمارانی که الاستیک پوست را در سراسر بدن خود ازدست‌داده‌اند مفید است. لیفت بدن در هر قسمت از بدن بیمار که تجمع چربی یا افتادگی پوست بیش‌ازحد دارد مانند بازوها، سینه‌ها، باسن، ران‌ها و شکم انجام می‌شود.

جراحی ایمپلنت ساق پا

تقویت ساق پا از طریق قرار دادن ایمپلنت گزینه‌ای عالی برای بیمارانی است که از شکل یا اندازه عضلات ساق پا ناراضی هستند. به‌طورکلی، مردان و زنان به دلایلی بسیار متفاوت از ایمپلنت برای تقویت ساق پا استفاده می‌کنند. مردان اغلب می‌خواهند بر حجم و عضله تأکید کنند درحالی‌که زنان معمولاً به دنبال تعادل و تناسب هستند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن رایج‌ترین روش جراحی پیکرتراشی بدن است زیرا اجازه می‌دهد جراح دوباره قسمت‌هایی از بدن را مجدداً فرم دهی کند. با استفاده از تنها چند برش کوچک، جراح می‌تواند رسوب‌های چربی پایدار را هدف قرار دهد و به‌طور دائم سلول‌های چربی را از منطقه حذف کند.

جراحی زیبایی ران

جراحی زیبایی ران‌ها تصحیح نقایص، مانند شلی و افتادگی پوست و چربی اضافه، در ران‌ها است. در طول جراحی پوست و بافت چربی بیش‌ازحد در ران داخلی، خلفی و قدامی برداشته می‌شود.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی جراحی پیکرتراشی بدن است که ترکیبی از حذف پوست و چربی بیش‌ازحد در میان تنه و جراحی سفت کردن عضلات شکم است. ابدومینوپلاستی به‌طور معمول به‌عنوان جراحی جداگانه انجام می‌شود، اما همچنین ممکن است در طول عمل جراحی لیفت کامل بدن نیز انجام شود. مناطق بدن با چربی ناخواسته، پوست بیش‌ازحد و سلولیت می‌تواند به‌طور مؤثر با انواع روش‌های جراحی پیکرتراشی و گزینه‌های درمان سلولیت درمان شود. برای کسانی که با ترکیبی از پوست و چربی بیش‌ از حد مبارزه می‌کنند، حذف از طریق جراحی یک انتخاب عالی است.

جراحی زیبایی سینه

روش‌های جراحی زیبایی سینه عبارتند از:

  •  جراحی لیفت سینه با سفت کردن پوست اطراف بافت غدد لنفاوی موجود در بدن و کاهش حجم سینه‌ها باعث سفت شدن سینه‌ها می‌شود. این روش ظاهری زیباتر و متعادل‌تر را برای سینه فراهم می‌کند.
  •  روش تقویت سینه برای زنانی است که تمایل به حجم دهی به سینه‌ها دارند. همچنین می‌تواند حجم را به سینه‌هایی که به علت حاملگی یا کاهش وزن دچار افتادگی شده‌اند، بازگرداند.
  •  کوچک کردن سینه انواع سختی‌های مرتبط با سینه‌های بسیار بزرگ و سفت را کاهش می‌دهد. این روش شامل حذف بافت بیش از حد و تغییر شکل سینه‌ها به شکل قابل کنترل‌تر است.

لیپوماتیک و بادی جت در پیکرتراشی


پزشکان مجرب ممکن است از لیپوماتیک، اولتراسوند واسر و بادی جت، که سیستم‌های لیپوساکشن با آب هستند، استفاده کنند تا به‌آرامی لیپوپروتئین‌های چربی را در یک جراحی رفع کنند. به‌جای دستگاه‌ها و ساکشن‌های تهاجمی لیپوساکشن معمولی، دستگاه اولتراسوند واسر با استفاده از انرژی اولتراسوند برای شکستن چربی‌ها استفاده می‌کند. این چربی‌ها سپس از طریق میکرو کانول‌ها به‌راحتی از بدن خارج می‌شوند. لیپوساکشن لیپوماتیک از روش‌های مختلف استفاده می‌کند. جراح برش را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند، سپس تونل‌ها را ایجاد می‌کند تا دستگاه کانولا بتواند به مقادیر چربی دسترسی پیدا کند، بعد از اینکه تونل‌ها به وجود می‌آیند، از بی‌حسی استفاده می‌شود بنابراین درد وجود ندارد. سپس کانولا به داخل برش‌ها وارد می‌شود و با شکستن مولکول‌های چربی و مکش آن‌ها به بیرون از بدن باعث رفع چربی اضافه و فرم گیری بدن می‌شود. این روش‌ها دارای مزایای متعددی هستند مثلاً جراح این امکان را می‌دهد تا با دقت بیشتر کار را انجام دهد، باعث تورم کمتر و در نتیجه بهبود سریع‌تر می‌شود و اجازه می‌دهد تا از بافت چربی برداشته شده در نقاط دیگر بدن استفاده شود. به‌طورکلی این تکنیک‌های پیشرفته باعث به دست آمدن نتایج بهتر و سریع‌تر و به حداقل رساندن خطر و ناراحتی در طول و پس از جراحی می‌شود.

جراحی


جراحی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود و معمولاً 3 ساعت طول می‌کشد. بیماران می‌توانند در همان روز جراحی خود به خانه برگردند. چربی به‌ آرامی از مناطق دلخواه خارج می‌شود تا ظاهری جوان‌تر و فرم دهی زیباتر ایجاد شود. این چربی را می‌توان در صورت نیاز دوباره به مناطق دیگر مانند صورت، دست، سینه و باسن تزریق کرد. برش‌ها در نقاطی مانند تاخوردگی‌های طبیعی بدن انجام می‌شوند تا کمتر مشخص باشند. در طول جراحی بیمار هوشیار و راحت است. پس از اتمام جراحی برش‌ها بسته می‌شوند و برای حمایت از آن‌ها توصیه می‌شود از شکم‌بند یا جامه مخصوص جراحی استفاده شود. معمولاً فرایند بهبودی کامل حدود 3 هفته به طول می‌انجامد. اکثر بیماران پس از 2 یا 3 روز قادر به بازگشت به محل کار هستند.

دوره بهبودی


دوره بهبودی پیکرتراشی می‌تواند حدود چهار تا شش هفته طول بکشد. بیمارانی که تحت دو یا سه جراحی قرار می‌گیرند، بسته به میزان بافتی که برداشته می‌شود، ممکن است نیاز به بستری برای یک‌ شب داشته باشند. بیمارانی که تحت چهار یا چند جراحی قرار می‌گیرند باید تا 3 روز در بیمارستان بستری شوند.

نتایج پیکرتراشی


نتایج به‌ دست‌ آمده از پیکرتراشی تا زمانی که بیمار شیوه زندگی سالم را حفظ کند ماندگار است. نوسانات شدید وزن بعد از جراحی می‌تواند نتیجه عمل جراحی را به خطر بیندازد بنابراین ضروری است که برای حفظ ظاهر جدید فعال و متناسب بمانید.

آیا پیکرتراشی روشی ایمن است؟


پس از عمل جراحی اگر زخم‌ها عفونت کند، بخیه‌ها بازشوند و ترشح ایجاد شود و خونریزی بیش از حد اتفاق بیفتد ممکن است به جراحی دوم نیاز پیدا کنید. در موارد نادر بیماران دچار لختگی خون شده‌اند.

هزینه پیکرتراشی در غرب تهران


هزینه پیکرتراشی بستگی به نوع جراحی انجام‌ شده دارد. سایر هزینه‌ها شامل هزینه‌های بی‌حسی، میزان ناحیه درمان شده و میزان اصلاح مورد نیاز است.

به این پست امتیاز دهید.
بهترین روش پیکر تراشی برای لاغری و تناسب اندام
3.75 از 8 رای