تزریق چربی در صورت و بدن برای خوش فرم کردن، حجم دادن و زیبا سازی

یکی از رایج‌ترین اثرات پیری بر بدن انسان، از دست دادن تدریجی حجم بافت در تعدادی از مناطق بسیار خاص است. از دست دادن آن در صورت، سینه، باسن و حتی در دست‌ها و پا می‌تواند سن شما را بیشتر نشان دهد. تزریق چربی یک روش زیبایی است که طی آن چربی از یک منطقه اهدا کننده گرفته می‌شود و در جاهای دیگر بدن تزریق می‌شود و به حجم آن اضافه می‌کند. تزریق چربی یک درمان بسیار محبوب است و برای دستیابی به نتایج کامل‌تر به راحتی می‌تواند با مجموعه گسترده‌ای از سایر روش‌های زیبایی همراه شود.

مزیت تزریق چربی این است که همانطور که شما به حجم یک قسمت از بدن خود اضافی می‌کنید، چربی‌های ناخواسته از بین می روند. با توجه به اینکه بدن شما درگیر هیچ ماده خارجی نمی‌شود شما به راحتی می‌توانید به تزریق چربی به عنوان یک روش مطمئن افزایش حجم فکر کنید. مشاوره اولیه زمان مناسبی برای اطلاع دادن به شما در مورد روش مورد نظر شماست.  در کلینیک دکتر خان محمدی، روش تزریق چربی به صورت، دست‌ها، لب ، چانه ،گونه، ساق پا ، سینه و باسن با جدیدترین و ایمن‌ترین شیوه‌ها انجام می‌شود.  برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمایید.

مزایای تزریق چربی


از دست دادن حجم یک بخش کاملا طبیعی و نرمال از روند پیری است. تعدادی از روش‌ها وجود دارد که می‌تواند این واقعیت را حل کند، اما پیوند چربی مزایای متعددی نسبت به ایمپلنت‌ها و پرکننده‌های مصنوعی ارائه می‌دهد.

 •  اول و مهمتر از همه، تزریق چربی با استفاده از چربی طبیعی خود شخص انجام می‌شود این بدان معنی است که خطر واکنش‌های آلرژیک و یا پس زدن این انتقال توسط بدن کانلا به صفر می‌رسد.
 •  در مرحله دوم، زمانی که منطقه مورد نظر به طور کامل التیام یافت، نتایج شگفت آور صاف، طبیعی و دوام طولانی مدت نمایان می‌شود.
 •  سوم، تزریق چربی به صورت و بدن یک روش چند منظوره است که می‌توان آن را تقریبا در هر بخشی از بدن که فرد می‌خواهد حجم آن را اضافه کند استفاده شود.

کاربردها


تزریق چربی اغلب می‌تواند باعث کاهش و یا حتی از بین بردن جنبه‌های پیری سایش و پاره شدن که در صورت و بدن ظاهر می‌شود گردد. خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط خفیف (خطوط ناخوشایندی که از گوشه‌ای از دهان به طور مستقیم به طرف هر یک از چانه‌هاست)، چروک‌ها، شیارها، گودی چشم و استخوان گونه، همه نگرانی‌هایی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. لب‌ها، ران‌ها و باسن که حجمشان به مرور زمان از دست داده‌اند همچنین زخم‌ها یا دیگر فرورفتگی پوست همانند جای آکنه نیز می‌توانند با تزریق چربی درمان شوند. هر کس که از یک یا چند مورد از این شرایط رنج می‌برد ممکن است یک داوطلب خوب برای این روش باشد.

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟


به طور کلی، متقاضی مناسب برای تزریق چربی به صورت و بدن یک فرد بالغ است که می‌خواهد بخشی از بدن خود را با اضافه کردن حجم و همچنین حذف چربی اضافی ناخواسته از قسمت دیگری از بدن خود را افزایش دهد. همانند هر روش پزشکی، داوطلبان بایستی در سلامت کلی خوب باشند و انتظارات واقع بینانه از نتایج درمان داشته باشند. معیارهای دیگر عبارتند از:

 •  بیمار نیاز به چربی اضافی کافی دارد که بتواند با لیپوساکشن برداشته شود، پاکسازی و دوباره تزریق شود. اگر بیمار چربی کافی برای درمان منطقه هدف نداشته باشد، کاندیدای خوبی نخواهد بود.
 •  بیمار باید در مورد نتایج احتمالی واقعی باشد و به طور کامل درک کند که ممکن است او برای انجام اهداف نهایی خود نیاز به انجام چندین روش داشته باشد.
 •  اگر بیمار تحت عمل جراحی چربی برای افزایش سایز سینه قرار می‌گیرد، مهم است که به خاطر داشته باشید که این روش فقط می‌تواند خط سینه را به اندازه یک اندازه فنجانی افزایش دهد. انتظار نداشته باشید که افزایش چشمگیری داشته باشد.
 •  زنانی که شکل سینه آنها نیاز به کمی کمک در طی روش ایمپلنت پستان دارند می‌توانند از تزریق چربی استفاده کنند.
 •  به طور مشابه، بی نظمی‌های سینه یا امواجی که پس از انجام افزایش حجم سینه با ایمپلنت‌ها باقی می‌ماند، می تواند با تزریق چربی به منظور پنهان کردن این مشکلات و رسیدن به شکل مطلوب، تصحیح شود.

داوطلبین نامناسب


تعدادی از تناقضات پزشکی وجود دارد که ممکن است فردی مناسب برای تزریق چربی نباشد. این موارد عبارتند از:

 •  بیماری قلبی عروقی یا کلیوی شدید
 •  اختلالات لخته شدن خون شدید
 •  هپاتیت فعال یا نارسایی مزمن کبدی
 •  سرطان فعال
 •  چاقی مفرط
 • دیابت
 •  سرکوب سیستم ایمنی
 •  بارداری
 •  سابقه هیپرترمی بدخیم
 •  هرگونه سابقه زخم ضعیف

چه اقداماتی قبل از تزریق ضروری است؟


قبل از تزریق چربی در بدن و صورت نکات زیر باید رعایت شود:

 •  برخی داروها یا مکمل‌ها می‌توانند عوارض جانبی جدی منفی داشته باشند که می‌توانند بر روند درمان تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، سیر و جینسنگ، داروهای طب سنتی و خانگی معمولی هستند اما هر دو می‌توانند خونریزی‌های غیر ضروری و بیش از حد را به علت خواص رقیق کردن خون ایجاد کنند. مصرف این داروها، هرگونه داروهای گیاهی غیر تجویزی و همچنین آسپرین و سایر داروهای ضد فشار خون حداقل برای 2 هفته قبل از عمل، را متوقف کنید. تایلنول برای هر گونه درد و درد قبل از عمل جراحی بی خطر است.
 •  سلامتی حود را قبل از عمل حفظ کنید. اگر قبل از عمل در معرض سرماخوردگی، زخم در ناحیه درمان یا نزدیک آن قرار گرفتید یا هر بیماری دیگر، در اولین فرصت با پزشک تماس بگیرید. حتی یک سرماخوردگی ساده می‌تواند خطر عوارض، به ویژه عفونت را افزایش دهد.
 •  ورزش و کار کردن قبل از تزریق چربی مهم است. در حالی که فرد نیاز به چربی اضافی در مناطق خاصی دارد، می‌توان آن را برداشته، پاک و دوباره تزریق کرد، چربی اضافی بیش از حد می‌تواند او را از پروسه درمان باز دارد. در حالت مناسب، فرد باید در حدود 35 پوند وزن هدف قرار داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که آن را حفظ کنید. البته، بهتر است که در روز یا دو روز قبل از عمل جراحی به شدت تمرین نکنید، زیرا فرد نباید دچار جراحت شود.
 •  به مقدار زیاد مایعات بنوشید. فرد بعد از این روش هر دو دارو و بیهوشی را در سیستم خود می‌گیرد و بسیاری از نوشیدنی‌های آب یا نوشیدنی‌های ورزشی (Gatorade) از قبل می‌تواند به پاک کردن سیستم او کمک کند. علاوه بر آن، بافت‌های هیدراتی راحتر درمان می‌شوند.
  • یک رژیم سالم را با تغذیه مناسب شروع کنید و آن را حفظ کنید. فرآیند بهبودی بسته به خاصیت روش منحصر به فرد، می‌تواند یک معامله بسیار بزرگ برای بدن باشد. التیام یافتن انرژی زیادی می‌گیرد و نیاز به مواد مغذی مناسب در ابعاد مناسب دارد. خوردن مقدار زیادی غذای سالم در هفته‌ها و روزهای پیش از تزریق چربی باعث می‌شود بدن تمام چیزهای مورد نیاز برای بهبود را تامین نماید.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟


یک تزریق استاندارد چربی از سه مرحله تشکیل شده است: حذف چربی، جداسازی چربی و تصفیه و تزریق چربی.

حذف چربی

تمام روش‌های تزریق چربی با لیپوساکشن شروع می‌شود تا برخی از چربی‌های اضافی و ناخواسته را از یک منطقه اهدا کننده خاص که پیش از این مشخص شده است، بیرون بیاورد. این را می‌توان بر روی شکم، باسن، لب‌ها و یا ران‌ها انجام داد. از مناطقی که چربی بیش از حد فیبری است (مانند سینه مردان) به طور کلی اجتناب می‌شود. لیپوساکشن با شدت بسیار کم برای جمع آوری تعداد زیادی از سلول‌های چربی سالم امکان پذیر است. یک سوزن زیرپوستی کوچک یا یک کانول مخصوص (یک لوله پزشکی نازک که در لیپوساکشن‌ها استفاده می‌شود) برای محدود کردن آسیب به سلول‌های چربی استفاده می‌شود که در نتیجه باعث ماندگاری طولانی‌تر نیز می‌شود. نوع لیپوساکشن که انجام می‌شود، اغلب تکنیک تامسنت (متورم) است. هر نوع لیپوساکشن که موجب کمترین آسیب به سلول‌های چربی می‌شود، مناسب است.

جداسازی و پاک کردن سلول‌های چربی

هنگامی که چربی کافی از محل اهداء جمع آوری شده است، یک سانتریفیوژ با سرعت بالا برای چرخش چربی استفاده می شود. این عمل موجی سلول‌های چربی را از مایعات جدا می‌کند که در طول لیپوساکشن نیز حذف می‌شوند. هر سلول آسیب دیده حذف می‌شود به طوری که فقط سلول‌های چربی کامل، سالم و پاک شده برای استفاده مجدد بماند.

تزریق دوباره چربی

مرحله نهایی در هر تزریق چربی ،تزریق مجدد سلول‌های چربی خالص به محل هدف است. در این زمان، پزشک قبلا در مورد هر قسمت برای هر تزریق چربی تصمیم گرفته است، از مهارت و تجربه خود برای اصلاح نواقص و ایجاد یک شکل یا شکل جدید استفاده میکند. برای رسیدن به نتایج مورد نظر، سوزن‌های مختلف برای تزریق سلول‌های چربی در عمق‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق


اگرچه روش پیوند چربی نسبتا ساده است، آن به عنوان عمل جراحی در نظر گرفته می‌شود و کمی روند جهت بهبودی وجود دارد. به محض اینکه درمان به پایان رسید، بیمار متوجه درد و ناراحتی شدید می‌شود. این معمولا به راحتی با داروهای خوراکی کنترل می‌شود. یکی از نگرانی‌های اصلی بیماران برای نتایج آنها مشکل جذب چربی است. با توجه به فرایندهای طبیعی داخل بدن، بسیاری از چربی‌هایی که دوباره تزریق می‌شوند می‌توانند توسط بدن جذب شوند و ناحیه تحت درمان افزایش حجم را از بین ببرند. چندین چیز وجود دارد که بیمار می‌تواند در طول بهبودی انجام دهد تا میزان جذب چربی اش کم باشد:

لباس مناسب بپوشید

علاوه بر لباس‌های فشرده که دکتر می دهد، بیمار نیز باید در هنگام بهبودی لباس‌های گشاد بپوشد. فشرده شدن چربی تازه منتقل شده با لباس تنگ (گن) یکی از سریع‌ترین راه‌های نابودی آن است.

توجه داشته باشید که چگونه می‌خوابید

به همان علت که بیمار نباید چربی جدیدش را با لباس تنگ فشار دهد،  نباید با وزن خود در محل تزریق به مدت حداقل 2 ماه بخوابد. برای تزریق چربی صورت، به پشت بخوابید، صورت را از بالش دور نگه دارید. بیماران افزایش پستان، نیز باید به پشت بخوابند. از سوی دیگر، بیماران فزایش باسن باید به سمت پایین بر روی صورت بخوابند تا وزن آنها بر روی پشت قرار نگیرد.

استعمال دخانیات ممنوع است

چربی منتقل شده نیاز دارد با منبع خون رسانی بدن ارتبط برقرار کند تا در محل جدید باقی بماند و شروع به رشد کند. کشیدن سیگار مانع انجام آن می‌شود. سیگار بر جریان اکسیژن و مواد مغذی از طریق جریان خون، به ویژه توانایی بدن برای تسریع بهبودی تأثیر می‌گذارد. برای چربی‌های تازه منتقل شده، این به معنای مرگ خاص است.

تغذیه چربی

در طول فاز بهبودی، بدن به کالری اضافی نیاز دارد تا به تامین چربی منتقل شده توسط خون ادامه دهد. خوردن غذاهای غنی از مواد مغذی با چربی‌های سالم به بدن کمک می‌کند تا یک تزریق پایدار ایجاد کند و تضمین نماید که بیشترین مقدار آن مجددا جذب نمی‌شود.

نتایج تزریق چربی در بدن از چه زمانی قابل مشاهده است؟


نتایج پس از عمل جراحی چربی می‌تواند در بیماران بسیار متفاوت باشد. در واقع، در حالی که برخی از بیماران ممکن است قادر به دیدن نتیجه تقریبا بلافاصله باشند بدون در نظر گرفتن جایی که در صورت یا بدن آنها درمان شده، بیمار دیگر ممکن است چند هفته انتظار برای محو شدن تورم به طور کامل بکشد. همه اینها به بدن و میزان سرعت بازیابی بستگی دارد. به طور کلی، اکثر افراد قادر به دیدن نتایج نهایی خود به آرامی در طول 3 تا 4 هفته یا شاید بیشتر درصورتی که حجم بیشتری از چربی منتقل شود، هستند. مسئله اصلی که نتایج را به تاخیر می اندازد تورم است.

هفته 1

تورم و کبودی اغلب می‌تواند در طول هفته اول قابل توجه باشد. دیدن نتایج ممکن است دشوار باشد یا حتی کاملا مخفی شود.

هفته 2

در این مرحله بهبودی، کبودی عمدتا باید از بین رفته، اما غالبا تورم هنوز باقی است. بیمار قادر به آرایش کردن برای پنهان کردن نشانه‌های طولانی مدت این روش است، اما نتایج هنوز مشخص نیست. معمولا بین 7 تا 10 روزه بهبود زیادی وجود دارد، اما هنوز بسیاری از مردم آماده حضور در مکان‌های عمومی نیستند.

هفته ها 3 تا 4

در هفته سوم، اکثر مردم احساس می‌کنند که از ظاهر خود راضی هستند و نتایج نهایی شروع می‌شود. هنگامی که تورم به طور کامل از بین می‌رود، بیمار قادر خواهد بود تا تغییرات صورت گرفته، چهره یا دست خود را کاملا درک کند. به یاد داشته باشید، گاهی اوقات تورم می تواند تا 5 هفته ادامه یابد.

6 ماه

چند ماه پس از عمل، چربی‌های تازه به حجم کامل رسیده و فرد می‌تواند از نتایج نهایی آن لذت ببرد.

ماندگاری این روش چقدراست؟


بقای چربی و ماندگاری نتایج، به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله مهارت جراح، روندی که از طریق آن چربی برداشته، تمیز و دوباره تزریق می‌شود و رفتار خود بیمار در طی بهبودی بستگی دارد. با توجه به این عناصر، هر جا بین 20 تا 90 درصد از چربی منتقل شده، می‌تواند جذب شود، هر چند که در صورت استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، معمولا بین 25 تا 40 درصد است. جراحان با تجربه از این ضرر و زیان آگاه هستند و طول این روند را برنامه ریزی می‌کنند. در نهایت، فرد می‌تواند ظاهر صاف تر و ظریف تر در مناطقی که چربی‌ها منتقل می شود، انتظار داشته باشند، و این باعث می شود که او با طراوت و جوان‌تر شود. بسیاری از افراد نیز به بهبود بافت پوست خود توجه می‌کنند.

اقدامات لازم در صورت جذب شدن چربی در بدن چیست؟


مهم است که به یاد داشته باشید که در بسیاری از موارد، برخی از چربی‌هایی که مجددا تزریق می‌شوند، ممکن است در طول زمان دوباره جذب شوند و باعث از دست دادن حجم می‌شوند. در واقع، باید مقدار کمی جذب چربی را انتظار داشت، اگر چه پیش بینی دقیق میزان آن بسیار سخت است. به همین علت، بسیاری از پزشکان حجم بیشتری که بیمار ممکن است تصور کند را اضافه می‌کنند تا این میزان از دست رفته را پوشش دهند. برای دستیابی به بهترین نتایج، ممکن است نیاز به درمان‌های لمسی باشد.

عوارض این روش چیست؟


همانند هر روش پزشکی و زیبایی، تزریق چربی شامل خطر خاصی از عوارض جانبی می‌شود. شایع ترین عوارض جانبی گزارش شده توسط بیماران تورم و کبودی است، اما عوارض دیگر را می‌توان در هر دو قسمت اهدا کننده و تزریق مشاهده کرد.

هزینه تزریق چربی در صورت و بدن چقدر است؟


عوامل متعددی وجود دارد که در هزینه درمان تزریق چربی موثر است. یکی از مهمترین این عوامل، محل تزریق است. به عنوان مثال، اگر فرد تزریق چربی برای افزایش حجم لب انجام دهد، قیمت بسیار متفاوت از تزریق برای حجم دهی سینه‌ها یا باسن است. اندازه یا وسعت منطقه درمان نیز نقش مهمی در تعیین هزینه دارد. دارو بیهوشی استفاده شده، جایی که عمل انجام می شود (به عنوان مثال به عنوان یک عمل سرپایی یا در بیمارستان)، مهارت و تجربه دکتر و حتی موقعیت جغرافیایی می‌تواند نقش تعیین کننده ای را برای بیمار در پرداخت هزینه درمان داشته باشد. به طور کلی، بیمار برای تزریق چربی بیش از سایر پرکننده‌های تزریقی مثل کلاژن هزینه می‌کند، اما پیش بینی آن می‌تواند مشکل باشد. با این حال، هزینه بیشتری نسبت به لیپوساکشن دارند. علت آن ساده است زیرا در تزریق لیپوساکشن تنها بخش اول این فرآیند 3 بخشی است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است