تناسب اندام، لاغری شکم و رفع افتادگی سینه ها بعد از زایمان و شیردهی

بارداری و زایمان اثرات زیادی روی بدن زنان دارند که همه آنها موقتی نیستند. بسیاری از زنان پس از زایمان با مشکلات مشابه‌ی مواجه می‌شوند. مثلا سینه‌ها ظاهری شل و آویزان پیدا کرده و حالت سفتی و پری خود را از دست می‌دهند. شکم نیز دیگر ظاهر قبلی خود را ندارد، چرا که ماهیچه ها و پوست کش آمده باعث شکمی با ظاهری افتاده و ترک های پوستی میشوند. برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران پس از زایمان، ترکیبی از روش های زیبایی است که ظاهر پیش از بارداری مادران ، به طور خاص با تمرکز بر سینه ها و شکم را به آنها باز می‌گرداند. یک پروسه بازیابی به طور می‌تواند شامل جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه مثل بزرگ کردن، بالا کشیدن و یا کوچک کردن سینه و لیپوساکشن پاها، بازوها، شکم، پهلوها و بالاتنه باشد.

مادران برای خانواده‌های خود فداکاری‌های بسیاری میکنند. این فداکاری با حاملگی شروع می‌شود، زمانی که بدن مادر به طور چشمگیری تغییر پیدا می‌کند. اما بالاخره، زمانی می‌رسد که مادران احساس می‌کنند که می‌توانند به نیازهای خود نیز بپردازند. اما می‌بینند که رژیم غذایی و ورزش به تنهایی نمی‌تواند ظاهر قبلیشان را به آنها برگرداند. خوشبختانه، برای مادرانی که ظاهرشان دچار تغییرات پایداری شده است، برنامه برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران پس از زایمان یک راه حل عالی است. بازیابی زیبایی اندام مادران یک اصطلاح توصیفی است و نه فقط یک روش، بدین منظور به عنوان اولین قدم شما می‌توانید با دکتر خان محمدی مشورت کرده و بر اساس شکل بدن و اهداف نهایی‌تان درباره روش هایی که مناسب شما و اندامتان است تصمیم گیری نمایید. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت با شماره ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس بگیرید.

افراد مناسب برای برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران


 • بازیابی زیبایی اندام مادران، بدین صورت طراحی شده تا تغییرات جسمی که مرتبط با بارداری و یا بالا رفتن سن هستند را برطرف نماید . پزشکان معمولا به مادرانی که می خواهند روش بازیابی زیبایی اندام را به کار ببرند توصیه میکنند که برای این کار تا بعد از دوران شیردهی و یا حداقل 3 ماه پس از زایمان، صبر کنند. اگر برای خانمی پس از زایمان تغییرات ظاهری که در زیر می‌ایند به طور دایمی ایجاد شده باشد، برنامه بازیابی زیبایی اندام میتواند توصیه خوبی باشد:
 • اگر سینه ها آویزان وشل و کیسه مانند شده باشند، یا نا متقارن و یا کوچک شده و یا نوک انها آویزان و یا هاله اطراف پستان کشیده شده باشد.
 • اگر سایز سینه ها پس از زایمان بسیار بزرگتر از قبل شده باشد طوری که با بقیه بدن نامتناسب بوده و باعث کمر درد شوند.
 • اگر پوست شکم شل و ترک های پوستی روی ان ایجاد شده و یا کمر پهن شده و قوس کمر از بین رفته باشد.
 • اگر زن سزارین شده باشد و حالا زیر خط برش جراحی اش چربی تجمع کرده باشد.
  اگر در نواحی پهلوها، باسن و رانها دچار تجمع چربی و چاقی شده باشد.
 • اگر زن در شرایط سلامت عمومی خوبی بوده و نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه داشته باشد، او احتمالا یک کاندید مناسب برای این روش است.

روش‌های افزایش سایز سینه


برای بسیاری از زنان پس از بارداری و شیردهی سایز سینه ها به طور کلی کم شده، پوست سینه حالت کش آمده پیدا کرده و اغلب هاله پستان بزرگ‌تر می شود. روش بزرگ کردن سینه می تواند کمک کند تا سینه ها فرم و استحکام قبل از بارداری را به دست بیاورند و حتی بهتر از قبل بشوند. گزینه های این روش عبارتند از:

بزرگ کردن سینه با کاشت پروتز

در روش بزرگ کردن سینه حجم سینه از طریق قرار دادن پروتزهایی از جنس سالین یا ژل سیلیکون افزایش داده می‌شود.با این روش می توان سینه ها را به اندازه سابق و طبیعی قبلی خود برگرداند و یا در صورتی که متقاضی تمایل دارد به سایزی بزرگتر از قبل رساند. کاشت پروتز همچنین قسمت بالایی سینه ها را پرتر کرده و به شکاف بین سینه ها ظاهری جوانتر می‌بخشد.

لیفت سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه، جراحی است که با برداشتن پوست اضافه و همچنین با تنظیم مجدد جای نوک و هاله سینه به سمت بالا و مرکز ظاهر جوان و پیش از بارداری سینه ها را به آنها باز می گرداند. در این روش در صورت تمایل هاله های بزرگ شده را نیز میتوان کوچکتر کرده و به ان شکل دلخواه را داد. این روش یکی از رایج‌ترین انتخاب ها در میان بانوانی است که پس از بارداری و شیردهی دچار عارضه افتادگی سینه شده‌اند.

بزرگ کردن و لیفت سینه

در این روش به صورت ترکیبی اندازه سینه ها بزرگتر شده و شکل سینه‌ها نیز بهبود پیدا می‌کند. جراحی بزرگ کردن همراه با لیفت راهی ایده آل برای زنانی است که هم تمایل دارند مشکل پوست اضافه و افتادگی سینه های خود را برطرف کنند و هم می‌خواهند سینه هایشان بزرگتر شده و سفتی و قوام بیشتری پیدا کند.

پیکرتراشی یا فرم دادن به بدن


اکثر مادران می دانند که تغییراتی که در اثر بارداری در فرم بدنشان ایجاد می‌شوند اجتناب ناپذیریند. اگرچه تغییرات پوستی بسیار معمول است، اما تغییراتی که بیشتر باعث ناراحتی خانم ها شده و برایشان ناخوشایند است ، پوست ترک خورده، شل و آویزانی است که دیگر به سایز و سفتی قبلی خود بر نمی‌گردد. عموما ترک های پوست با رنگ تقریبا صورتی یا ارغوانی روی سینه‌ها، شکم، باسن و ران‌ها ایجاد می شوند و معمولا با احساس خارش نیز همراه‌اند. ترک‌های پوستی عموما در اثر از هم گسستن و پارگی رشته های کلاژن (یعنی بافت همبندی که موجب قوام پوست می‌شود) در مناطقی که پوست به سرعت رشد کرده ، مثلا در زمان حاملگی ایجاد می‌شود. پوست ناحیه شکم غالبا بیشتر دچار این عارضه می‌شود و بسیاری از بانوانی که به تازگی مادر شده‌اند از ظاهر قسمت میان تنه خود ناراحت‌اند. برنامه بازیابی زیبایی اندام و ظاهر مادران، راه حل‌هایی برای این نگرانی مادران به انها ارائه می‌دهد:

جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی)

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم که اغلب به آن تامی تاک نیز گفته می شود، جراحی ای است برای اصلاح آسیب‌ها و نافرمی‌هایی ناحیه شکم ، که در اثر بارداری ایجاد شده و با ورزش و رژیم به تنهایی قابل اصلاح نیستند. در این روش علاوه بر سفت کردن پوست شل شده و کش آمده، جراح می تواند عضلات طولی شکم را نیز ترمیم نماید تا شکم کاملا صاف شده، و استحکام ناحیه شکم زیادتر و حتی آمادگی و قدرت بدنی افزایش یابد. از دیگر مزیای جراحی زیبایی شکم می توان به رفع جوشگاه برش سزارین، برطرف کردن مشکل گشادشدگی مویرگ‌ها و واریس روی پوست شکم اشاره کرد.

لیپوساکشن (لیپوپلاستی)

لیپوساکشن یک روش است که به رفع مشکل توده‌های چربی بدن که اغلب در پی بارداری ایجاد می شوند وغالبا حتی با رژیم و ورزش‌های سخت هم کاملا برطرف نمی‌شوند کمک می‌کند. پس از بارداری لیپوساکشن را می‌توان در مناطق مختلف بدن از جمله کمر، باسن، چربی‌های اطراف خط سوتین و ران‌ها اعمال کرد. لیپوساکشن برآمدگی‌های ناخوشایند را کاهش داده و سلولیت را برطرف کرده و یا کاهش می‌دهد و در نهایت به یک زن ظاهری ظریف‌تر، زنانه‌تر و جوان‌‌تر می‌بخشد.

دوران نقاهت پس از عمل بازیابی زیبایی اندام مادران


طول دوره نقاهت به نسبت هر فرد، تعداد روش‌ها و جراحی‌هایی که انجام شده و شرایط خاص هر یک از افراد می‌تواند متفاوت باشد. جراح در خصوص زمان نقاهت مفصلا با بیمار صحبت خواهد کرد، با این حال در این جا چند توصیه عمومی برای دوران نقاهت ارائه می شود که خانمها می‌توانند از آنها استفاده کنند:

 • پس از جراحی بیمار تا یکی دو ساعت در اتاق ریکاوری خواهند ماند.
 • در طی روزهای اول، بیمار احساس درد و تورم خواهد کرد که پزشک برای کاهش دادن این عوارض داروهایی تجویز خواهد کرد.
 • بیمار بایستی حرکاتی محدود در حد راه رفتن انجام دهد تا گردش خون را حفظ کند، اما در عین حال باید فعالیت‌های فیزیکی را در طول این دوره به حداقل خود برساند و تا حد امکان از تحرک اجتناب کند.
 • ظرف دو هفته اول پس از جراحی، بخیه‌ها برداشته می شود و از همان موقع بیمار متوجه بهبود و تغییرات مثبت در ظاهر خود می شود. جراح توصیه‌هایی برای درمانی سالم و مناسب بر اساس روش‌هایی که در برنامه بازیابی زیبایی اندام بیمار به کار رفته به او ارائه خواهد کرد.
 • لازم است که دو تا چهار هفته بعد از جراحی، بیماران مراقب باشند و از بلند کردن اشیا سنگین و یا موقعیت‌هایی که ممکن است در روند مناسب بهبود آنها اختلال ایجاد کند پرهیز کنند. با این همه اکثر بیماران به راحتی می‌توانند سر کار خود حاضر شده و قادرند تمام فعالیت های عادی روزانه خود را انجام دهند، در حالی که از اندام جدید خود نیز لذت می‌برند.

پس از چهار تا شش هفته، همچنان که روند بهبود و درمان بدن ادامه دارد، می توان ورزش و فعالیت هایی با شدت بیشتر انجام داد. در این زمان بیمار متوجه می‌شود که زخم‌ها و دیگر علایم جراحی کم کم از بین می‌روند.

نتایج برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران تا چه مدت ادامه پیدا می کند؟


نتایج برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران برای اکثر کسانی که آن را اجرا کرده اند دائمی است، به شرط ان که از تغییرات و نوسانات شدید در وزن خود جلوگیری کرده، از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند و فعالیت بدنی را در برنامه روزمره خود قرار دهند. البته، متوقف کردن روند طبیعی بالا رفتن سن غیر ممکن است اما نتایج برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران با رعایت موارد گفته شده و مراقبت مناسب شخصی تا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

محدودیت ها و خطرات


خوشبختانه، خطرات جدی در انجام جراحی های بازیابی زیبایی مادران بسیار نادر و میزان رضایتمندی از این روش‌ها بسیار بالا است. خطرات خاص در زمان مشاوره با پزشک مورد بررسی قرار خواهند گرفت. برای هر عمل جراحی تا حدودی خطرات و عوارضی وجود دارد. برخی از عوارض احتمالی عبارتند از:

 • واکنش نامطلوب به بیهوشی
 • هماتوم یا سرووما (تجمع خون یا مایع زیر پوستی که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد)
 • عفونت و خونریزی
 • تغییر در احساس لامسه پوست
 • جوش
 • عکس العمل‌های آلرژیتیک
 • آسیب دیدن بافت ها یا اندام های زیرین
 • نتایج نامطلوبی که ممکن است مستلزم جراحی ها یا روش های بیشتری باشند.
 • لخته شدن خون در پاها یا ریه‌ها

هزینه


هزینه‌های برنامه بازیابی زیبایی اندام مادران از پزشک به پزشک متفاوت است. همچنین بر اساس ناحیه مورد جراحی و نیز روش‌هایی که به کار گرفته شده‌اند نیز هزینه ها تفاوت خواهند داشت. بزرگترین عامل در این خصوص تعداد و نوع عمل‌ها و روش‌هایی است که برای بیمار اعمال خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است