جراحی لیفت بازو (براکیوپلاستی): خارج کردن چربی اضافی برای لاغری بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی، بازو را بازسازی می‌کند تا پوست شل را سفت نماید و چربی‌ را از بین ببرد که اغلب ظاهری شبیه بال خفاش را زیر بازو ایجاد می‌کند. برداشتن پوست اضافی ناشی از کاهش وزن یا پیری طبیعی می‌تواند پوست شل را که از ناحیه زیر بازو تا آرنج گسترش می‌یابد، سفت کند. لیپوساکشن گاهی اوقات در ترکیب با لیفت بازو برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می‌شود. هر سال، هزاران نفر از افراد عمل جراحی لیفت بازو را انجام می‌دهند و از نتایج این عمل راضی هستند.

نوسانات وزن، افزایش سن و فاکتورهای ارثی می‌توانند سبب ایجاد ظاهری شل و افتاده در بازوهای شما گردند. اکثر مردان و زنان نیز پس از کاهش میزان قابل توجهی وزن به دلیل رژیم غذایی و ورزش، بای‌پس معده و یا روش اسلیو معده به دنبال لیفت بازو می‌گردند. اگر زیر بازوهای شما ظاهری شل و افتاده دارند یا به دلیل چربی و پوست اضافی به نظر شل و در برخی نقاط پر می‌آیند، عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای اصلاح آن محسوب گردد. دکتر خان محمدی، آموزش، تجربه و تعهد را برای دستیابی به نتایج استثنایی برای بیمارانی که به دنبال جراحی لیفت بازو هستند، دارا می‌باشد. خطوط نرمتر و مشخص‌تر پس از عمل جراحی لیفت بازو تقریباً بلافاصله پس از عمل شما ظاهر می‌شوند. هدف پزشک متخصص این است که به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را به‌دست آورید و تجربه جراحی خود را تا حد امکان آسان و راحت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌های لیفت بازو و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمایید.

مزایای این روش چیست؟


برخی از محاسن انجام لیفت بازو عبارتند از:

 •  فرد در لباس‌های کاملاً فیت و تنگ ظاهری مناسب خواهد داشت.
 •  اعتماد به نفس و داشتن یک تصویر بهتر از خود را افزایش خواهد داد.
 •  فرد قادر به پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه یا بدون آستین بدون احساس عدم اعتماد به نفس خواهد بود.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


بعضی از دلایل رایج برای انجام عمل جراحی لیفت بازو و رفع شلی بازو در افراد عبارتند از:

 •  فرد متقاضی وزن دلخواه خود را به دست آورده است، اما پوست زیر بازوی او ظاهری شل و افتاده دارد.
 •  فرد به علت افزایش سن دارای مقدار مشخصی پوست شل در زیر بازو می‌باشد.
 •  وزن متقاضی نسبتاً پایدار است و به طور قابل توجهی اضافه وزن ندارد.
 •  متقاضی فردی سالم است و هیچگونه مشکل پزشکی که می‌تواند باعث اختلال در روند بهبودی پس از عمل جراحی شود یا خطرات جراحی را افزایش دهد، ندارد.
 •  فرد غیر سیگاری است.
 •  متقاضی متعهد به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم است.

اگر فرد در سلامت عمومی خوبی به سر می‌برد، نگرش مثبت و انتظارات واقعی دارد، احتمالاً متقاضی مناسبی برای انجام این روش محسوب می‌گردد.

انواع روش‌های لیفت بازو چیست؟


گزینه‌های قابل انتخاب فرد متقاضی بسته به کیفیت پوست و میزان چربی زیرپوست و چربی پوست تعیین می‌شود. پزشک جراح به فرد کمک می‌کند انتخاب درست را بر اساس آناتومی و ترجیحات انجام دهد. گزینه‌های قابل انتخاب برای لیفت بازو عبارتند از:

لیپوساکشن

لیپوساکشن بازو گزینه‌ای برای افرادی است که پوست آن‌ها دارای الاستیسیته به اندازه‌ی کافی است و بعد از برداشتن چربی می‌توان آن را روی بافت‌ها قرار داد. اگر پوست متقاضی الاستیسیته ضعیف داشته باشد، پس از برداشتن چربی افتادگی بافت بیشتر مشخص خواهد شد. لیپوساکشن همچنین می‌تواند به عنوان یک مکمل برای از بین بردن چربی در یک روش براکیوپلاستی استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.

لیفت بازو با برش کوچک

اگر پوست اضافی افتاده در نزدیکی زیر بازو قرار داشته باشد، ممکن است متخصص جراح بتواند این پوست اضافی را برداشته و در زیر بازو چین دهد. این نوع عمل لیفت بازو اگر فرد پوست شل و کرپ مانند را در ناحیه بازو و در نزدیکی زیر بازو داشته باشد و بافت چربی بیش از حد نداشته باشد، به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

براکیوپلاستی استاندارد

اگر پوست اضافی متقاضی مانند یک بال خفاش تا نزدیکی آرنج گسترش یافته باشد، تنها گزینه این است که حذف کامل پوست شل و اضافی در یک براکیوپلاستی استاندارد انجام شود.

لیفت بازو با برش بزرگ

عمل جراحی لیفت بازو با برش بزرگ شبیه به براکیوپلاستی استاندارد است، با این تفاوت که برش در طول بازو به سمت پایین بدن گسترش می‌یابد تا پوست شل و بافت چربی که ممکن است در زیر ناحیه بازو در کنار دیواره قفسه سینه باشد را از بین ببرد. شل شدن پوست در این ناحیه در بیمارانی که وزن زیادی را از دست داده‌اند، بسیار رایج است.

چگونه برای این عمل آماده شویم؟


متخصص جراح دستورالعمل‌های قبل از عمل را به متقاضی ارائه می‌دهد و به هر سوالی که ممکن است بیمار داشته باشد، پاسخ داده می‌شود. همچنین یک سابقه پزشکی دقیق و یک معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی جسمانی فرد متقاضی برای انجام عمل جراحی لیفت بازو انجام خواهد شد. قبل از عمل، متخصص جراح از بیمار موارد زیر را درخواست خواهد کرد:

 •  برای بهبود بهتر پس از عمل جراحی زیبایی بازو از سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 •  از مصرف آسپیرین، برخی داروهای ضد التهابی و بعضی از داروهای گیاهی که می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهد، اجتناب کنید.
 •  صرف نظر از نوع عمل جراحی، آبرسانی به بدن قبل و بعد از عمل جراحی برای یک بهبود ایمن بسیار مهم است.
 •  اگر پزشک جراح معیارهایی را برای تناسب وزن یا تغییرات شیوه زندگی توصیه کند، بهتر است تلاش خود را برای اعمال این توصیه‌ها جهت دستیابی به نتایج دلخواه و کاهش خطر ابتلا به عوارض پس از عمل جراحی انجام دهید.

عمل جراحی لیفت بازو چگونه انجام می‌شود؟


عمل جراحی لیفت بازو و رفع افتادگی پوست بازو معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. پزشک جراح روی آرنج، بازو و زیر بازوی بیمار علائمی را قرار می‌دهد. محل، طول و جهت این خطوط برش بسته به نوع براکیوپلاستی تعیین خواهد شد. در بیمار بر اساس توصیه متخصص جراح آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی اعمال خواهد شد. پزشک جراح برش‌های لازم را برای از بین بردن پوست و چربی اضافی انجام می‌دهد. برش‌ها ممکن است در قسمت داخلی زیر بازو به طور کامل پنهان شوند و یا در داخل بازوها در مکان‌های غیر قابل تشخیص اعمال شوند. متخصص جراح ممکن است از لیپوساکشن به‌ عنوان یک عمل مکمل برای از بین بردن چربی اضافی استفاده کند. پس از برش دادن، پزشک جراح پوست و چربی‌های اضافی را برداشته و برش‌ها را جمع می‌کند تا بازو ظاهری سفت‌تر و نرم‌تر داشته باشد. در نهایت، پوست روی خط جدید بازو قرار می‌گیرد. جراح برش‌ها را به دقت بخیه می‌زند تا بتواند در حد امکان از ایجاد جای زخم جلوگیری نماید. بخیه ممکن است زیر پوست قرار گیرد، جایی که به تدریج توسط بدن بیمار جذب می‌شود. سپس از پانسمان استریل و پوشش فشرده سازی استفاده می‌شود و تخلیه کننده‌ها ممکن است در محل جراحی قرار داده شوند.

مراقبت‌های لازم بعد از عمل


ممکن است به بیمار توصیه شود تا بلافاصله بعد از عمل زیبایی بازو از پوشش فشرده سازی استفاده کند. دقیقاً مطابق دستورالعمل از این پوشش استفاده کنید و تنها جهت دوش گرفتن یا تمیز کردن آن را در آورید. از دستورالعمل‌های توصیه شده توسط پزشک پیروی نمایید. دستورالعمل‌های مرتبط با بهبود که ممکن است برای بیمار توصیه شوند عبارتند از:

راه رفتن

گرچه بازوها تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، اما بهتر است بیمار روز بعد از عمل جراحی کمی راه رود. راه رفتن بهترین راه برای کاهش خطر لخته شدن خون در پا است. بیمار باید ظرف چند روز پس از عمل برخی از فعالیت‌های روزمره طبیعی خود را از سر بگیرد.

خواب

در طی دو هفته اول بعد از عمل جراحی لیفت بازو، سعی کنید در هنگام خوابیدن با دو یا سه بالش بازو را در بالا قرار دهید. این امر باعث تخلیه مایعات از انتهای اندام‌های فوقانی، کاهش التهاب و تنش در خطوط برش می‌شود.

دوش گرفتن

پزشک جراح احتمالاً در عرض پنج روز پس از عمل جراحی لیفت بازو و در طی اولین جلسه معاینه، پانسمان و پوشش‌های بیمار را باز کند. سپس بیمار می‌تواند دوش بگیرد. پس از دوش گرفتن، محل برش‌های جراحی را خشک کنید و پوشش فشرده سازی را بپوشید.

تورم

تورم بازو ممكن است 3 تا 5 هفته طول بكشد. با توجه به دستورالعمل‌های توصیه شده توسط پزشک جراح، نگه داشتن بازو به سمت بالا، طول این دوره را کوتاه‌تر خواهد کرد.

تمرین ورزشی ملایم

پیاده‌روی، کشش و حرکت دادن بازوها و پاها در هنگام نشستن باعث کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن می‌شود. اگر احساس درد و یا کشش در منطقه برش را داشتید، باید انجام فعالیت را متوقف کنید.

جای زخم

بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و بسیاری از عوامل در روند بهبود زخم کمک می‌کنند. زخم‌ها برای حدود شش هفته سفت و صورتی رنگ خواهند بود. انتظار می‌رود که روشن شدن رنگ و صاف شدن جای زخم‌ها حداقل 9 تا 12 ماه طول بکشد.

نتایج تا چه مدت دوام دارند؟


تا زمانی که وزن نوسان نداشته باشد، نتایج حاصل از انجام عمل جراحی لیفت بازو دوام خواهد داشت. از آن جا که با افزایش سن بدن و همچنین پوست پیر می‌شود. این امر ممکن است در آینده سبب شل شدن پوست گردد. اگر بیمار بعد از انجام عمل جراحی براکیوپلاستی دچار افزایش و سپس کاهش وزن شود، پوست شل خواهد شد. در هر دو مورد ذکر شده، بعد از عمل جراحی، کشش پوست بسیار کمتر خواهد شد.

عوارض لیفت بازو چیست؟


خوشبختانه، عوارض قابل توجه پس از انجام عمل لیفت بازو نادر است. عمل جراحی لیفت بازو یک استاندارد طلایی جهت جوانسازی بازو محسوب می‌گردد و معمولاً بدون بروز مشکل عمده‌ای انجام می‌شود. تمام عمل‌های جراحی دارای درجه‌ای از خطر هستند. برخی از عوارض احتمالی که ممکن است در همه عمل‌های جراحی نیز مشاهده شوند، عبارتند از:

 •  واکنش نامطلوب به بیهوشی
 •  هماتوم یا سروم (تجمع خون یا مایع زیر پوستی که ممکن است نیاز به از بین بردن آن باشد.)
 •  عفونت و خونریزی
 •  تغییر در حس
 •  جای زخم
 • عکس العمل‌های آلرژیک
 •  آسیب به ساختارهای زیرین
 •  نتایج نامطلوبی که ممکن است نیاز به انجام عمل‌های جراحی اضافی داشته باشند.

هزینه لیفت بازو چقدر است؟


هزینه همیشه عاملی مهم در جراحی انتخابی است. عمل جراحی لیفت بازو یک عمل قابل توجه است که نیاز به مهارت استثنایی برای دستیابی به نتایج زیبایی شناختی و حفظ فرم و عملکرد بازو دارد. هزینه عمل جراحی لیفت بازو در پزشکان مختلف متفاوت است و بسته به منطقه جغرافیایی و روش انجام شده می‌تواند متغیر باشد. هزینه‌های عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 •  هزینه بیهوشی
 •  هزینه‌های بیمارستان یا تجهیزات جراحی
 •  آزمایش‌های پزشکی
 •  پوشاک لازم پس از انجام عمل جراحی
 •  داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی لیفت بازو
 •  هزینه پزشک جراح
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است