خوش فرم و برجسته کردن چانه با قراردادن ایمپلنت، تزریق ژل و چربی

شایع‌ترین دلیل برای فرم دهی و بهبود هر نوع چانه، اصلاح چانه ضعیف یا عقب رفته است. اگر نمای چهره شما نامتقارن باشد، به خصوص اگر چانه شما به سمت داخل کشیده شده باشد و تعادل بینی و پیشانی را از بین برده باشد، فرم دهی و بزرگ کردن چانه می‌تواند به هماهنگ کردن ظاهر ساختار صورت شما کمک کند. علاوه بر ایجاد یک ظاهر متناسب و متعادل در صورت، می‌توانید از فرم دهی و بزرگ کردن چانه جهت بهبود ظاهر غبغب نیز بهره ببرید. این چربی با ظاهری فوق العاده خسته کننده که زیر چانه آویزان است را می‌توان با فرم دهی، برجسته کردن و بزرگ کردن چانه بهبود داد. دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک متقاضی ممکن است عمل جراحی بزرگ کردن چانه یا یکی از روش‌های غیر جراحی مانند تزریق چربی یا تزریق ژل را انتخاب کند. اگر یک چانه مربع شکل دارید و می‌خواهید یک چانه با ظاهری گردتر را به دست آورید، پزشک ممکن است با استفاده از جراحی ایمپلنت، چانه را به حالت گرد درآورد. این روش‌ها همچنین می‌توانند برای اصلاح چانه نوک تیز یا مربعی و یا به منظور بهبود بینی نوک تیز یا برجسته مورد استفاده قرار گیرند.

هر فردی که احساس می‌کند یک چانه ضعیف یا کوچک دارد، می‌تواند از مزایای فرم دهی و بزرگ کردن چانه با قرار دادن ایمپلنت، تزریق ژل و چربی بهره مند شود. برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر چانه خود هستند می‌توان از روش‌های تزریق ژل، تزریق چربی و عمل جراحی ایمپلنت استفاده کرد. در کلینیک دکتر خان محمدی انواع روش‌های برجسته سازی گونه به بهترین شکل انجام می‌شود. در طول مشاوره، پزشک در خصوص خواسته‌های شما برای بهبود ظاهر چانه صحبت خواهد کرد و بهترین روش فرم دهی و بهبود ظاهر چانه را بر اساس نیازها و انتظارات شما پیشنهاد خواهد داد. پزشک به شما کمک می‌کند که مشخص کنید چه نوع ویژگی‌هایی صورت شما را جذاب‌تر خواهد کرد و همچنین در خصوص روشی که می‌تواند به شما برای رسیدن به نتیجه مورد نظر کمک کند، راهنمایی‌ها را انجام خواهد داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳  تماس حاصل فرمایید.

برجسته سازی چانه برای چه کسانی مناسب است؟


بیمارانی که دارای چانه‌ای ضعیف هستند، متقاضیان خوبی برای عمل بزرگ کردن چانه به شمار می‌آیند. طیف گسترده‌ای از بیماران (جوان یا پیر، مرد یا زن) با چانه‌های ضعیف، متقاضیان بالقوه برای فرم دهی و بزرگ کردن چانه می‌باشند. این عمل نه تنها چانه ضعیف را بهبود می‌بخشد، بلکه ممکن است ظاهر سایر قسمت‌های صورت مانند بینی و گردن را نیز تغییر دهد و ظاهری جذاب‌تر را به وجود آورد.

بزرگ کردن چانه چگونه انجام می‌شود؟


روش‌های مختلفی برای حجم دادن به چانه استفاده می‌شوند که عبارتند از:

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی می‌تواند تحت بیهوشی موضعی با استفاده از آرام بخش یا بیهوشی کلی ملایم به دلخواه انجام شود. مناطقی از صورت که قرار است تزریق چربی در آن‌ها انجام گردد، مشخص می‌شود. بیمار می‌تواند منطقه‌ای را که تمایل دارد تا چربی از آن جا برداشته شود، انتخاب کند که این کار با روش لیپوساکشن به صورت تخصصی انجام می‌شود. چربی به دقت با سالین و آنتی بیوتیک‌ها شستشو داده می‌شود و سپس با استفاده از لوله‌های کوچکی تزریق می‌گردد.

مزایای این روش

حجم دادن چانه می‌تواند حتی به متقاضیان جوانی که صورت لاغری دارند کمک کند تا در ناحیه گونه یا حتی چانه ظاهر پرتری را داشته باشند. از آنجا که چربی از بدن خود شخص استخراج می‌شود احتمال ایجاد حساسیت به حداقل می‌رسد.

معایب

شایع‌ترین علت نتیجه مناسب نگرفتن از تزریق چربی این است که بیمار ممکن است جذب چربی بیشتری را نسبت به آن چه که پزشک در نظر گرفته است، داشته باشد. با این حال، نتیجه مورد نظر به راحتی با یک جلسه تزریق چربی اضافی به دست می‌آید. کیست‌های چربی و به ندرت، عفونت ممکن است در هنگام تزریق چربی رخ دهد، که هر دو با آسپیراسیون یا تجویز آنتی بیوتیک قابل درمان هستند.

تزریق ژل برای بهبود ظاهر چانه

تزریق ژل چانه اغلب با استفاده از ژل هیالورونیک اسید به عنوان بخشی از یک مایع لیفت برای حجم دادن به چانه استفاده می‌شود. تزریق ژل چانه تنها چند دقیقه طول می‌کشد و به طور معمول کبودی در صورت ایجاد شدن به میزان حداقل خواهد بود. بیماران بلافاصله پس از تزریق می‌توانند در صورت تمایل به کار بازگردند. نتایج حاصل از تزریق ژل در چانه، شبیه به تزریق لب، در حدود شش ماه باقی می‌ماند. درجه تغییر با حجم تزریق ارتباط دارد، اما معمولاً در مقایسه با عمل جراحی ایمپلنت چانه، نامحسوس‌تر است. برجسته کردن چانه بدون جراحی با تزریق ژل برای بیمارانی که برای عمل جراحی آماده نیستند مناسب است. در عوض، بیمارانی که می‌خواهند قبل از انجام عمل جراحی، یک حجم دهی برای چانه داشته باشند، باید تزریق ژل در چانه را در نظر بگیرند.

مزایای تزریق ژل

برخی از مزایای تزریق ژل در چانه عبارتند از:

  •  دوره بهبودی حداقل: بیماران بلافاصله می‌توانند فعالیت‌های معمول خود را از سر گیرند و تقریباً به هیچ زمان بهبودی نیاز ندارند. تنها عوارض جانبی جزئی گزارش شده است.
  •  مدت زمان کم: تزریق ژل می‌تواند در کمتر از 15 دقیقه انجام شود و این باعث می‌شود که یک عمل زیبایی را در حداقل زمان ممکن انجام دهید.
  •  خطرات زیادی وجود ندارد: تا زمانی که پزشک از مواد تزریقی تأیید شده استفاده کند، بیمار عوارض جانبی جزیی را در برخی موارد تجربه می‌کند. اغلب بیماران تنها تورم جزئی و کبودی را برای مدت کوتاهی پس از تزریق گزارش داده‌اند.
  •  می‌تواند به عنوان یک آزمایش مورد استفاده قرار گیرد: اگر بیمار به طور جدی تمایل به انجام عمل جراحی چانه دارد، استفاده از تزریق ژل راهی مناسب برای داشتن چانه‌ای قوی‌تر یا بزرگ‌تر است.

معایب

نتیجه حاصل از تزریق اکثر ژل‌ها تنها بین 9 تا 12 ماه طول می‌کشد، بنابراین اگر فرد بخواهد چانه‌ای با ظاهر جذاب داشته باشد، باید تزریق را تکرار کند. بهبود کامل ظاهر چانه می‌تواند هر نه تا دوازده ماه با دو جلسه انجام شود.

پروتز چانه

پروتز چانه جهت ایجاد یک راه حل دائمی برای بهبود چانه ضعیف یا عقب رفته طراحی شده است. در طول عمل جراحی پروتز چانه، متخصص جراح، برش کوچک را در خط طبیعی زیر چانه یا درون دهان و در محل تلاقی لب پایین با لثه انجام می‌دهد. سپس بافت را می‌کشد و پروتز را وارد می‌کند. پروتز چانه به طور مستقیم در مقابل استخوان فک قرار می‌گیرد، که کمک می‌کند تا چانه و همچنین فک بهتر به نظر برسند. پروتزهای چانه معمولاً از گورتکس یا سیلیکون ساخته می‌شوند و در اشکال و پروفایل‌های مختلف موجود می‌باشند.

مزایای ایمپلنت چانه

برخی از محاسن این روش عبارتند از:

  •  پروتز چانه یک روش دائمی است: بر خلاف سایر فیلرهای پوست، عمل جراحی پروتز چانه نتایج مناسب و دائمی خواهد داشت، مگر اینکه بیمار عوارض جدی داشته باشد، که این اتفاق نسبتاً نادر است و نتایج حاصل از این روش پایدار هستند.
  •  بیمار می‌تواند یک عمل پروتز چانه سفارشی داشته باشد: قبل از اینکه بیمار عمل جراحی ایمپلنت چانه داشته باشد، می‌تواند با پزشک خود در مورد اندازه‌های مختلف، شکل‌ها و مواد برای چانه جدید صحبت نماید. در مقایسه با تزریق ژل و چربی، متقاضیان عمل جراحی چانه گزینه‌های بیشتری برای به دست آوردن نتایج دلخواه دارند.
  •  پروتز چانه برای افراد دارای ناهنجاری شدید مناسب است: کسانی که با موارد شدید عقب رفتگی چانه یا چانه‌های بسیار ضعیف مواجه هستند، نتایج بهتری را با انجام عمل ایمپلنت دریافت می‌کنند، زیرا اندازه و شکل‌های مختلفی از پروتز چانه در دسترس هستند.
  •  پروتز چانه در بلندمدت مقرون به صرفه‌تر است: اگر بودجه و دائمی بودن نتایج دغدغه‌های اصلی بیمار باشند، جراحی زیبایی پروتز چانه نسبت به سایر روش‌ها احتمالاً گزینه بهتری است.

معایب

معایب ایمپلنت چانه عبارت از:

  •  خطرات بیشتری وجود دارد: مانند هر عمل جراحی دیگر، بیهوشی عمومی و برش‌های جراحی خطرات بیشتری خواهند داشت. بیمارانی که تحت این روش درمانی قرار می‌گیرند، ممکن است احساس بیحسی و درد را برای مدت چند هفته، به علاوه تورم و کبودی داشته باشند. بروز عفونت و جابجایی ایمپلنت نادر است اما از خطرات بالقوه محسوب می‌گردند.
  •  پروتز چانه نیاز به گذراندن یک دوره بهبودی دارد: بیمارانی که عمل پروتز چانه را انجام داده‌اند، باید فعالیت کمتری داشته باشند و معمولاً از هفته اول تا 10 روز پس از عمل جراحی از انجام فعالیت‌ها خودداری می‌کنند. همچنین بیماران باید از پوشش صورت استفاده کنند و برای مدت چند روز تنها از غذاهای نرم استفاده نمایند.

بهبودی پس از عمل فرم دهی چانه چگونه است؟


مقداری تورم و کبودی ممکن است پس از حجم دادن به چانه با استفاده از پروتز چانه رخ دهد. محدودیت‌های غذایی نیز ممکن است لازم باشد. صحبت کردن، لبخند زدن و سایر حرکات صورت ممکن است در ابتدا ناراحت کننده باشند اما این نارحتی‌ها را با استفاده از داروهای ضد درد می‌توان کنترل کرد.

تزریق بهتر است یا ایمپلنت؟


همانند هر روش جراحی زیبایی دیگر، بهترین گزینه وجود ندارد. در برخی از بیماران تزریق بهتر است، در حالی که برخی از بیماران متقاضیان مناسبی برای ایمپلنت هستند. در نهایت، بعضی از بیماران ابتدا تزریق ژل و چربی را امتحان می‌کنند و بعداً ایمپلنت چانه را انجام می‌دهند. مشاوره با پزشکی که انواع درمان‌های غیر جراحی و جراحی را انجام داده است می‌تواند برای تعیین یک رویکرد مناسب برای هر فرد کمک کننده باشد.

عوارض روش‌های مختلف برجسته کردن چانه


خطرات بالقوه برجسته کردن چانه ممکن است شامل خونریزی، عفونت، ایجاد جای زخم و از دست دادن احساس در لب پایین باشد.

هزینه انجام عمل برجسته سازی چانه چیست؟


هزینه برجسته سازی چانه به میزان اصلاح مورد نظر و نوع روش بستگی دارد. برای اطلاع یافتن از میزان هزینه دقیق‌تر این روش، با پزشک خود تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره را برای شما تعیین کند.

به این پست امتیاز دهید.
خوش فرم و برجسته کردن چانه با قراردادن ایمپلنت، تزریق ژل و چربی
3 از 2 رای