رفع خط لبخند با حجم دادن به بافت و کاهش فعالیت ماهیچه اطراف لب

هربار که شما تغییری در حالت چهره خود ایجاد می‌کنید، چه این تغییر مربوط به حالت لبخند، اخم و یا چین انداختن روی پیشانی باشد، این کار باعث حرکت در عضلات لایه‌های زیرین صورت می‌شود که یک شیار عمودی برای این حرکت ایجاد می‌کند. در مورد لبخند، دو شیار شکل می‌گیرند که تحت عنوان یا چین نازولبیال شناخته می‌شوند. این ها دو چین پوستی هستند که از بینی شما تا گوشه‌های دهان کشیده می‌شود. هنگامی که شما جوان هستید، الاستیسیته پوست شما به به بازگشت آن به عقب کمک می‌کند بنابراین این چین‌ها پس از اتمام لبخند زدن، ناپدید می‌شوند.

اما همان طور که شما پیرتر می‌شوید و پوست شما شروع به تغییر می کند ( به دلیل الاستیسیته کم، چربی کم، آتروفی عضلانی و دیگر عوامل ) این چین‌ها دیگر محو نمی‌شوند. در حقیقت، اگر هنوز چروک صورت نداشته باشید، احتمالا می‌توانید با ایجاد چند حالت چهره روبروی آینه، پیش بینی کنید که آنها در چه نقاطی شکل می‌گیرند. پیشگیری از شکل گرفتن خطوط لبخند مشکل است، اما با تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی به راحتی درمان می‌شوند.

خطوط لبخند، چین‌هایی هستند که در اطراف دهان و گوشه‌های خارجی چشم شکل می‌گیرند. این چین‌ها هنگامی که شما لبخند می‌زنید، بیشتر برجسته می‌شوند اما به علل ژنتیکی، پیری و قرار گرفت بیش از حد در معرض خورشید نیز ایجاد می‌شود. چروک‌های صورت مانند خط‌های خنده وقتی ایجاد می‌شوند که بافت‌های زیر پوستی که پوست شما را جوان و پر جلوه می‌دهد، شروع به شکست می‌کنند. برای اصلاح این اثرات، می‌توان چربی را از شکم، ران یا سایر مناطق برداشته و با تزریق به این قسمت‌های صورت انتقال داد. تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های جوان سازی صورت است. آنها خطوط لبخند، لب‌ها، چروک‌های اطراف دهان و هر بخشی از چهره شما که می‌خواهید پر شود را پر می‌کنند.
خطوط لبخند همچنین ممکن است زمانی ایجاد شوند که عضلات اطراف دهان در اثر استفاده مکرر در طول سال‌ها تحت فشار و سختی قرار گیرند. بوتاکس قادر است موقتا این تنش‌های وارده به عضلات صورت را تضعیف کند، که به آنها اجازه می‌دهد تا آرام شوند. این امر به طور موثر پیدایش خطوط لبخند را کاهش می‌دهد و ظاهر صاف و جوان سالم شما را بازسازی می‌کند.

در کلینیک دکتر خان محمدی انواع روش‌های درمان و از بین بردن خط خنده از جمله تزریق ژل، چربی و بوتاکس به شما عزیزان ارائه می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳تماس حاصل فرمایید.

راه‌های رفع خط خنده


برای درمان خطوط اطراف لب راه‌های زیادی وجود دارد از جمله:

تزریق بوتاکس

همه شما می‎خواهید لبخند بزنید که باعث خوشحالی شما می‌شود. شما می‌خواهید هنگامی که در آینه نگاه می‌کنید، در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید. بوتاکس چندین سال برای کمک به کاهش ظهور خطوط، چروک و چین ناشی از انقباض عضلات تکراری و سن مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که بوتاکس معمولا برای کاهش چروک چشم، خطوط اخم و چین و چروک بر روی قسمت فوقانی صورت استفاده می‌شود، بیشتر مردم از بوتاکس برای بهبود لبخند خود استفاده می‌کنند.

با تجربه یک تزریق، یک نتیجه طبیعی بدون مدت از کار افتادگی یا برش به دست می‌آید. شما می‌توانید در 30 دقیقه یا کمتر در جلسه درمانی خود چروک‌های خود را بر طرف کنید و به خوبی در طول سالیان دراز از ظاهر جوان‌تر خود لذت ببرید

بوتاکس چیست؟

بوتاکس، فرم خالص سازی شده‌ی سم بوتولینوم است که برای کاهش چین و چروک تایید شده است. با آرام کردن ماهیچه‌ها در این مناطق، پوست به دلیل کاهش حرکت ماهیچه‌ای صاف‌تر می‌شود. بوتاکس انتشار ماده‌ای به نام استیل کولین را مسدود می‌کند، این امر این است که این حرکت عضلانی را مهار می‌کند.

چه کسی کاندید بوتاکس است؟

هر کسی که آرزوی به حداقل رساندن روند پیری اطراف چشم و منطقه پیشانی با حداقل زمان از کار افتادگی داشته باشد، کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس است. برای بزرگسالان حداقل و یا حداکثر سن بوتاکس وجود ندارد. بوتاکس برای زنان باردار یا پرستاران توصیه نمی‌شود.

مزایای بوتاکس

برخی از محاسن تزریق بوتاکس عبارتند از:

  • پیشگیری و درمان چروک‌های موجود
  • فعالیت عضلانی که موجب چروک‌های صورت و خطوط خنده (چین نازولبیال) می‌شود را کاهش می‌دهد
  • سریع و حداقل تهاجمی است
  • نتایج سریع و طولانی مدت دارد
  • با گذشت زمان، که عضلات شما به اثرات این درمان‌ها تطبیق پیدا می‌کند، زمان و فرکانس و نیاز به درمان بیشتر کاهش پیدا می‌کند

بوتاکس چطور کار می‌کند؟

بوتاکس روی چین و چروک‌های پویا به خوبی عمل می‌کند. چین و چروک های پویا هنگامی ایجاد می‌شوند که ما از عضلات خود برای حالت دادن به صورت استفاده می‌کنیم. این درمان‌ها برای چین و چروک‌های استاتیک که خطوط ظریف ناشی از عوامل مانند آسیب آفتاب، تغذیه نامناسب، ژنتیک و سیگار کشیدن است، موثر نیستند. چند قطره بوتاکس با یک سوزن کوچک به عضله‌ای تزریق می‌شود که چین و چروک را ایجاد می‌کند. هنگامی که بوتاکس به یک عضله تزریق می‌شود، از رسیدن پالس عصبی به این ناحیه جلوگیری می‌کند و در نتیجه عضله ضعیف می‌شود. همانطور که عضله ضعیف می‌شود، پوست بیش از حد عضله شل شده و چین و چروک در پوست به تدریج نرم شده و اغلب ناپدید می‌شوند. درمان بوتاکس بر روی حالات طبیعی صورت تاثیر نمی‌گذارد.

از کار افتادگی پس از درمان چیست؟

این یک درمان با حداقل به بدون از کار افتادگی است. بزرگترین خطر، کبودی در ناحیه تزریق است که معمولا طی یک هفته خود به خود از بین می‌رود. به طور معمول در طول 3 تا 4 روز بوتاکس شما شروع به کار می‌کند و ممکن است تا 4 ماه قبل از نیاز به درمان مجدد باقی بماند. حداکثر اثر معمولا حدود 10 روز بعد از تزریق است.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

درمان معمولا 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند. ممکن است که با درمان‌های مکرر نتایج به مدت بیشتری باقی بمانند، اما شما باید هر 3 تا 4 ماه برای درمان اضافی برنامه ریزی کنید.

تزریق چربی

انتقال چربی می‌تواند به خلاص شدن از چین و چروک‌های نازولبیال و دیگر چین و چروک‌های عمیق صورت کمک کند. اگر چه تزریق می‌تواند به برطرف شدن چروک‌های چهره و چروک‌های نازولبیال کمک کند، انتقال چربی نتایج طولانی مدت را فراهم می‌کند و ممکن است بهترین گزینه برای افرادی با چین و چروک‌های عریض و عمیق‌تر که به شدت در پوست نفوذ کرده‌اند، باشد. چربی که از بخش دیگری از بدن گرفته شده است به ناحیه اطراف چروک‌ها، و همچنین خود چروک‌ها تزریق می‌شود تا ساپورتی ایجاد کند. " جراحی پیوند چربی می‌تواند گونه‌ها را حجیم کند و یا حفرات عمیق ایجاد کند. اما بیماران باید از خطرات و عوارض پیوند چربی آگاهی داشته باشند. پیوند چربی ممکن است برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چندین جلسه داشته باشد و زمان از کار افتادگی طولانی‌تر است، زیرا این جراحی شامل یک سایت اهدا کننده از جایی است که چربی برداشت می‌شود. همچنین باعث کبودی و تورم می‌شود.

بهبودی

اکثر بیماران گزارش می‌دهند که در عرض یک هفته مجددا کار می‌کنند، اما گاهی اوقات این روش ممکن است به بیش از دو هفته استراحت نیاز داشته باشد. فعالیت‌های شدید باید چندین هفته از لیست خارج شوند و بیماران باید به دستورالعمل‌های پس از درمان دقت داشته باشند. چند روز از لوازم آرایشی خود دوری کنید تا ناحیه تحت درمان را بی حرکت نگه دارید. هرچه ثبات ناحیه تحت درمان را بیشتر حفظ کنید، شانس بیشتری برای جایگزین شدن سلول‌های چربی وجود دارد. بیماران تنها 6-8 هفته پس از درمان نیاز به پیگیری با پزشک دارند.

نتایج من چه مدت ادامه پیدا می‌کنند

مقدار چربی که می‌تواند بعد از این روش دوباره به بدن جذب شود، در حدود 10 تا 90 درصد است. برخی از بیماران ممکن است نیاز به بیش از یک درمان داشته باشند، اما نتایج معمول از پیوند چربی می‌تواند از 3 ماه تا 3 سال، بسته به فرد باقی بماند. اگر چربی تزریقی منبع تغذیه خون تازه‌ای ایجاد کند و غذای مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کند، نتایج ممکن است دائمی باشد! برای کمک به بهبود نتایج و طولانی شدن آنها، سیگار نکشید، کرم ضد آفتاب مصرف کنید، به طور منظم ورزش کنید، ماندگاری، خوابیدن کافی و جلوگیری از غذاهای فرآوری شده و خوردن یک رژیم غذایی سالم به اثربخشی روش کمک می‌کند.

عوارض

عوارضی که از طریق انتقال چربی ایجاد می‌شود، بسیار ناچیز است. از آنجایی که بیهوشی عمومی لازم نیست و و یک روش حداقل تهاجمی است، تحت عنوان یک روش جراحی در نظر گرفته نمی‌شود و به عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود. همانند هر روش پزشکی، اثرات جانبی بالقوه وجود دارد که باید قبل از انجام درمان به طور کامل توضیح داده شود. اکثر این موارد مربوط به تزریق هستند مانند تورم، کبودی و ناراحتی که طی چند روز حل می‌شود.

تزریق ژل

یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها از بین بردن خطوط ظریف با استفاده از تزریق ژل موقت هیالورونیک به آنها است. تزریق ژل می‌تواند به شما در صاف کردن خطوط بینی تا لب و خطوط لبخند کمک کند که باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید. اگر تزریق با دقت در شکاف قرار گیرد، اثر فوق العاده‌ای را به وجود می‌آورد. اما این اتفاق کمتر در زمان تزریق رخ می‌دهد، بنابراین برنامه‌ای را که پزشک به عنوان بخشی از درمان شما در یک جلسه ویزیت بعد از عمل به شما ارائه می‌دهد، دنبال کنید.

چروک‌های عمیق‌تر هنگامی ایجاد می‌شوند که چربی در گونه‌ها به سمت خطوط نازولبیایی فرو می‌ریزد و الاستیسیته پوست با افزایش سن کاهش می‌یابد. نتیجه این است که به نظر می‌رسد پوست و چربی در اطراف دهان چروکیده می‌شود. اگر این چروک‌ها خیلی برجسته باشند، یک روش جایگزین تزریق مستقیم به خطوط و استفاده از یک پرکننده غلیظ‌تر برای بازگرداندن حجم به گونه است. این تزریق پوست روی گونه‌ها را می‌کشد، بنابراین خطوط لبخند را صاف‌تر و یا ناپدید می‌کند. باز هم، این کار نیاز به یک روش دقیق دارد. از پرکننده‌های دائمی وسوسه نشوید زیرا احتمالا عوارض بیشتری ایجاد می‌کنند.

اسید هیالورونیک چگونه کار می‌کند؟

اسید هیالورونیک در واقع کلاژن و الاستین را در پوست تحریک می‌کند، به طوری که این روش‌ها در طول زمان سلول‌های پوست را درمان می‌کنند، در واقع به جای آنکه به سادگی در لایه‌های پوست موجود باشند، پوست را ارتقاء می‌دهند.

چه مدت طول می کشد نتایج از بین بروند؟

نتایج این درمان می‌تواند تا 12 ماه یا بیشتر (بسته به فرد) متفاوت باشد. نتایج و طول عمر درمان‌ها بر اساس هر فرد متفاوت است و می‎تواند به سن، ژنتیک، نوع پوست، وضعیت پوست، عوامل محیطی و عادات شیوه زندگی وابسته باشد. درست مثل پیری که یک فرایند طبیعی است که در طول زمان رخ می‌دهد، جلوگیری، دستیابی و حفظ نتایج نیز یک روند تدریجی است که ممکن است شامل بیش از یک درمان باشد.

هزینه درمان خط لبخند چقدر است؟


هزینه درمان شما بستگی به منطقه مورد درمان و مقدار و نوع مواد مورد استفاده دارد. بهتر است برای اطلاع یافتن از هزینه دقیق تزریق ژل، بوتاکس و چربی برای رفع خط خنده ابتدا با پزشک مشورت کنید.

پرسش و پاسخ


برخی از سوالات معمول در مورد تزریق ژل، چربی و بوتاکس برای رفع خط خنده عبارتند از:

بهترین کاندیدها مردان و زنانی هستند که از لحاظ جسمی سالم، از نظر روانشناختی پایدار و در انتظاراتشان واقع‌بین هستند. اکثر آنها 30 ساله یا بزرگتر هستند، اما ممکن است تصمیم بگیرید که این روش را در سن جوان‌تر تجربه کنید تا از ظاهر شدن چروک‌های زودرس جلوگیری شود.

 

بسته به منطقه تحت درمان و مواد مورد استفاده، اکثر درمان‌ها می‌توانند در یک جلسه نیم تا یک ساعته انجام شوند.

با گذشت زمان، همانطور که بدن شما به طور طبیعی متابولیسم ترکیب طبیعی خود را انجام می‌دهد، پرکننده پوست به آرامی متابولیزه می‌شود این اتفاق به تدریج رخ می‌دهد و توصیه می‌شود که منطقه را قبل از آن که به طور کامل از بین برود مجددا درمان کنید، به این ترتیب نتیجه خود را برای دوره بسیار طولانی‌تری حفظ می‌کنید.

با این حال، اگر نخواهید ناحیه را مجددا درمان کنید، چهره شما به هم نمی‌ریزد، این ناحیه به سادگی به مکان اولیه خود بازمی‌گردد، در حقیقت، حتی اگر تنها یک درمان را انجام دادید و هرگز این کار را تکرار نکردید، هنوز هم در یک موقعیت بهتر از وقتی که هیچ درمانی انجام نداده بودید خواهید داشت، که به طور ناخودآگاه به علت اثرات باقی مانده از افزایش هیدراتاسیون و تولید کلاژن و به طور ناخودآگاه به دلیل این واقعیت که مناطق تحت درمان به دلیل حضور پرکننده زیر پوست، با نرخ قبلی افت نمی‌کنند، می‌باشد.

همانطور که هر روش دیگر، ممکن است اثرات جانبی موقت با این عمل مرتبط باشد که مورد انتظار است و بنابراین آنچه که شما در روزهای اول پس از درمان خود می‌بینید نتیجه نهایی نیست. پزشک قبل از درمان شما هرگونه عوارض جانبی بالقوه را با شما در میان خواهد گذاشت و بهترین راه برای مدیریت این موارد را پیشنهاد می‌کند. شایع‌ترین موارد مورد انتظار و راه‌های مدیریت آنها پس از درمان عبارتند از:

تورم

در بیشتر موارد این عارضه حداقل است و در عرض 24-48 ساعت حل خواهد شد. پزشک به شما برای یافتن بهترین راه برای کاهش و حل و فصل تورم در هنگام اتمام درمان شما توصیه‌هایی خواهد کرد.

کبودی

در هر روشی که در آن پوست سوراخ می‌شود خطر بالقوه کبود شدن وجود دارد. در اغلب موارد کبودی‌ها کوچک هستند و می‌توانند به آرامی با آرایش پوشش داده شوند. بعضی از داروها می‌توانند بروز کبودی را افزایش دهند و ما پیش از درمان شما در مورد آن بحث خواهیم کرد.

ناراحتی

ناراحتی خفیف پس از درمان با تزریق طبیعی است و به راحتی با داروی مسکن خفیف (پاراستامول)، استفاده از بسته یخ در مناطق تحت درمان و اجتناب از فعالیت‌هایی که می‌تواند تورم، کبودی و ناراحتی را افزایش دهد، مانند تمرینات شدید، اسپا و سونا و برخی داروها، بهبود می‌یابد.

 

پزشک همچنین حدود 2 هفته پس از درمان شما قرار ویزیت تنظیم می‌کند.

برای اطمینان از راحتی شما در طی مراحل مختلف، گاهی مقدار کمی از بی‌حسی موضعی را به محل مورد درمان، با استفاده از یک کرم بی‌هوشی موضعی یا تزریق‌های کوچک بی‌هوشی موضعی کوتاه مدت برای بی‌حس کردن کامل منطقه لازم است. اکثر پرکننده‌های پوستی که در حال حاضر در دسترس هستند از قبل با ماده بی‌حسی ترکیب شده‌اند، به این معنی که نیاز کمتری برای تزریق موضعی بی‌حسی وجود دارد.

به طور معمول هیچ تزریقی برای بوتاکس مورد نیاز نیست. مقدار کمی از بوتاکس با استفاده از یک سوزن بسیار نازک تزریق می‌شود. اکثر بیماران دچار ناراحتی بسیار کمی می‌شوند. کرم‌های بی‌حسی و دستگاه‌های خنک کننده مخصوص برای افزایش راحتی شما در دسترس هستند.

شما می‌توانید مطمئن باشید که هنوز چهره سابق خود را دارید، فقط تازه‌تر و جوان‌تر از قبل!

بوتاکس و تزریق ژل کاملا متفاوت عمل می‌کنند. بوتاکس عضلاتی را که می‌تواند چین و چروک صورت را ایجاد کند، شل می‌کند در حالی که فیلرها برای بازگرداندن حجم به یک ناحیه که توخالی شده است، به کار می‌روند و احتمالا روی چروک نیز کار می‌کنند. خطوط لبخند اغلب با پرکننده‌ها درمان می‌شوند. بوتاکس و پرکننده‌ها به صورت متفاوت استفاده می‌شوند و دارای منافع منحصر به فرد خود هستند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است