زیبایی بینی بدون جراحی: لیفت و متقارن کردن بینی با ژل و چربی

زیبایی-بینی-بدون-جراحی

زیبایی بینی (رینوپلاستی) بدون جراحی امروزه یکی از پر تقاضاترین روش‌ها می‌باشد و یک عمل زیبایی جدید و غیرتهاجمی که باعث زیبایی بینی بدون انجام جراحی می‌شود. با استفاده از تزریق ژل و چربی به بینی می‌توانید فرم آن را صاف کنید، نوک افتاده‌ی بینی را بالاتر ببرید، یک برآمدگی بينی ایجاد کنید و برجستگی یا قوز بینی را کمتر کنید. برای بیمارانی که به دنبال اصلاح نقایصی در ظاهر و زیبایی بینی‌شان هستند، روش‌های غیر جراحی برای زیبایی بینی به‌سرعت دارد به جایگزینی برای جراحی بینی تبدیل می‌شود. عمل زیبایی بینی بدون جراحی نمی‌تواند یک بینی بزرگ را کوچک‌تر یا تنفس فرد را بهتر کند، بنابراین ممکن است برای هرکسی مناسب نباشد. برخی بیماران باید برای ایجاد تغییرات موردنظر خود در بینی‌شان، عمل جراحی بینی یا به عبارتی رینوپلاستی اصلی را به‌عنوان گزینه‌ی درمانی‌شان انتخاب کنند. اگرچه با روش‌های غیر جراحی زیبایی بینی می‌توان نقایص بینی را برطرف کرد و آن را نسبت به کل صورت متعادل‌تر و قرینه‌تر ساخت. این کار باعث می‌شود تا هماهنگی اجزای صورت بهتر شود و ظاهری طبیعی و بسیار خوشایندی به فرد خواهد داد.

تزریق ژل و چربی می‌تواند گزینه‌ای برای تغییر فرم بینی برای کسانی باشد که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند. همان‌طور که همیشه و از قبل از این فیلرها استفاده می‌شود، این تزریق‌ها برای حجم دادن به قسمت‌های نقص دار بینی می‌باشند که با برجسته کردن آن‌ها اصلاح می‌شوند. این روش مخصوصاً برای نواحی معیوب در قسمت بالایی بینی بکار می‌رود که ممکن است یک برجستگی یا قوز در آن قسمت وجود داشته باشد. همچنین این روش برای کسانی مناسب است که به دلایلی می‌خواهند ناحیه تورفتگی بالایی بینی‌شان (بین دو چشم) بالاتر بیاید. همچنین برجستگی‌ها و تورفتگی‌هایی در قسمت برجسته‌ی بینی (پل بینی) وجود دارد که می‌توان با کمک تزریق مقادیر بسیار کمی از ژل و چربی اصلاح کرد.

در کلینیک دکتر خان محمدی جدیدترین روش‌های غیر جراحی برای زیبا کردن بینی شامل تزریق ژل و چربی در بینی انجام می‌شود. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای مناسب جهت انجام روش زیبایی بینی بدون جراحی


عمل زیبایی بینی بدون جراحی، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی می‌خواهند و کسانی که به دنبال نتایجی سریع و رضایت‌بخش هستند. کاندیدای مناسب برای این روش خواهان اصلاح نقایص کم و خفیفی در ظاهر بینی خود مانند برآمدگی‌ها و تورفتگی‌ها می‌باشند. متأسفانه افرادی که نقایص عمده و بارزی در بینی خود دارند و آن‌هایی مه به دنبال کاهش سایز بینی‌شان هستند، کاندیدای مناسبی برای روش‌های غیر جراحی زیبایی بینی نمی‌باشند. روش‌های جراحی برای این بیماران مناسب‌تر خواهد بود.

روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی


برای زیبا کردن و تغییر شکل بینی روش‌های غیر جراحی زیر انجام می‌شود:

تزریق چربی

روش‌های-زیبایی-بینی-بدون-جراحی

بینی، ناحیه‌ای است که معمولاً هیچ‌کس به فکر بزرگ کردن یا حجم دادن به آن نمی‌افتد. اگرچه، ناهمواری‌ها، برآمدگی‌ها، جای زخم‌ها و برخی نقایص واقع در آن را می‌توان با تزریق چربی بدن صاف و فرم دهی کرد. سرطان‌های پوستی در ناحیه‌ای بینی، شایع می‌باشند و درمان این بیمار اغلب نقایص و جای زخم‌هایی (اسکار) را باقی می‌گذارد. می‌توان برای از بین بردن جای زخم‌ها و پر کردن نقایص می‌توان از چربی استفاده کرد. به‌علاوه، می‌توان یک برآمدگی یا قوز بر روی بینی را با قرار دادن (تزریق) چربی در بالا و پایین آن ناحیه پوشش داد و برآمدگی غضروف در نوک بینی را که ممکن است به خاطر یک جراحی بینی بد به وجود آمده باشد، برطرف کرد. البته بیشترین کاربرد روش تزریق چربی به بینی، جوان‌سازی و اصلاح بدفرمی‌های حاصل از جراحی قبلی بینی می‌باشد. چربی تزریق‌شده به بینی مانند چربی احساس نمی‌شود، بلکه بیشتر مانند پوست، غضروف، استخوان یا ماهیچه احساس می‌شود، اساساً به‌گونه‌ای است که درست مانند بخشی طبیعی از بینی تصور می‌شود.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

این روش شامل ناحیه‌ی اهداکننده (جایی که چربی از آن گرفته می‌شود) و ناحیه تحت درمان (محلی که چربی در آن تزریق می‌شود) می‌باشد. ممکن است پزشک از یک داروی آرام‌بخش خوراکی و تزریق محلول سالین استریل، لیدوکائین و شاید آدرنالین برای شما استفاده کند. اگر قرار است برای فرم دهی بدن، تحت عمل لیپوساکشن قرار بگیرید و چربی‌های گرفته‌شده را برای تزریق به بینی استفاده کنید، احتملا بیهوشی کامل خواهید داشت. اگر قرار است تنها تزریق بینی انجام دهید، چربی موردنیاز از یک قسمت موردنظر و با بی‌حسی موضعی برداشته می‌شود. معمولاً ناحیه‌ی اهداکننده در باسن یا شکم می‌باشد. اگرچه ممکن است فکر کنید که تنها با یک سرنگ چربی را از یک نقطه موردنظر می‌کشند و از همان سرنگ برای تزریق چربی به محل موردنظر استفاده می‌کنند، درصورتی‌که این‌گونه نیست. چربی گرفته‌شده باید عمل‌آورده شود تا خون و مایعات دیگر و سلول‌های چربی معیوب از آن جدا شود. سلول‌های چربی کاملاً سالم برای تزریق و پیوند مجدد به بدن مناسب‌تر هستند. ازاین‌رو، پزشک مقدار کمی چربی را از بدن می‌کشد و سپس این چربی را در یک ساتری فیوژ قرار می‌دهد تا مایعات اضافی و سلول‌های چربی معیوب از آن تفکیک شوند. سپس چربی را که در سرنگ شبیه به مایعی زردرنگ است، با استفاده از یک سوزن زیرپوستی کوچک‌تر دیگر به محل موردنظر تزریق می‌شود. بعد از تزریق، شما را به اتاق ریکاوری می‌برند تا تحت نظارت قرار بگیرید و سپس شمارا مرخص می‌کنند. اکثر بیماران حدود 2 ساعت بعد از عمل مرخص می‌شوند. با از بین رفتن اثر بی‌حسی موضعی، بینی شما سفت و حساس خواهد بود، همچنین در محلی که چربی از آن گرفته‌شده است احساس درد خواهید کرد.

ماندگاری این روش چقدر است؟

ماندگاری-این-روش-چقدر-است

مشکل عمده‌ی این روش این است که بدن شما تا حدودی تمایل به جذب مجدد چربی دارد. مقدار چربی تزریق‌شده و چربی که سپس توسط بدنتان جذب می‌شود، متغیر است. کارشناسان در برخی مطالعات دریافته‌اند که تقریباً کل این چربی جذب می‌شود، اما پیشرفت‌ها و تغییرات مطلوبی درزمینهٔ برداشت چربی، عمل‌آوری و تزریق چربی حاصل‌شده است و امروزه جراحان و متخصصان نتایج بسیار خوبی را از این عمل گزارش می‌دهند. بیشتر این نتایج به عواملی مانند نحوه‌ی گرفتن چربی، عمل‌آوری و تغلیظ آن، مقدار چربی تزریق‌شده، محل تزریق نحوه، ثابت نگه‌داشتن ناحیه‌ی تزریق درست در بعد از درمان، متابولیسم بدن شما و وضعیت بهبودی در بدن شما بستگی دارند.

مراقبت‌های بعد از تزریق

 • ابتدا برای چند روز اول بعد از درمان، از کیسه یخ استفاده کنید و بعدازآن از کیسه‌ی آب گرم. قبل از استفاده از کیسه یخ یا گرم، یک حوله‌ی نازک یا گاز استریل روی چشم‌ها قرار دهید. کیسه را در اطراف نقطه‌ی اتصال پل یا استخوان بینی و چشم‌ها قرار دهید. لطفاً از قرار دادن کیسه روی پل بینی و نوک بینی خودداری کنید.
 • سرتان را خم نکنید یا به روی شکم دراز نکشید. استفاده از یک بالشت نرم و بلند می‌تواند مقدار ورم و کبودی را به حداقل برساند. اگرچه، مراقب باشید که گردنتان روی بالشت خمیده نشود و برای خوابیدن به پهلو دراز بکشید.
 • خونریزی از بینی برای 2 تا 3 روز بعدازاین عمل، عادی است و به‌آرامی خون را پاک‌کنید.
 • باند یا گچ روی بینی‌تان را سر از خود برندارید تا وقتی‌که پزشک یا دستیار او آن را باز کند.
 • باید به مدت 3 تا 4 هفته از کشیدن سیگار خودداری کنید. سیگار کشیدن می‌تواند مدت بهبودی جای زخم‌ها و تزریق را طولانی‌تر کند زیرا باعث سفت و گرفته شدن مجاری خونی می‌شود.
 • به مدت 4 هفته از دمیدن در بین خود خودداری کنید و درصورتی‌که رینوپلاستی ساده‌ای انجام داده‌اید تا 30 روز از عینک آفتابی استفاده نکنید.
 • ورم و کبودی عمده تا بیش از 2 هفته ادامه خواهد داشت و به‌تدریج با مرور زمان کاهش می‌یابد. کمی ورم در اطراف نوک بینی باقی خواهد ماند و چند ماه طول می‌کشد تا کاملاً از بین برود، این مدت‌زمان به وضعیت خود فرد بستگی دارد.
 • به مدت 4 هفته از رفتن به سونا و چشمه آب گرم خودداری کنید.
 • به مدت‌زمانی برای ثابت شدن و فرم گرفتن بافت چربی تزریق‌شده نیاز است بنابراین از فشار دادن یا حرکت دادن ناحیه‌ی تحت درمان تا هنگام ثابت شدن و فرم گرفتن آن باید خودداری کرد.
 • بعد از 3 هفته پس از عمل، وقتی‌که بافت تزریق‌شده به استقامت کافی برسد، می‌توانید به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بازگردید.

خطرات مشکلات ناشی از تزریق چربی

شایع‌ترین مشکلات ناشی از تزریق چربی، مشکلاتی در ظاهر و زیبایی هستند. ممکن است مجبور شوید که مقدار بسیار کمی یا گاهی مقدار بسیار زیادی چربی مجدداً تزریق کنید. همچنین ممکن است برای چند هفته یا چندین ماه از نتایج راضی باشید، اما بعدازاین مدت بیشتر مقدار چربی تزریق‌شده جذب بدن شود.

تزریق ژل

تزریق-ژل-برای-زیبایی-بینی

امروزه، عمل‌های زیبایی بینی سریع‌تر و راحت‌تر از قبل انجام می‌گیرد. عمل زیبایی بینی بدون جراحی، فرمی زیبا و هماهنگ را برای بینی حاصل می‌آورد و ظاهر کلی چهره فرد را بهتر می‌کند و ازاین‌رو باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس او می‌شود. در عمل غیر جراحی برای زیبایی بینی، بیمار بسته به نوع ژلی (فیلر) که پزشک انتخاب کرده است تحت عمل تزریق ژل قرار می‌گیرد. این ژل‌های تزریقی معمولاً برای کاهش خطوط کنار چشم و چین‌وچروک‌های صورت استفاده می‌شوند و امروز می‌توان از آن‌ها برای کاهش برآمدگی‌ها و تورفتگی‌های روی بینی نیز استفاده کرد. زیبایی بینی بدون جراحی و با استفاده از تزریق ژل، روشی نسبتاً بدون درد است و می‌توان آن را در یک جلسه‌ی کوتاه در مطب دکتر انجام داد. در حین این درمان، پزشک متخصص ژل را به نواحی موردنظر بر روی بینی تزریق می‌کند تا نقایص آن را پوشش دهد. اگرچه برخی بیماران ممکن است نگران باشند که بعدازاین تزریق بینی‌شان بزرگ‌تر به نظر بیاید، درحالی‌که اصلاً جای نگرانی نیست، این درمان بینی را صاف و خوش‌فرم می‌کند به صورتی که مانند یک خط صاف در صورت به نظر خواهد رسید. عمل زیبایی بینی بدون جراحی، یک گزینه‌ی عالی و مقرون‌به‌صرفه برای بیمارانی است که تمایل دارند که بدون آنکه تحت عمل جراحی پرهزینه قرار بگیرند، ظاهری خوش‌فرم تر و صاف‌تر به بینی‌شان بدهند.

کاربردهای تزریق ژل در بینی

تزریق ژل می‌تواند تغییرات زیر را در بینی ایجاد کند:

 • تیغه‌ی بینی پهن: اغلب بیمارانی که دارای تیغه‌ی بینی پهن یا کوتاه هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند. تزریق ژل برای برجسته‌تر کردن تیغه‌ی بینی، روشی ساده است.
 • پوست روی بینی: پوست روی بینی را می‌توان با تزریق ژل یا مواد تقویت‌کننده‌ی پوست بهتر و صاف‌تر کرد.
 • فرم بینی: بیمار مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت پزشک درباره‌ی آناتومی بینی او و نحوه‌ی صلاح آن با او صحبت خواهد کرد.
 • زاویه بین بینی و پیشانی بهتر خواهد شد.
 • ارتفاع و پهنای قسمت بالای بینی بهتر خواهد شد.
 • برآمدگی روی بینی فرم بهتری می‌گیرد. برآمدگی در هر ناحیه‌ای از بینی، از قسمت بالای بینی گرفته تا قسمت پشت بینی (فاصله بین ریشه بینی تا نوک بینی) و نوک بینی بهتر خواهد شد.
 • نوک بینی: بالاتر خواهد رفت و سربالا می‌شود.
 • قوز یا برآمدگی روی بینی: با تزریق ژل پوشش داده می‌شود.
 • نقایص، عیوب یا عدم تقارن بعد از جراحی رینوپلاستی را می‌توان اصلاح کرد.
 • زاویه‌ی تقارن بینی: نامتقارنی بینی بسیار شایع است و می‌توان آن را با تزریق ژل اصلاح کرد.
 • کالوملا: زاویه‌ی کالوملا لبیال (زاویه‌ی بین ریشه‌ی بینی و لب بالا) در تعیین جهت نوک بینی و حالت آن بسیار مهم است. برای تغییر این زاویه و بالاتر بدن نوک بینی میتوان ژل را به ناحیه‌ی کالوملا تزریق کرد.
 • بالا رفتن سن: با بالا رفتن سن، حالت بینی تغییر می‌کند؛ می‌توان از تزریق ژل برای کاهش اثرات پیری (از طریق بالا بردن نوک بینی و پهن‌تر کردن قسمت بین دو چشم) استفاده کرد.

در حین درمان با تزریق ژل چه اتفاقی می‌افتد؟

صورت را کامل بابا الکل تمیز می‌کنند. کمی قبل از شروع درمان روی ناحیه‌ی موردنظر یخ قرار می‌دهند. پزشک متخصص با استفاده از یک سوزن بسیار نازک و ظریف ژل را تزریق می‌کند. سپس با یک گاز استریل آن قسمت را فشار می‌دهد. اگر قرار است از میله‌ی کانولا استفاده شود، مقدار اندکی از ماده بی‌حسی موضعی در پوست تزریق خواهد شد و سپس با یک سوزن نازک، یک سوراخ کوچک در پوست در محل ورود کانولا ایجاد می‌شود.

انتخاب دوز مناسب برای تزریق ژل

مقدار دوز موردنیاز برای پر کردن نقایص بینی متغیر است، اما برای رسیدن به بهترین نتایج، درمان معمولاً در سه جلسه و با فواصل یک‌ماهه انجام می‌گیرد. پزشک متخصص صورت بیمار را به‌خوبی مورد ارزیابی قرار می‌دهد بعد از بررسی سابقه و معاینه‌ی او تصمیم می‌گیرد که از چه مقدار ژل برای او استفاده کند. اگر بیماری سابقه‌ی بروز مشکلاتی ناشی از تزریق ژل داشته باشد، یا اگر بودجه‌ی او کم است یا اگر خواهان نتایج ظریف و ماهرانه‌تری باشد، درنتیجه از دوز کمتری برای شروع درمان استفاده می‌کند.

ظاهر بینی بعد از تزریق ژل چگونه خواهد بود؟

ممکن است کمی کبودی، قرمزی و ورم در ناحیه تزریق‌شده ایجاد شود.

دستورالعمل‌هایی برای مراقبت بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل در بینی مراقبت‌های زیر ضروری است:

 • تا 4 ساعت بعد از تزریق آرایش نکنید.
 • در روز تزریق، ورزش‌های سنگین انجام ندهید.
 • برای 24 ساعت از محصولات پوستی اسید دار خودداری کنید.
 • برای 1 هفته بعد از درمان از رفتن به سونا، اسپا و حمام گرم خودداری کنید.

چه انتظاری باید بعد از تزریق ژل به بینی داشته باشیم؟

تأثیر تزریق ژل به بینی خیلی زود قابل‌مشاهده خواهد بود. بخش عمده‌ای از ورم ناشی از تزریق ژل بعد از 2 تا 3 روز بعد از درمان برطرف خواهد شد. ممکن است برای 2 تا 4 هفته بعد از درمان، کمی ورم باقی بماند.

اگر تا قبل از 4 هفته بینی نامتقارن شود، چه باید کرد؟

گاهی به خاطر اینکه یک‌طرف بینی متورم‌تر یا کبودتر است، ممکن است عدم تقارنی در بینی مشاهده شود. این مشکل معمولاً به‌مرورزمان خودبه‌خود تا رزمان جلسه‌ی بازبینی بعد از عمل برطرف می‌شود. در صورت برطرف نشدن این مشکل، باید آن را در جلسه‌ی بازبینی و معاینه‌ی بعد از عمل بررسی کرد. معمولاً در روزهای ابتدایی بعد از درمان، هیچ کاری نمی‌توان انجام داد زیرا اغلب اوقات این عدم تقارن در روزهای ابتدایی ناشی از ورم می‌باشد و بنابراین تا حداقل 2 هفته نمی‌توان نتایج نهایی مشاهده کرد. درمان زودهنگام نامتقارن بودن بینی ممکن است منجر به ایجاد نامتقارنی بیشتر در بینی شود.

این درمان چقدر طول می‌کشد؟

این-درمان-چقدر-طول-می‌کشد؟

پاسخ این سؤال بسیار شخصی است و به آناتومی بینی بیمار، متابولیسم، دوز ژل موردنیاز، تزریق آن و نوع ژل بستگی دارد. به‌طورمعمول با استفاده از ژل‌های برگشت‌پذیر، اگر بیمار از نتایج آن در طول یک ماه راضی باشد (از ژل کلفی استفاده‌شده است)، باید شش ماه بعد مجدداً تحت درمان قرار بگیرد، سپس شش ماه بعد و سپس یک سال بعد. اگر بیمار در طول یک ماه از نتایج راضی نباشد (برای رسیدن به نتایج موردنظر و مطلوب، به ژل بیشتری نیاز است)، پس باید ژل بیشتری در هر 1 تا 3 ماه تزریق شود تا وقتی‌که به ظاهری مطلوب برسد و سپس هر شش ماه یک‌بار بیمار باید تحت درمان قرار بگیرد و سالی یک‌بار این درمان را انجام دهد.

عوارض یا خطرات ناشی از تزریق ژل به بینی

 • در اکثر موارد، کبودی در ناحیه‌ی تزریق ایجاد می‌شود.
 • در ناحیه‌ای که تزریق انجام‌شده است، ورم به وجود می‌آید. این ورم ممکن است تقریبا به مدت 48 ساعت ادامه داشته باشد.
 • عفونت یکی از مشکلات بسیار نادر بعد از تزریق است.
 • نیاز به درمان‌های بیشتر، اغلب برای بینی، برای رسیدن به‌جایی که بیمار می‌خواهد تزریق انجام شود ممکن است به چند سرنگ از مواد نیاز باشد.

آیا روش‌های غیر جراحی برای زیبایی بینی با درد همراه هستند؟

خیر، درواقع یکی از دلایل محبوبیت روش‌های غیر جراحی زیبایی بینی این است که این روش‌های بدون درد هستند. اگرچه ممکن است برخی بیمار کمی درد و ناراحتی در حین درمان احساس کنند، ولی درد قابل‌توجهی در این روش وجود ندارد. بیماران اغلب اوقات بعد از جلسه‌ی درمانی‌شان فوراً به کارهای روزانه‌شان برمی‌گردند و می‌توانند خیلی سریع نتایج این درمان را مشاهده کنند.

هزینه زیبا کردن بینی بدون جراحی چقدر است؟


هزینه کردن برای تزریق ژل و چربی در بینی برای زیبا کردن و حالت دادن به بینی نسبت به انجام عمل جراحی بینی بسیار کم‌هزینه‌تر است و خطرات همراه با جراحی را نیز به همراه ندارد. هزینه تزریق ژل و چربی برای هر فرد متفاوت است و به تعداد جلسات درمان، میزان مواد مصرفی، محل انجام درمان و شهرت پزشک بستگی دارد. بهتر است قبل از انجام این روش‌ها درباره هزینه و سایر سؤالات با پزشک مشورت شود.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است