لیفت گردن: رفع افتادگی گردن و کشیدن پوست اضافه و داشتن گردن زیبا

لیفتهمانطور که سن بالا می‌رود، گردن همراه با بقیه قسمت‌های بدن پیر می‌شود؛ شل شدن پوست، سستی ماهیچه و چربی بیش از حد ممکن است به " گردن بوقلمونی" منجر شود که در افراد مسن دیده می‌شود. بوتاکس، تزریق ژل، جراحی لیفت گردن و لیپوساکشن گردن، روش‌هایی هستند که می‌توانند شکایات رایج مربوط به پیری را برطرف کنند. این درمان‌ها، ظاهر را به روش‌های مختلف جوانسازی می‌کنند.

اگر چه تکنیک‌های حداقل تهاجمی مانند بوتاکس و تزریق ژل می‌توانند در بهبود شکل گردن و صورت تاثیر به سزایی داشته باشد، برخی از بیماران دچار شلی بافت نرم در صورت و گردن می‌شوند که با این تکنیک‌ها به اندازه کافی برطرف نخواهد شد. برای جوان سازی چشمگیرتر و بهبود شل شدن بافت‌های نرم صورت مانند پوست زیر فک و خطوط گردن و فک، ممکن است بیماران تحت لیفت صورت و گردن قرار گیرند. پزشکان تلاش می‌کنند تا با استفاده از تکنیک‌های فعلی و کنونی در جراحی صورت به این نتایج برسند و ظاهری آرام و طبیعی در بیماران خود ایجاد کنند.

در کلینیک دکتر خان محمدی انواع روش‌های جدید و موثر برای لیفت و رفع شلی پوست گردن در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های تماس ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ حاصل فرمایید.

راه‌های لیفت گردن


راه‌های لیفت گردنپزشکان ویژگی‌های منحصر به فرد هر بیمار را تشخیص می‌دهند و از او مراقبت می‌کنند. در نتیجه، جراح شما به دقت رویکردهای خود را برای رسیدن به ظاهر طبیعی و جذاب برنامه ریزی می‌کند. در طول مشاوره، پزشک به شما کمک خواهد کرد که بدانید کدام روش بهترین گزینه برای کمک به شما در دستیابی به نتایج جوانسازی است که می‌خواهید.

تزریق ژل

تزریق ژلاز دست دادن حجم در پوست، دلیل اصلی فرآیند پیری است. پرکننده‌های پوستی اسید هیالورونیک (HA) قابل تزریق تایید شده نظیر یوودرم و رستیلین، درمان‌های موثری می‌باشد، زیرا به بهبود حجم و تعادل و تناسب ویژگی‌های صورت و گردن کمک می‌کنند. پرکننده‌های HA در افزودن حجم به منظور ایجاد گونه‌های پر و برجسته عالی هستند. علاوه بر این، این پرکننده‌ها می‌توانند بافت‌های افتاده را لیفت دهند، خط فک را سفت کنند، ویژگی‌های صورت را دوباره متعادل سازند و چین و چروک صورت را پر کنند.

پس از تزریق ژل در گردن چگونه به نظر میرسید?

ممکن است پس از تزریق ژل داخل گردن، قرمزی و تورم وجود داشته باشد. صدها نقطه قرمز در امتداد خطوط / چین و چروک گردن وجود دارد به طوری که شبیه "خراش‌هایی" در امتداد گردن در موقعیت خطوط به نظر می‌رسد. پزشکان توصیه می‌کنند که تا یک هفته پس از درمان از اسکار استفاده کنید.

پس از درمان تزریق ژل چه انتظاری باید داشت?

اثر پرکننده پوستی بلافاصله آشکار خواهد شد. اکثر تورم ناشی از تزریق ژل تا 2-3 روز پس از فرآیند برطرف خواهد شد. ممکن است مقدار کمی تورم تا 2-4 هفته پس از تزریق وجود داشته باشد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیبایی به علت توانایی آن در کاهش و حتی از بین بردن خطوط دور چشم  و چین و چروک پیشانی محبوب شده است. با این حال در طول سال‌ها، ارائه دهنده گان بوتاکس شروع به استفاده از محصول در نواحی دیگر بدن کرده‌اند. یکی از این نواحی گردن است و اصطلاح "لیفت گردن با بوتاکس" را به میان می‌آورد.

مزایا

عضله پلاتیسما با بالا رفتن سن افراد، نقش مستقیمی در ظاهر گردن ایفا می‌کند. موقعیت و ضخامت آن می‌تواند تعیین کند که افراد مختلف چگونه و چه زمانی علائم پیری را تجربه می‌کنند. در طی زمان، نوارهای عمودی عمیق پلاستیسما قابل مشاهده می‌شوند و به شکل V از قسمت بالای گردن تا زیر گردن ظاهر می‌گردند. این علائم اغلب راه را برای ظاهر "بوقلمونی" فراهم می‌کنند. تزریق بوتاکسی که به درستی انجام شود، می‌تواند این ناحیه را آزاد کند و نوارهای برجسته گردن را هموار کند.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

عنصر فعال در بوتاکس سم بوتولینوم A است. این فرم خالص شده سم بوتولینوم به عضلات خاصی تزریق می‌شود. هنگامی که وارد می‌شود، گیرنده‌های عصبی را مسدود می‌کند و مانع از رسیدن تحریکات عصبی به عضله می‌شود. دریافت کنندگان به طور معمول در طی یک یا چند روز، متوجه اثرات می‌شوند. این رها سازی کنترل شده عضلات خاص کمک می‌کند تا چین و چروک‌ها را به حداقل برسانید و خطوط عضلانی برجسته را آرام کنید. فلج موقت ناشی از سم بوتولینوم عموما 3 تا 4 ماه طول می‌کشد.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

بوتاکس تنها عضلات را آزاد می‌کند. این کار باعث نمی‌شود که افتادگی پوست جمع شود و یا رسوبات چربی از بین بروند. بهترین نتایج حاصل از بوتاکس در افرادی دیده می‌شود که دارای چربی کم هستند، از کمترین کاهش الاستیسیته پوست برخوردارند و در درجه اول از رشته‌های پلاتیسمال ضخیم رنج می‌برند. اگر چروک بیش از حد، پوست افتاده و تجمعات چرب در ناحیه گردن داشته باشید، ممکن است از پیشرفت‌های محدودی که از بوتاکس به دست می‌آورید ناامید شوید.

نتایج بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج بوتاکسدر حالی که بوتاکس قطعا ارزان‌تر از عمل جراحی است، نتایج جزیی و موقتی هستند. اگر متقاضی مناسبی هستید و می‌خواهید کمی به خودتان بها دهید، تزریق بوتاکس در گردن ممکن است راه حل شما باشد. از سوی دیگر، اگر به دنبال نتایج گسترده یا بلند مدت هستید، بهتر است به گزینه‌های دیگر توجه کنید. در مورد مزایای قابل توجهی که می‌توانید با لیفت گردن یا صورت به دست می‌آورید تحقیق کنید تا ببینید آیا این نتایج همان چیزی است که دنبال آن هستید.

خطرات

قبل از شروع اقدام برای بوتاکس، به یاد داشته باشید که این یک دارو، عوارض جانبی بالقوه‌ای نیز است. خطاهای فردی که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد یا نشت سم بوتولینوم می‌تواند منجر به فلج شدن ناخواسته عضلات درگیر در حرکت سر، تنفس و بلع شود.

لیپوساکشن گردن

لیپوساکشن گردنلیپوساکشن یک روش جراحی است که چربی ناخواسته را از بدن خارج می‌کند. این روش را می‌توان در هر قسمتی از بدن، از جمله گردن انجام داد. چربی بیش از حد در ناحیه گردن می‌تواند رشته‌های قابل توجهی ایجاد کند و ممکن است زیر چانه جمع شوند، و شبیه سازی چانه دوگانه یا "غبغب" شود. با لیپوساکشن گردن، چربی اضافی برای بهبود شکل و ظاهر گردن برداشته می‌شود. از طریق ایجاد چند برش کوچک، لوله‌ای وارد می‌شود، و چربی اضافی به طور دائم از ناحیه گردن خارج می‌گردد که ظاهر آن را جوان سازی می‌کند. از آن جا که این روش فقط چربی را خارج می‌کند، لیپوساکشن گردن برای بیمارانی است که نگرانی اصلی آن‌ها چربی ناخوشایند گردن است و به دنبال رفع افتادگی بافتی، چین و چروک و یا سایر نشانه‌های جدی پیری نیستند.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

اکثر متقاضیان لیپوساکشن گردن نسبتا جوان هستند و ذخایر چربی ارثی در گردن و زیر فکشان دارند که آن‌ها را چاق‌تر از آن چه واقعا هستند نشان می‌دهد. اگر انعطاف پذیری پوستی خوبی دارید، پس احتمالا با انجام لیپوساکشن به تنهایی، انقباض پوستی خوب و شکل فوق العاده‌ای خواهید داشت.

جراحی لیفت گردن

جراحی لیفت گردنلیفت گردن می‌تواند به عنوان یک روش جداگانه استفاده شود و پوست اضافی را برمی‌دارد، چربی زیر چانه را برطرف می‌کند یا با نوارهای نازک عمودی که در امتداد گردن قرار گرفته‌اند، سر و کار دارد. اگر چربی زیر جلدی وجود داشته باشد، پس لیپوساکشن یا لیپوتراشی برای حذف آن، و کوچک کردن غبغب استفاده می‌شود. دو نوار عمودی در جلوی گردن در اثر افتادگی عضلات پلاتیسما در هر طرف ایجاد می‌شوند. با دوختن دو عضله به هم و سپس کشیدن پشت عضله برای ایجاد قلاب یک محکم یا اثر کرستی برای گردن، بهبودی حاصل می‌شود. بخیه‌های دائمی برای ایجاد یک اثر پایدار بر روی عضله استفاده می‌شود. سپس پوست اضافی برداشته می‌شود. در پشت گوش‌ها، یک برش شبیه چوب‌ هاکی ایجاد می‌شود تا بیماران بتوانند بدون دیده شدن زخم‌ها موهای خود را دم اسبی ببندند.

 

سوالات رایج


برخی از سوالات رایج درباره لیفت گردن با روش‌های جراحی و غیر جراحی عبارتند از:

معمولا برای تزریق سم بوتولینوم 5 تا 14 روز طول می کشد تا عمل کند. معمولا بلافاصله پس از یک بار تزریق نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

برای حفظ ظاهر شاداب و طبیعی خود، ممکن است تقریبا هر 3-4 ماه یک بار در طی یک دوره 12 ماهه نیاز به تزریق سم بوتولینوم داشته باشید.

هیچ دوره بهبودی در هیچ یک از گزینه‌های درمانی لیفت گردن وجود ندارد و شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرید. تزریق سم بوتولینوم معمولا حدود 20 دقیقه طول می کشد. اگر کبودی اندکی وجود داشته باشد، به راحتی می‌توانید آن را با آرایش محو کنید.

پزشک می‌تواند نیازها و خواسته‌های شما را ارزیابی کند تا بهترین روش جراحی برای شما را تعیین نماید. اگر شما بیشتر در مورد چربی اضافی و رشته‌های در امتداد گردن خود نگران هستید، ممکن است بتوانید با لیپوساکشن گردن، نتایج مورد نظر خود را به دست آورید. اگر گردن بوقلمونی دارید و دچار شل شدگی بافت و دیگر نشانه‌های پیری هستید، جراحی لیفت گردن راه حل توصیه شده است. گستردگی جراحی شما به نیازهای شما بستگی دارد. هر روشی که برای برنامه درمانی شما انتخاب شود، گردن شما را جوان سازی می‌کند و به شما کمک می‌کند که خط گردن جوان تر و خوش فرم تری داشته باشید.

بیشتر روش‌های لیفت گردن شامل آرامبخش عمقی یا بیهوشی عمومی است. اگر لیفت مستقیم گردن در مطب انجام شود، بیهوشی موضعی مستقیم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. لیفت گردن شامل برشهای مخفی می‌باشد که عمدتا در پشت گوش قرار دارند و فقط یک برش کوچک در جلوی گوش نیاز دارد. پوست از بافت زیرین جدا شده و عضله پلاتیسما در زیر خط فک مشخص می‌شود. مرز عقبی عضله متحرک شده و سپس به سمت بالا کشیده می‌شود و عضله با چند بخیه، به استخوانی که درست در پشت گوش قرار دارد، متصل می‌شود. با کشیدن لبه پشتی عضله به سمت بالا، جلو و طرفین گردن به طور موثری سفت می‌شوند. سپس برش، با دقت با بخیه دوخته می‌گردد. اگر قسمت جلویی گردن نیاز به لیپوساکشن یا پلاتیسماپلاستی داشته باشد، این کار معمولا قبل از ادامه لیفت گردن انجام می‌شود. برای لیپوساکشن، یک برش کوچک زیر چانه ایجاد می‌شود و یک دستگاه مکش باریک برای حذف چربی بیش از حد استفاده می‌گردد، بنابراین فرم دهی و تغییر شکل گردن انجام می‌شود. در موارد نادر، برای برداشتن چربی به طور مستقیم، نیاز به برش وسیع تری وجود دارد و این کار لیپکتومی باز نامیده می‌شود. برای پلاتیسماپلاستی، برش زیر چانه ایجاد می‌شود و لبه‌های دو طرف عضله مانند یک کرست به هم دوخته می‌شوند، و یک خط گردن جدید و لبه دار ایجاد می‌گردد. پس از پلاتیسماپلاستی، به ناچار افتادگی پوست بیش از حد وجود دارد که به برشی در پشت گوش نیاز خواهد داشت تا خط گردن را بیشتر لیفت دهد و سفت نماید. برای یک لیفت گردن مستقیم جهت درمان شل شدگی پوست، رشته‌ای شدن عضلات و چربی اضافه در گردن مردان، عمدا یک برش با شکل نامنظم زیر چانه ایجاد می‌شود (Z پلاستی یا W پلاستی نامیده می‌شود). این شکل چشم انسان را گمراه می‌کند زیرا چشم تمایل دارد زخم‌های مستقیم، و خطی را راحت تر متوجه شود. یک مقدار مشخصی از پوست اضافی به طور مستقیم از زیر گردن برداشته می‌شود. سپس در صورت لزوم، عضله می‌تواند تحت دید مستقیم سفت شود و در صورت نیاز از طریق برش باز، چربی بیش از حد برداشته شود. لبه‌های پوست سپس با دقت جمع شده و با روش‌های دقیق و بخیه‌های ظریف بسته می‌شوند.

لیفت گردن بسته به اینکه چه رویکردی استفاده می‌شود و چه مقدار کار باید انجام شود، می‌تواند بین یک و نیم تا سه ساعت طول بکشد.

برش‌های لازم برای لیفت گردن در پشت گوش‌ها پنهان می‌شوند و طول بسیار کوتاهی در اطراف قسمت جلویی پایین گوش (لاله گوش) دارند. اگر لیپوساکشن یا پلاتیسماپلاستی نیز انجام شود، برش کوچکی نیز درست زیر چانه ایجاد می‌گردد. برش‌های لازم برای لیفت مستقیم گردن به طور کامل زیر چانه در امتداد گردن قرار دارند.

اگرچه برش‌هایی که برای لیفت گردن ایجاد می‌شوند منجر به اسکارهایی می‌شوند، معمولا به خوبی پنهان می‌شوند زیرا اغلب در پشت گوش و گاهی در زیر چانه قرار دارند.

بیماران ممکن است ناراحتی‌های اندکی را تجربه کنند که با دوز پایینی از داروهای مسکن تجویزی کنترل می‌شود.

در طی چند روز اول بعد از لیفت گردن، بیماران باید برای خوابیدن سر را کمی بالا و با زاویه 30 درجه قرار دهند تا تورم به حداقل برسد. بیماران همچنین تشویق می‌شوند تا چرخش گردن را به حداقل برسانند. هر گونه درد یا ناراحتی که بیماران تجربه می‌کنند با داروهای مسکن تجویز شده با دوز پایین، کنترل می‌شوند. بیماران در طی یک تا دو روز پس از عمل جراحی برای تعویض پانسمان و سپس چهار الی هفت روز پس از عمل جراحی برای برداشتن پانسمان معاینه می‌شوند. تورم و کبودی ممکن است تا 10 روز پس از جراحی قابل توجه باشد. در بیشتر موارد، بیماران چندین هفته احساس گرفتگی دارند، هرچند که پوست سفت به نظر نمی رسد. این احساس قابل انتظار به آرامی با انطباق گردن با شکل و موقعیت جدید خود برطرف می‌شود.

اکثر بیماران در عرض هفت تا ده روز پس از لیفت گردن، قادر به بازگشت به محل کار خواهند بود، این زمان برای بیمارانی که از بابت تورم باقی مانده نگرانی ندارند، گاهی اوقات زودتر خواهد بود.

فعالیت هوازی (تجدید آمادگی) ممکن است طی ده تا چهارده روز پس از لیفت گردن و فعالیت شدیدتر (تمرینات مقاومتی) در طول سه تا چهار هفته قابل انجام خواهند بود.

بخیه‌ها طی 4 تا 7 روز پس از لیفت گردن کشیده می‌شوند.

همانند سایر انواع جراحی، خطرات احتمالی همراه با لیفت گردن وجود دارد. به علت آناتومی این ناحیه، خطر بالقوه‌ای برای آسیب به عصبی وجود دارد که حرکت ناحیه دهان را کنترل می‌کند. با این حال، شناخت مکانی که این عصب عبور می‌کند، اساسا احتمال این عارضه را کاهش می‌دهد. بعضی از بیماران ممکن است به علت تورم در نزدیکی عصب حسی در این ناحیه، دچار بی حسی موضعی در اطراف گوش شوند، هر چند که بی حسی دائمی بعد از عمل جراحی لیفت گردن، بسیار نادر است.

هزینه لیفت گردن برای هر شخص متفاوت است و مهم ترین نکته برای تعیین هزینه آن، نوع روش درمان افتادگی پوست گردن است. تزریق بوتاکس، ژل، لیپوساکشن و جراحی لیفت هرکدام هزینه‌های مربوط به خود را دارند. بهتر است قبل از انجام هر کدام از این روش‌های برای لیفت گردن درباره قیمت‌ها با پزشک مشورت شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است