لیپوساکشن برای لاغری شکم، پهلو، ران، صورت و گردن: قیمت و عوارض

لیپوساکشن روشی است که برای پیکرتراشی و فرم‌دهی مجدد اندام‌های مردان و زنان و حذف بسته‌های چربی ذخیره شده بدن (سلولیت) طراحی شده است. نتایج لیپوساکشن دائمی است. در انتهای دوره بلوغ، بدن دارای تعداد ثابت و معینی از سلول‌های چربی است. فرم بدن ما توسط ژن‌های ما تعیین می‌شود. اگر چه اندازه سلول‌های چربی ما با افزایش یا کاهش وزن دچار تغییر می‌شود، اما تعداد آنها ثابت و بدون تغییر می‌ماند. لیپوساکشن صورت به طور مستقیم مناطق مشکل‌ساز را با کاهش تعداد سلول‌های چربی آن، مورد هدف قرار می‌دهد. تغییر ایجاد شده در تناسب بدن (حتی با وجود افزایش وزن بعدی) دائمی خواهد بود.

اگر پس از رعایت یک رژیم لاغری سخت و مدت‌ها ورزش کردن هنوز نتوانسته‌اید به اندام دلخواه خود دست یابید، با بهره‌گیری از لیپوساکشن می‌توانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. البته بهتر است بدانید که لیپوساکشن در اصل یک عمل پیکرتراشی است و روش مناسبی برای کاهش وزن به شمار نمی‌آید. زمانی که اضافه وزن پیدا می‌کنید، حجم و همچنین اندازه سلول‌های چربی افزایش می‌یابد. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در یک ناحیه مشخص کاهش می‌دهد. میزان چربی تخلیه شده به ظاهر آن ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تناسب اندام به دست آمده معمولاً دائمی است، به شرط آن که وزن خود را ثابت نگه دارید. دکتر خان محمدی در جلسه مشاوره اولیه از شما می‌خواهند که نتیجه دلخواه خود را توضیح دهید تا بررسی کنند که آیا لیپوساکشن روش مناسبی برای دستیابی به آن به شمار می‌آید یا خیر. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت لیپوساکشن با با شماره ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس بگیرید.

کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن


 وزن کاندیدای ایده‌آل برای لیپوساکشن باید نزدیک به وزن ایده‌آل بدن باشد. بیمار تسریع فرآیند درمان و مقاومت در برابر عفونت، برای از وضعیت سلامتی و پزشکی خوبی برخوردار باشد.

بیماران جوان که دارای مقدار متوسط چربی بوده، سفتی و کشسانی پوست و یا بافت آنها خوب است، با تخلیه و ساکشن چربی اضافی بدن خود به نتایج عالی دست می‌یابند، زیرا پوست آنها زمانی که چربی برداشته می‌شود، به آسانی جمع شده و به حالت اول برمی‌گردد. بیماران مسن که قابلیت ارتجاعی پوست آنها کاهش یافته است، می‌توانند تا حدی از مزایای این روش بهره‌مند گردند، زیرا این احتمال وجود دارد که پوست آنها به طور کامل جمع نشده و پس از حذف چربی‌ها دچار افتادگی شود. در این موارد، جراح برای به حداقل رساندن ظاهر ناخوشایند پوست، حجم مناسبی از چربی را که می‌تواند حذف شود به بیمار توصیه خواهد کرد. در طول زمان با انجام لیپوساکشن های متعدد و کوچک‌تر، ممکن است نتیجه بهتری به دست آید.

مناطق مناسب برای لیپوساکشن


لیپوساکشن یکی از راههای درمان چاقی شکم، پهلو، سینه و باسن و .. است. در واقع، هر منطقه نامتناسب که دارای مقدار بیش از حد چربی باشد را می‌توان با با تقبل  هزینه لیپوساکشن اصلاح کرد. مناطق شایع در زنان شامل شکم، باسن، ران درونی و بیرونی، اطراف زانوها و زیر چانه می‌باشد. مناطق پشت ساق پا، مچ پا و بازوها را نیز می‌توان درمان کرد.لیپوساکشن همچنین یکی از روش های برداشتن غبغب نیز می باشد. این عدم تناسب اندام، ناشی از تجمع بیش از حد چربی در مقابل توده عضلانی بیش از اندازه است. از سوی دیگر، بدن مردان تمایل به توسعه ذخایر چربی اضافی در پهلوها، شکم، سینه و زیر چانه دارد.

لیپوساکشن باید در درجه اول به عنوان یک روش فرم‌دهی و پیکرتراشی (نه روشی برای کاهش وزن) در نظر گرفته شود. این روش برای افرادی مناسب است که در وزن طبیعی خود (یا نزدیک با آن) هستند، اما مناطق نامتناسب چربی دارند.(همانطور که در بالا شرح داده شد). لیپوساکشن می‌تواند ناهمواری‌های سلولیت را که ناشی از انقباض نوارهای فیبری هستند و از زیر سطح پوست به عضله زیرین گسترش می‌یابند، بهبود بخشد.

مراحل انجام لیپوساکشن


 مراحل عمل لیپوساکشن در ادامه آورده شده است.

قبل از لیپوساکشن

در مشاوره اولیه، جراح وضعیت سلامت شما را ارزیابی نموده و در خصوص مناسب بودن این روش برای شما تصمیم‌ خواهد گرفت. ممکن است گزینه‌های جایگزین جراحی و یا ترکیبی از لیپوساکشن و جراحی و عوارض کویتیشن برای شما مطرح شده و مورد بحث قرار گیرد. همچنین تصاویر قبل و بعد از عمل بیماران دیگر و نتایجی که آنها از لیپوساکشن به دست آورده‌اند، به شما نشان داده می‌شود.

عمل جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن معمولاً در یک مرکز جراحی سرپایی و با استفاده از داروهای آرام‌بخش نیمه‌ بی‌هوشی انجام می‌شود. این روش حدود 1 تا 5/1 ساعت برای یک منطقه واحد طول می‌کشد؛ این زمان با توجه به حجم چربی و تعداد مناطق درمان افزایش می‌یابد. برای بیمارانی که دارای مناطق چربی گسترده‌ای هستند، جراحی با بیهوشی عمومی در یک بیمارستان، گزینه ارجح است.

با روش جدید ما، حذف مناطق چربی اضافی با مقدار زیادی از مایع بی‌حس کننده‌ای که قبل از لیپوساکشن تزریق می‌شود، انجام می‌گیرد. این مایع سبب می‌شود که مناطق تجمع چربی، متورم و نرم گردد. توده چربی انبساط یافته، اجازه می‌دهد تا کانول لیپوساکشن به راحتی در زیر پوست حرکت کند و چربی‌ها با ساکشن از بدن خارج شود.

تقریباً بلافاصله پس از عمل جراحی، بیماران قادر به مشاهده تفاوت قابل توجهی خواهند بود. با این حال، بهبود بیشتر را می‌توان پس از سه هفته مشاهده کرد، یعنی زمانی که بخش زیادی از تورم فروکش کرده است. بعد از حدود 3-6 ماه، هر گونه تورم خفیف و مقاوم کاملاً ناپدید خواهد شد و کانتور نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت‌های پس از لیپوساکشن

اثرات طولانی مدت محلول بی‌هوشی به تسکین درد پس از عمل کمک کرده و نیاز به داروی ضد درد را کاهش می‌دهد. میزان درد پس از عمل لیپوساکشن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می‌تواند به عنوان یک درد عمومی به شمار آید. جراح داروهای ضد درد کافی را برای شما تجویز خواهد کرد. اما بیماران معمولاً به خوبی با درد لیپوساکشن مقابله می‌کنند، زیرا این عمل کاملاً قابل تحمل است.

شما باید گن فشرده‌ساز را برای مدت 4-6 هفته بعد از عمل بپوشید. این گن، متناسب با اندام شما در نظر گرفته شده و توسط کلینیک ارائه خواهد شد. شما باید برای 48 ساعت اول از آن استفاده کنید، سپس می‌توانید هنگام دوش گرفتن آن را از بدن خارج کنید. پس از این زمان، باید گن فشرده‌ساز را هر شب و هر روز استفاده کنید، اما می‌توانید یک ساعت برای صبح و شب، آن را از بدن خارج کنید.

برای روز اول یا دوم بعد از عمل جراحی، اکثر بیماران مقداری تورم و کبودی را در محل درمان مشاهده خواهند کرد و نیز مقداری تخلیه مایع از محل برش جراحی را خواهند داشت.

توصیه می‌شود که برای کاهش تورم و جلوگیری از تشکیل لخته خون در پاهای خود هر چه زودتر شروع به راه رفتن در اطراف کنید. معمولاً در چند روز اول بعد از لیپوساکشن تامسنت می‌توانید انجام فعالیت‌های سبک را از سر بگیرید. پس از حدود یک یا دو هفته به تدریج حال بهتری خواهید داشت و بسته به میزان گستردگی عمل جراحی، می‌توانید در عرض چند روز پس از عمل، به محل کار خود بازگردید. فعالیت عادی خود را نیز می‌توانید پس از 2 هفته از سر بگیرید.

باید از فعالیت شدید برای حدود 4-6 هفته اجتناب کنید تا بدن شما همچنان به التیام خود ادامه دهد. اگر چه بخش زیادی از کبودی و تورم معمولاً در عرض سه هفته از بین می‌رود، اما مقداری تورم ممکن است به مدت شش ماه یا بیشتر باقی بماند.

مؤکداً توصیه می‌شود که دو هفته بعد از عمل خود، به طور منظم ماساژ را برای تسریع ریکاوری و التیام خود انجام دهید. ماساژ با تحریک فعالیت غدد لنفاوی شما، به از بین بردن سموم، مایعات اضافی و مواد زائد بدن کمک می‌کند.

پس از جراحی، نقاط تزریق به تدریج بهبود یافته و محو خواهد شد، به طوری که در اکثر موارد به سختی قابل مشاهده خواهند بود.

نتایج لیپوساکشن

بیماران معمولاً از نتایج این روش بسیار راضی هستند. با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، شما می‌توانید به حفظ فرم متناسب و لاغر خود کمک کنید. پس از لیپوساکشن به منظور حفظ فرم بهبود یافته بدن خود، وزن خود را کاهش دهید. با این حال اگر پس از لیپوساکشن، وزن شما افزایش یابد و شما مایل به کاهش مجدد چربی باشید، می‌توانید لیپوساکشن را به سادگی تکرار کنید.

هزینه

هزینه جراحی زیبایی شکم و سایر اندام ها با لیپوساکشن و همچنین هزینه لیپوماتیک برای تمام بیماران یکسان نیست و  شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه بیهوشی
  • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
  • قیمت داروهای تجویز شده
  • هزینه آزمایش‌ها
  • قیمت گن پس از جراحی
  • هزینه جراح
به این پست امتیاز دهید.
لیپوساکشن برای لاغری شکم، پهلو، ران، صورت و گردن: قیمت و عوارض
4.22 از 9 رای