متخصص لیپوماتیک و پیکر تراشی در غرب تهران

چربی ناخواسته اضافی برای میلیون‌ها فرد بزرگسال و حتی سالم مسئله ساز است. اغلب این رسوبات در مناطقی نظیر ناحیه لگن، بازو، صورت و باسن رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد از طریق رژیم غذایی و ورزش به تنهایی از بین نمی‌رود. در حالی که روش‌های لیپوساکشن قدیمی برای از بین بردن توده‌های چربی ناخوشایند موثر بود‌ه‌اند، بسیاری از مردم استطاعت انجام این روش را ندارد و یا نمی‌خواهند خود را در معرض خطر قرار دهند. در سال های اخیر، روش‌های جدیدی مانند لیپوماتیک باعث شده است که لیپوساکشن ایمن‌تر و موثرتر از همیشه انجام گیرد. لیپوماتیک یک روش جدید است که جایگزین خوبی برای جراحی لیپوساکشن سنتی می‌باشد. لیپوماتیک نیاز به بیهوشی بیمار در طول درمان ندارد و به میزان قابل توجهی میزان ناراحتی حاصله را کاهش می‌دهد. این روش بسیار سریع‌تر از سایر روش‌های لیپوساکشن سنتی یا لیزر لیپوساکشن است و همچنین به دلیل اینکه به جای بیهوشی عمومی به بیهوشی موضعی نیاز دارد، ایمن‌تر می‌باشد.

لیپوماتیک فرآیند پیکر تراشی است که در صورتی که بخواهید چربی‌ها را بدون بیهوشی از بین ببرید و زمان طولانی بهبودی پس از لیپوساکشن معمول را حذف نمایید، برای شما مناسب می‌باشد. مزایای لیپوماتیک عبارتند از:

 •  کاهش کبودی روی پوست
 •  بدون درد یا درد جزیی
 •  ایمن و موثر
 •  بهبودی سریع
 •  انقباض عالی پوست پس از عمل
 •  توقف سریع در صورت مواجهه کانولا با بافت‌های غیر چربی

اگر به دنبال روشی کم عارضه برای کاهش چربی بدن خود می‌باشید می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمائید.

دکتر متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در غرب تهران


دکتر محمدتقی (مسعود) خان‌محمدی دارای سابقه علمی و تخصص‌های زیر می‌باشد:

 •  فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۷۸
 •  متخصص جراحی عمومی
 •  دارای تجربه و مهارت زیاد در زمینه جراحی لیپوماتیک
 •  انجام کلیه اعمال جراحی دستگاه گوارش، کیسه صفرا و انواع فتق‌ها
 •  درمان دائمی تعریق کف دست و پا و زیر بغل، تزریق ژل و بوتاکس، پیکر تراشی و ابدومینوپلاستی

نمونه کارهای دکتر خان محمدی


یک متخصص لیپوماتیک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟


انجام جراحی‌های زیبایی برای لاغری مانند لیپوماتیک ملزم به صرف هزینه و وقت می‌باشد. چیزی که اکثر مردم را از انجام چنین عمل‌هایی باز می دارد این است که یک متخصص لیپوماتیک خوب را نمی‌شناسند. در زیر ما به مواردی اشاره می‌کنیم که شما را در شناسایی بهترین متخصص لیپوماتیک کمک می‌کند:

 •  یک متخصص لیپوماتیک خوب باید دوره مخصوص این عمل را گذرانده باشد و دراین زمینه اطلاعات کافی داشته باشد و معمولا پزشک‌های جراح عمومی می‌توانند به خوبی این عمل را انجام دهند.
 •  پزشک متخصص لیپوماتیک علاوه بر زمینه علمی، باید دارای تجربه این عمل در طول چند سال باشد. با انجام عمل‌های بیشتر بیمار، می‌تواند بر تبحر و مهارت پزشک اعتماد بدست آورد.
 •  یک دکتر متخصص لیپوماتیک معمولا گالری از عکس‌های بیماران قبلی خود دارد. بیماران جدید با دیدن نتایج عمل و عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی می‌توانند بر تخصص دکتر لیپوماتیک اطمینان حاصل کنند.
 •  شهرت و آوازه یک متخصص لیپوماتیک، یا ارجاع از سمت دوستان و پزشکان دیگر روش دیگری برای شناسایی یک متخصص لیپوماتیک خوب است.

مزایای انجام جراحی پیکرتراشی نزد یک متخصص لیپوماتیک خوب


نتایج فوری

با انجام لیپوماتیک، این روش نسبت به لیپوساکشن سنتی بسیار کوتاه است. سلول‌های چربی به طور دائم حذف می‌شوند و بیماران نتایج فوری را مشاهده می‌کنند.

بدون بیهوشی عمومی

بر خلاف جراحی لیپوساکشن سنتی، پزشکان متخصص لیپوماتیک از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌کند. معمولا بیهوشی موضعی تنها چیزی است که مورد نیاز است. در نتیجه شما در طول تمام مراحل به هوش هستید و می‌توانید تخلیه چربی از بدن خود را احساس کنید. علاوه بر این، شما شانس صحبت با جراح خود را خواهید داشت، در حالی که حس کنترل بیشتری روی بدن خود خواهید داشت.

ناراحتی جزیی یا بدون درد

ارتعاشات مادون قرمز باعث می‌شود حداقل درد و یا ناراحتی در طول روند وجود داشته باشد.

حداقل زمان بازیابی

به لطف تکنیک انقلابی لیپوماتیک، چربی بدون آسیب رساندن به بقیه بدن برداشته می‌شود. در نتیجه، زمان بازیابی حداقل است و بیماران به طور معمول در طی چند روز به جای هفته به کار یا فعالیت روزمره خود بازمی‌گردند.

مقرون به صرفه‌تر

با توجه به تمام مزایای ذکر شده در بالا، روش لیپوماتیک ارزان‌‌تر از لیپوساکشن سنتی است.

چگونه کار می‌کند؟


لیپوساکشن لیپوماتیک از روش متفاوتی استفاده می‌کند، متخصص لیپوماتیک برش‌هایی را در منطقه درمان ایجاد می‌کند، دکتر متخصص لیپوماتیک تونل‌هایی را ایجاد می‌کند تا دستگاه کانولا بتواند به نواحی دارای چربی دسترسی پیدا کند و بعد از ایجاد تونل بیهوشی به بیمار اعمال شود تا هیچ دردی همراه نداشته باشد. سپس کانولا به داخل برش‌ها وارد می‌شود و چربی آن را تخلیه می‌کند. این روش لیپوماتیک منحصر به فرد برای لرزش کانولا در جهت تجزیه بدون درد مقادیر چربی و در نتیجه مکش آن می‌باشد. در حالی که حذف چربی یکنواخت انجام می‌شود، شبکه الیافی و بافت غیر چربی زیر پوست حفظ می‌شوند و باعث انقباض عالی پوست می‌شود و پوست صاف و نرمی را ایجاد می‌کند. لیپوماتیک امکان از بین بردن چربی انباشته بدن از یک یا چند ناحیه در یک زمان، از جمله نقاط دشوار و ظریف که نیاز به مراقبت‌های ویژه اضافی دارد، را فراهم می‌کند. بدن با دقت لازم به شکل و اندازه دلخواه فرم داده می‌شود، انواع مختلف چربی، از جمله فیبری، به طور موثرتری از بین برده می‌شود. متخصص لیپوماتیک می‌تواند، این عمل را در بسیاری از نقاط بدن استفاده نماید. این نواحی شامل موارد زیر است اما تنها به این نواحی محدود نمی‌شود:

 • داخل ران‌ها
 • کمر
 • بیرون ران
 • پهلو
 •  چربی‌های زیر خط سوتین
 •  شکم
 •  باسن

کانولاهای مختلفی با سایزهای متفاوت برای درمان نواحی مختلف وجود دارد که باعث می‌شود برای مناطقی که به سختی با سایر روش‌های لیپوساکشن درمان می‌شوند، مناسب باشد.

مزایای سلامتی لیپوماتیک


علاوه بر مزایای آشکار بهبود کانتورینگ بدن و کاهش وزن سریع، لیپوماتیک همچنین مزایایی برای سلامتی دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شوند. در زیر سه عوارض جانبی مثبت وجود دارد که بیماران از این روش دریافت می‌کنند.

کاهش چربی مضر خون

تحقیقات جدید نشان داده‌اند که روش‌های زیبایی که چربی را از مناطق پوشیده از چربی بدن حذف می‌کنند همچنین می‌توانند باعث کاهش چربی مضر در خون شوند. نوع خاصی از چربی بدن، تری گلیسیرید، در میان بیماران دارای سطوح بالا، 43 درصد کاهش یافت. این کاهش به طور قابل توجهی بیشتر از میزانی است که معمولا توسط داروهای کاهش کلسترول به دست می‌آید. یافته‌ها، مطالعات دیگری را تأیید می‌کنند که ادعا می‌کند چربی انباشته شده در زیر پوست، که می‌تواند از طریق لیپوماتیک حذف شود، دارای نقش متابولیک قابل توجهی است. نیاز به تحقیقات بیشتری در این حوزه وجود دارد، اما یافته‌های کنونی منجر به این نتیجه گیری می‌شود که انجام لیپوماتیک نزد یک متخصص لیپوماتیک خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت را کاهش می‌دهد.

کاهش سلول‌های التهابی

در همان مطالعه، لیپواسکالپچر همچنین تعداد سلول‌های سفید التهابی را کاهش داد. این امر منجر به یک فرض اساسی از کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی (قلب و عروق) می‌شود. به همراه اثر آن بر روی‌ تری گلیسیرید، لیپوماتیک می‌تواند به دو روش مختلف خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

افزایش تحرک

آنچه که در میان بیماران پس از عمل لیپوماتیک بسیار رایج است، افزایش سلامتی در نتیجه تغییرات روحی و جسمی است. تغییرات روانی همراه با بازخورد مثبت از دوستان و همکاران حاصل می‌شود. مردم تمایل به تحسین شدن از سوی دیگران نسبت به سلامت خودشان دارند. بیماران احساس جذابیت بیشتری می‌کنند، از افزایش اعتماد به نفس، تعاملات بهتر در محیط کار و بهبود زندگی جنسی لذت خواهند برد. یکی از مزایای سلامت فیزیکی قابل توجه لیپوماتیک تحرک بهتر می‌باشد. ذخایر چربی در اطراف باسن، مفاصل دیگر، شکم و کمر در حال حاضر کوچکتر شده‌اند و مانع از تحرک شما نخواهند بود. بیماران می‌توانند از فعالیت‌هایی لذت ببرند که برای سال‌ها توان شرکت در آن را نداشتند و در ورزش‌هایی حضور یابند که قبلا امتحان نکرده‌اند.

نتایج عمل لیپوماتیک نزد یک جراح متخصص لیپوماتیک چگونه است؟


همانند سایر روش‌های جراحی زیبایی، نتایج از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. به طور معمول، ناحیه تحت درمان بیمار با روش لیپوماتیک لاغرتر و محکم‌تر می شود. به طور کلی، بیمار نتایج فوری را با استفاده از این روش مشاهده می‌کند، در حالی که نتایج بهینه می‌تواند ظرف چند ماه پس از این روش تحقق یابد.

آیا بی‌خطر است؟


البته خطراتی وجود دارد. اما از آنجا که لیپوماتیک گرمایی تولید نمی‌کند، احتمال کمتری وجود دارد که بافت‌های غیر چربی در طی این روند آسیب ببینند. بنابراین، اگرچه احتمالا کمی ناراحتی و کبودی احساس خواهید کرد، درد و تغییر رنگ کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی اتفاق می‌افتد.

عوارض و خطرات لیپوماتیک


به لطف حذف بیهوشی عمومی و تکنیک‌های دیگری که باعث از دست رفتن خون در گذشته می‌شد، لیپوماتیک یک روش نسبتا کم خطر است. اگر به دلایلی بعد از عمل جراحی، توزیع چربی غیر یکنواخت را تجربه کردید، همه کاری که برای صاف کردن این نواحی نیاز خواهید داشت، یک جلسه درمانی دیگر است. تنها خطرات دیگری که نادر هستند شامل لخته شدن خون و عفونت می‌باشد. عوارض جانبی مانند کبودی، تورم و درد ممکن است رخ دهد، اما تقریبا همواره به سرعت و بدون مداخله پزشکی برطرف خواهد شد. باید توجه داشته باشید که انتخاب یک متخصص لیپوماتیک خوب می‌تواند در کاهش عوارض لیپوماتیک تاثیر به سزایی داشته باشد. زیرا اگر پزشک تبحر کافی نداشته باشد ممکن است بیمار دچار عفونت بیمارستانی شده و حتی ممکن است عدم قرینگی در اندام‌های تحت جراحی مشاهده شود. بنابراین در انتخاب یک متخصص لیپوماتیک دقت کافی به خرج دهید.

هزینه لیپوماتیک


هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد نواحی تحت درمان و شاخص توده بدنی (BMI) شما دارد. از آنجا که این روش می‌تواند به صورت ایمن در وضعیت سرپایی انجام شود، کاهش هزینه قابل توجهی نسبت به روش انجام شده تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل خواهد داشت. علاوه بر این، خطرات آماس یا بیهوشی محلی به طور قابل توجهی کمتر از بیهوشی عمومی است. هزینه عمل نزد یک متخصص لیپوماتیک که دارای شهرت و آوازه خوبی باشد نیز ممکن است بر هزینه نهایی لیپوماتیک تاثیر بگذارد. اما در نهایت چون عوارض عمل نزد جراح متخصص لیپوماتیک خوب کمتر می‌شود، می‌توان گفت در هزینه‌های بعدی ناشی از عوارض عمل و حتی نیاز دوباره به عمل صرفه جویی خواهد شد.

بهبودی پس از لیپوماتیک چه مدت طول می‌کشد؟


بازیابی از لیپوماتیک بسیار سریع است. هر روز بهبودی بیشتری خواهید یافت چون تورم شما کاهش می‌یابد و پوست شما بهبود می‎یابد و سفت می‌شود. بازیابی کامل تنها طی چند هفته کوتاه اتفاق می‌افتد و بلافاصله می‌توانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید. انجام عمل نزد متخصص لیپوماتیک خوب می‌تواند دوره بهبودی را کاهش دهد.

به این پست امتیاز دهید.
متخصص لیپوماتیک و پیکر تراشی در غرب تهران
4.5 از 2 رای