لیپوماتیک:رسیدن به تناسب اندام بدون عارضه با پیکرتراشی

چربی‌های اضافی تناسب اندام را به هم می‌زنند اما جای هیچ گونه نگرانی نیست شما می‌توانید از روش لیپوماتیک که یک روش بی خطر است و منجر به آمبولیسم نمی‌شود برای کاهش چربی‌های شکم، پهلو، و باسن خود استفاده کنید. لیپوماتیک فاقد مشکلات مربوط به روش‌های قبلی است که برای خارج کردن بافت‌های چربی اضافی از برش‌های جراحی استفاده گردیدهو این امر منجر به طولانی شدن زمان جراحی، نیاز به بیهوشی عمومی، آسیب دیدن بافت‌های بیشتر، خونریزی در هنگام جراحی، بالا بودن ریسک عوارض، طولانی بودن زمان بهبود و التیام زخم‌ها شده است. لیپوماتیک دستگاهی است که به فشرده کردن هوا کمک می‌کند و به کانولایی متصل است که به صورت ۳۶۰درجه می‌چرخد. استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و پزشک می‌تواند بر نقاط مورد نظر دقت کند و نتایج عالی را ایجاد نماید. روش لیپوماتیک نسبت به روش‌های جراحی برای لاغری مزایای بسیاری دارد.

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات اصلی در سراسر جهان است. رژیم غذایی ناسالم و نامناسب، مصرف غذاهای چرب، و کم تحرکی از عواملی هستند که باعث چاقی و اضافه وزن می‌شوند. روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی برای مبارزه با چربی‌های اضافی بدن طراحی شده است. لیپوماتیک مزایای بسیار زیادی دارد و این مساله باعث شده است این روش در میان بیماران محبوبیت زیادی داشته باشد. لیپوماتیک یک روش ایمن است که با کمترین آسیب به سایر بافت‌های بدن، چربی‌های زائد را از بین می‌برد و دوره بهبود آن نیز کوتاه است. اگر مایل به انجام لیپوماتیک در غرب تهران هستید می‌توانید به مرکز تخصصی دکتر خان محمدی مراجعه کنید. دکتر خان محمدی می‌تواند به سوالات شما در خصوص لیپوماتیک و اقدامات و روش‌هایی که در اجرای این فرایند به کار می‌روند پاسخ دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام لیپوماتیک و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳  تماس بگیرید.

مزایای لیپوماتیک


لیپوماتیک می‌تواند به طور چشمگیری باعث افزایش اعتماد به نفس شما شود زیرا می‌تواند سطوح چربی شما را کاهش دهد. این روش مناسب برای بیمارانی است که به دنبال حد تعادلی بین لیپوساکشن معمول و فرم دهی ساده‌تر بدن با روش‌‌هایی مانند تزریق هستند. اگر در جستجوی یک روش موثر، ایمن و غیر تهاجمی هستید، این درمان یک گزینه فوق العاده می‌باشد. اگر نمی‌توانید مرخصی کاری بگیرید، باز هم این انتخاب بسیار مناسب خواهد بود. بارزترین نتایج لیپوماتیک در حدود یک ماه پس از این فرآیند مشاهده می‌شود و شامل بخیه كمتر، پوست سفت‌تر و لرزش كمتری خواهد بود.

مزایای کاهش چربی‌های بدن توسط لیپوماتیک عبارتند از:

 • عدم ایجاد بافت اسکار
 • نتایج طبیعی
 • عدم احساس خستگی و کوفتگی
 • کوتاه بودن دوره بهبود
 • اجرای کار تحت بیهوشی موضعی
 • سادگی و ایمنی بودن
 • کوتاه بودن زمان عمل

فناوری پیشرفته لیپوماتیک امکان رفع بخش گسترده‌ای از چربی‌های بدن را با دقت بالا دسترسی به نقاط حساس و ظریف بدن مانند زانو، ساق پا و باسن را فراهم می‌کند.

بهترین متقاضی و کاندید درمان پیکرتراشی


اگر در برخی از نقاط بدن بیمار چربی زیادی جمع شده باشد و رژیم و ورزش کمکی به کاهش آنها نکرده باشد بیمار متقاضی خوبی برای لیپوماتیک خواهد بود زیرا روشی ایمنی برای پیکر تراشی و زیبایی اندام است. افراد مختلف می‌توانند از این روش بهره بگیرند و لیپوماتیک روشی سودمند برای متقاضیان زیر است:

 • زنانی که زایمان کرده‌اند و به علت بارداری و زایمان، چربی‌های زیادی در نقاط مختلف بدن آنها جمع شده است و نسبت به رژیم و ورزش‌های مختلف مقاوم هستند و می‌توانند از این روش بهره بگیرند. پس از بارداری در ران، باسن، شکم و پهلوها چربی زیادی جمع می‌شود.
 • مردانی که در قسمت شکم و پهلوهای آنها چربی زیادی جمع شده است و چاقی آنها ارتباطی به ورزش نکردن ندارد بلکه مربوط به کاهش طبیعی تولید هورمون رشد است که به علت افزایش سن رخ می‌دهد مربوط است.
 • زنان و مردانی که ظاهر خوبی دارند اما برداشتن حتی بخش کوچکی از چربی‌های موضعی بدن می‌تواند به طرز حیرت انگیزی به زیبا تر شدن بدن آنها کمک کند.
 • مردانی که به دلایل ارثی یا سایر عوامل، سینه‌های بزرگی دارند و مقدار زیادی چربی در سینه‌های آنها جمع شده است.
 • مردان و زنانی که بسیار چاق بوده‌اند و اکنون بخش زیادی از وزن خود را کم کرده‌اند و در حال رسیدن به وزن ایده‌ال خود می‌باشند اما علیرغم ورزش و رعایت رژیم غذایی، چربی‌های موضعی بدن آنها از بین نرفته است.

لیپوماتیک برای چه نواحی به کار می‌رود؟


لاغری با لیپوماتیک برای از بین بردن چربی تجمع یافته در نواحی زیر کاربرد دارد:

 • بازوها
 • ران و ساق پا
 • کمر و پشت کمر
 • شکم و پهلو ها
 • داخل ران و پشت ران ها
 • کتف
 • صورت و غبغب

لیپوماتیک برای کوچک کردن سینه مردان


لیپوماتیک ممکن است برای بیماران دارای ژنیکوماستی، یک روش راحت‌تر و سریع‌تر برای حذف چربی اضافی از ناحیه سینه باشد. ژنیکوماستی، که به بزرگی سینه مردان معروف است، وضعیتی است که در آن مردان دارای بافت سینه بیش از حد هستند. در حال حاضر برای درمان بزرگی سینه که باعث خجالت زدگی در مردان می‌شود، روش‌های کوچک کردن سینه مردان در دسترسند تا ژنیکوماستی را درمان کنند. این وضعیت به طور معمول از لحاظ پزشکی خطرناک نیست، اما مردانی که سینه‌های بزرگ دارند اغلب از داشتن چنین اندامی خجالت می‌کشند و از اینکه پیراهن خود دربیاورند اجتناب می‌کنند، صرف نظر از اینکه چقدر هوا گرم باشد. لیپوماتیک می‌تواند به بیماران دارای ژنیکوماستی یک گزینه کم تهاجمی‌تر ارائه دهد که ممکن است برای درمان چربی بیش از حد در ناحیه سینه‌ها، راحت‌تر و سریع‌تر باشد. کانولا توسط فشار هوا فعال می‌‌شود و باعث حرکت چرخشی ناشی از نفوذ و ارتعاش می‌گردد، که چربی‌ها را تجزیه و آن‌ها را به طور همزمان مکش می‌نماید. پزشکان گزارش کرده‌اند که لیپوماتیک می‌تواند به دلیل این ترکیب، سریع‌تر به پایان برسد.

لیپوماتیک صورت و یا درمان و از بین بردن غبغب با لیپوماتیک


لیپوماتیک ممکن است جایگزینی برای لیفت گردن جهت درمان افتادگی غبغب باشد. ژنتیک، پیری یا ترکیبی از این دو می‌تواند باعث رسوب چربی در ناحیه گردن شود. گزینه‌های موجود برای درمان و جلوگیری از گردن بوقلمونی شامل لیپوماتیک می‌باشد، که درمانی جدید و حداقل تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده است و خط فک خوش فرم‌تر و صاف‌تر به ارمغان می‌آورد.

لیپوماتیک ران


شکل نامتاسب و ناموزون در ران به دلیل وجود چربی، ظاهری نامناسب به پاها می‌دهد. لیپوماتیک ران یکی از روش‌های کم تهاجمی و کم خطر برای زیبایی ران‌ها می‌باشد. این روش برای چربی‌های داخل و خارج ران بسیار موثر است. در جراحی لیپوماتیک ران، چربی‌های اضافه پا با وسیله‌ای به نام کانوله خارج می‌شود. این وسیله با حرکات لرزشی و چرخشی و بدون تئولید هیچ گونه حراراتی امواجی را ایجاد می‌کند که بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌های بدن، به آرامی چربی‌های اضافی ران را خارج می‌کند. بعد از انجام لیپوماتیک ران، پوستی صاف و هماهنگ با لگن و شکم ایجاد می‌شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو


یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم وجود چربی‌های اضافی در ناحیه شکم و پلو می‌باشد. که باعث ایجاد ظاهری نامتناسب می‌شود. حتی بیماران از پوشیدن لباس‌های زیبا محروم می‌شوند. لیپوماتیک شکم و پلو از میان انواع جراحی‌های لاغزی شکم و پهلو، جز کم عرضه‌ترین و موثرترین روش‌های رسیدن به تناسب اندام است. در این روش، ابتدا جراح به دقت مناطق تجمع چربی درشکم و پلو را مشخص کرده و آنها را علامت گذاری می‌کند. سپس با ایجاد برشی در حدود 2 الی 3 میلی متر دستگاه کانولا را وارد شکم کرده و چربی‌ها را با حرکات چرخشی و ارتعاشی از بدن خارج می‌نماید.

آمادگی برای لیپوماتیک


برای لیپوماتیک باید موارد زیر را رعایت کرد:

 • شب قبل از عمل باید مصرف مایعات کاهش یابد.
 • شب قبل از عمل باید غذای سبک بخورد. بهتر است معده بیمار خالی باشد.
 • دو هفته قبل از عمل باید مصرف آسپرین قطع شود.
 • قبل از عمل باید از استعمال دخانیات خودداری شود.
 • قبل از عمل باید مصرف ویتامین‌ها قطع گردد.

لاغری با دستگاه لیپوماتیک


پزشک می‌تواند لیپوماتیک را به صورت مجزا یا در کنار روش‌های جراحی کوچک کردن سینه، بزرگ کردن سینه، ابدومینوپلاسی، یا سایر جراحی‌های مشابه انجام دهد. در روش لیپوماتیک، یک کانوله که دارای حرکات لرزشی و چرخشی است امواجی را ایجاد می‌کند که بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌های بدن به آرامی چربی‌های اضافی بدن را حذف می‌کند. حرکات لرزشی و امواح دستگاه سلول‌های چربی را از سلول‌های بنیادین جدا می‌کند. سلول‌های بنیادین آزاد شده به فرایند بهبود و ایجاد نتایج طبیعی و ظاهری زیباتر کمک می‌کنند. در لیپوماتیک نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ روی پوست نیست اما باید حفره کوچکی برای ورود کانوله ایجاد شود که برش ایجاد شده روی پوست اصلا قابل مشاهده نیست. در این روش نسبت به سایر روش‌های جراحی هیچ‌گونه برش قابل توجهی روی پوست ایجاد نمی‌شود و ظاهری زیبا به بیمار می‌دهد. به علاوه، روش بسیار ساده و ایمن لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود به این ترتیب بیمار می‌تواند یک روز بعد از عمل فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرد .

بهبود پس از لیپوماتیک


بیمار می‌تواند چند ساعت بعد از عمل از بیمارستان مرخص شود و ۲۴ ساعت بعد دوش بگیرد. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تورم پوست از بین برود. شکل جدید بدن ایجاد می‌شود و ظاهر دلخواه بیمار حاصل می‌گردد. اگر بیمار مراقب وزن خود باشد و سبک زندگی سالمی را انتخاب کند، لیپوماتیک می‌تواند به حفظ تناسب اندام او در زندگی کمک کند. ورزش کردن، تغییر سبک زندگی، و حفظ تناسب اندام مهمترین نکاتی هستند که بیمار باید به آنها توجه کند.

خطرات لیپوماتیک


عوارض لیپوماتیک ، مشکلات بعد از عمل، و سطح عوارض آن نسبت به روش‌هایی مانند جراحی لیپوساکشن بسیار کم است. در این روش میزان کبودی به حداقل می‌رسد اما در اکثر موارد بیمار دچار کبودی می‌شود که معمولا بین ۱۰ تا ۱۴ روز طول می‌کشد. احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد اما بسیار نادر است، هفته قبل و بعد از عمل به بیمار آنتی بیوتیک داده می‌شود. نقاط تحت درمان تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرند که پس از چند ساعت بی حسی برطرف می‌شود. گاهی اوقات کبودی، تورم و درد ممکن است اتفاق بیفتد، اما در صورت بروز، تقریبا در تمام موارد سریعا و بدون مداخله پزشکی برطرف می‌شود.

هزینه لیپوماتیک


هزینه یکی از نکته‌های مهم برای برگزیدن یک روش جراحی است و بسیاری از افراد با در نظر گرفتن قیمت، روش مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. با در نظر گرفتن عوارض روش‌های دیگر، هزینه کردن برای یک روش موثر و مطمئن مانند لیپوماتیک بسیار منطقی است. هزینه انجام لیپوماتیک در تهران بستگی به عوامل زیادی دارد از جمله هزینه بیمارستان (کلینیک) و پزشک، تجربه و شهرت پزشک، منطقه جغرافیایی کلینیک، آزمایش‌ها و عکس‌های قبل و بعد عمل و گستردگی نواحی از بدن که روش لیپوماتیک برای آنها استفاده می‌شود و همچنین تعداد نواحی بدن که لیپوماتیک لاغری برای آنها انجام می‌شود. قبل از انجام لیپوماتیک و برای اطلاع بیشتر درباره هزینه لیپوماتیک می‌توانید با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول


برخی از سوالات متداول درباره روش لیپوماتیک عبارتند از:

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

معمولا لیپوماتیک با لیپوساکشن اشتباه گرفته می‌شود اما در حقیقت لیپوماتیک به لحاظ روش اجرای کار که بر پیکر تراشی تمرکز دارد، با لیپوساکشن متفاوت است. اکثر زنان این روش را به عنوان تکنیکی برای کاهش وزن در نظر می‌گیرند اما لیپوماتیک به اصلاح چاقی در نقاط مشکل ساز کمک می‌کند. لیپوساکشن روشی برای خارج کردن چربی است، حال آنکه لیپوماتیک با هدف پیکر تراشی و بهبود زیبایی بیمار اقدام به رفع بافت چربی می‌کند. در لیپوماتیک چربی نقاط مختلف بدن مانند کمر، پهلو، شکم، زانو، ران، و باسن رفع می‌شود و فرایند پیکر تراشی اجرا می‌گردد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن به کمک فراصوت چیست؟

لیپوساکشن به کمک فراصوت به عنوان یکی از پیشرفت‌های جراحی زیبایی در حال تبدیل شدن به یک روش قدیمی است زیرا از دستگاه‌های قدیمی و یک روش قدیمی برای حذف چربی‌ها استفاده می‌کند. بیمار در این روش درد زیادی را تحمل می‌کند و هنگامی که امواج فراصوت برای حذف چربی وارد بدن می‌شوند و فرایند تجزیه چربی رخ می‌دهد بیمار متحمل درد زیادی می‌شود. این روش جز روش‌هایی است که عوارض زیادی دارد زیرا انرژی فراصوت علاوه بر تخریب چربی به اعصاب، عضلات و عرق خونی بدن نیز آسیب می‌رساند. با این حال نتایج به دست آمده چندان رضایت بخش نیست از سوی دیگر، روش لیپوماتیک از تهاجم کمتری برخوردار است. در این روش از دستگاه متراکم کننده هوا به همراه یک کانوله استفاده می‌شود که به صورت خودکار ۳۶۰ درجه می‌چرخد. حرکات دستگاه باعث می‌شود چربی به مایع تبدیل شود. در صورتی که نکات ایمنی در جراحی رعایت شوند این روش بسیار ایمن و کارامد است و ریسک کمی دارد. اجرای این روش بسیار ساده است و جراح می‌تواند در طی جراحی کار خود را به طور دقیق انجام دهد.

آیا لیپوماتیک برای سلولیت نیز کاربرد دارد؟

برخی از افراد به اشتباه به چربی‌های جمع شده موضعی در ناحیه ران، سلولیت می‌گویند که می‌توان به طور قطع به کمک لیپوماتیک آنها را رفع کرد. سلولیت حقیقی ( فرورفتگی‌های موضعی در پوست به ویژه در ناحیه ران و باسن) به علت توزیع نوارهای رشته‌ای در بافت چربی ایجاد می‌شود. تلاش زیادی برای تقسیم این نوارهای رشته‌ای انجام شده است اما سطح موفقیت به دست آمده متغیر است. به این ترتیب در حال حاظر هیچ روشی نمی‌تواند به طور کامل و ایمن این مشکل را برطرف کند، اگر چه در مواردی که وجود بافت‌های چربی اضافی مشکل ساز است، رفع فرورفتگی پوست می‌تواند به بهبود طاهر بیمار کمک کند. پس از تفکیک نوارهای رشته ای می‌توان نقاط مذکور را توسط بافت‌های چربی سایر نقاط بدن پر کرد و اندامی زیبا خلق نمود.

آیا امکان ایجاد بافت‌ اسکار وجود دارد؟

از آنجایی که کانوله‌های مورد استفاده در این روش بسیار کوچک هستند، برش‌های ایجاد شده روی پوست دد چین و خطوط طبیعی بدن ناپدید می‌شوند. پس از اتمام درمان نیازی به بخیه کردن برش‌ها نیست زیرا طول آنها حدودا ۲ میلی متر است که ظرف چند ماه به طور کامل بهبود می‌یابند.

چرا لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های جراحی زیبایی لاغری از ایمنی بیشتری برخوردار است؟

از آن جا که لیپوماتیک گرمایی اعمال نمی‌کند، ایمن‌تر و بسیار راحت‌تر از تکنیک‌های مشابه شکل دهی بدن است.

چرا بعضی افراد بعد از عمل احساس خارش می‌کنند؟

بعضی از بیماران تحت عمل لیپوماتیک حتی در طول درمان نیز احساس خارش خفیفی را بیان می‌کنند که علت نامگذاری این روش است. این حس خارش به سادگی نتیجه فیزیکی فیبرهای عصبی در ناحیه ارتعاشی است و هیچ تاثیری در موفقیت یا اثربخشی درمان ندارد.

آیا این جراحی درد دارد؟

به طور معمول، لیپوماتیک نیاز به بیهوشی عمومی ندارد، به این معنی که شما می‌توانید از زمان بیشتری که برای بیهوشی و سرگیجه بیمار نیاز است و از دوره ریکاوری از بیهوشی رهایی یابید. البته جراح شما محل درمان را با یک بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند، بنابراین عمل شما بدون درد خواهد بود.

چه زمانی بعد از عمل می‌توانم به سر کار بروم؟

به لطف زمان کوتاه بازیابی از لیپوماتیک، شما می‌توانید روز بعد به محل کار خود بازگردید.

چه موقع نتایج پس از لیپوماتیک را مشاهده خواهم کرد؟

شما مزایای فوری بعد از عمل لیپوماتیک خود را مشاهده خواهید کرد و با احساس رضایت مرکز درمانی را ترک خواهید کرد. در روزهای بعد از عمل، همانطور که در حال بهبودی هستید، نتایج لیپوماتیک شما حتی بهتر خواهند شد.

یک فرآیند لیپوماتیک معمول چقدر طول می‌کشد؟

لیپوماتیک سریع و آسان است. این روش معمولا حدود یک ساعت طول می‌کشد.

آیا باید بعد از لیپوماتیک باید یک شب بستری شوم؟

قطعا خیر. این نکته، بخش خوب این تکنیک خلاقانه فرم دهی و کاهش چربی است. در موقع ناهار مراجعه کنید و فقط چند ساعت بعد پشت میز کار خود خواهید بود. یا می‌توانید برای استراحت بعد از ظهر به خانه بروید و صبح روز بعد سرحال بیدار شوید.

دوره بهبودی پس از لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

بازیابی از لیپوماتیک بسیار سریع است. هر روز بهبودی بیشتری را مشاهده خواهید کرد، هر چه قدر تورم شما کاهش و پوست شما بهبود یابد این نتایج واضح‌ترند. بهبودی کامل تنها چند هفته کوتاه به طول می‌انجامد و بلافاصله می‌توانید فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرید.

آیا می‌توانم بعد از لیپوماتیک ورزش کنم؟

برای اطمینان از بهبودی کامل، جراحان لیپوموتیک توصیه می‌کنند تا بیماران قبل از انجام تمرینات شدید حدود یک هفته صبر کنند. پس از آن به اندازه کافی احساس خوبی دارید و می‌توانید قدم بزنید یا تمرینات هوازی سبک انجام دهید.

نتایج لیپوماتیک چه مدت دوام دارد؟ و آیا امکان بازگشت چربی‌ها وجود دارد؟

نتایج لیپوماتیک طولانی مدت است. چربی که از طریق لیپوماتیک حذف می‌شود دوباره ظاهر نمی‌شود و رشد مجدد ندارد. اگر پس از این عمل وزن افزایش دهید، ممکن است چربی اضافی در قسمت‌های دیگر بدن خود مشاهده کنید. جراح از شما می‌خواهد که وزن سالم خود را حفظ کنید و در غذا خوردن و ورزش منظم متعهد باشید تا رضایت شما از بدن تازه شکل گرفته‌تان ادامه یابد.

آیا امکان خطر آمبولی با این جراحی وجود دارد؟

احتمال خطر آمبولی در لیپوماتیک بسیار نادر است. این روش برای افرادی که چربی موضعی کمی دارند در یک جلسه انجام می‌شود و برای افرادی که چربی بیشتری دارند برای کاهش خطر آمبولی معمولا چراحی لیپوماتیک در چند جلسه انجام می شود.

آیا می‌توان بعد از لیپوماتیک باردار شد و یا زایمان طبیعی داشت؟

لیپوماتیک سلولیت و چربی‌های اضافی زیر پوست را حذف می‌کند و هیچ گونه آسیبی به اندام‌های داخلی وارد نمی‌کند. بنابراین برای باردار شدن و زایمان طبیعی اختلالی را ایجاد نمی‌کند. اما اگر قصد بارداری سریع بعد از لیپوماتیک را دارید بهتر است قبل از اقدام به بارداری با متخصصص زنان و متخصص لیپوماتیک خود مشورت نمائید.

استفاده از گن پس از جراحی لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟

معمولا بعد از انجام لیپوماتیک جراح به شما توصیه می‌کند که گن استفاده کنید. معمولا بیمارانی که بعد از عمل، از گن استفاده می کنند نسبت به بیمارانی که از گن استفاده نکرده‌اند نتایج مطلوب‌تری از عمل خود به دست می‌آودند. برداشت چربی‌های زیر پوست باعث می‌شود مایعی در محلی که لیپوماتیک انجام شده، جمع شود و پوست به درستی عضله نچسبد. پوشیدن گن از تجمع این مایع‌ها جلوگیری کرده و باعث اتصال پوست به عضله می‌شود. علاوه بر این گن با افزایش جریان خون و محکم نگه داشتن پانسمان‌ها در جای خود باعث تسریع روند بهبودی و ترمیم جای زخم می‌شوند. توصیه می‌شود از گنی استفاده کنید که نه زیاد تنگ باشد که موجب اذیت شدن شما شود و نه خیلی راحت باشد که تاثیری بر پوست نگذارد.

آیا در انجام این عمل محدودیت سنی وجود دارد؟

اگر بیمار دارای وضعیت جسمانی خوبی باشد، هیچ گونه محدودیت سنی برای انجام لیپوماتیک وجود ندارد. از سن بلوغ تا سنین بالا می‌توان این عمل را انجام داد. به شرطی که بیمار مشکل خاصی نداشته باشد که باعث تداخل در فرایند درمان، مصرف دارو، یا دوران بهبود شود.

آیا این جراحی برای بیماران بسیار چاق هم توصیه می‌شود؟

معمولا بیمارانی که دارای bmi بیشتر از 40 باشند علاوه بر لیپوماتیک جراحی‌های دیگر هم توصیه می‌شود. به شرطی که محدودیت بی هوشی کامل نداشته باشند.

چه زمانی می‌توان بعد از لیپوماتیک به حمام یا استخر و سونا بروم؟

حمام کردن بعد از لیپوماتیک را می‌توان روز بعد انجام داد. فقط در نظر داشته باشید که بهتر است زیر آب گرم ناحیه‌ای که عمل انجام داده اید را به خوبی ماساژ داده تا مایعاتی که در این نواحی جمع شده‌اند تخلیه گردند و از ایجاد کبودی و تورم در این ناحیه جلوگیری شود. استخر و سونا بهتر است تا چند هفته بعد از عمل ترک شود.

آیا لازم است قبل از عمل آزمایش خون گرفته شود؟

معمولا جراح قبل ازعمل تست‌هایی مانند تست هپاتیت، کم خونی، تست‌های عملکرد کبد و کلیه، تست بارداری و تست انعقاد و.... را تجویز می‌کند تا از بروز مشکلات حین و بعد از عمل جلوگیری کند. همچنین بیمار باید قبل از عمل از وجود بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون،بیماری‌های خود ایمنی، بیماری لوپوس، سابقه جراحی به جراح خود اطلاعات کافی ارائه دهد.

آیا امکان آسیب بافتی با این روش وجود دارد؟

مزیت روش لیپوماتیک این است که دستگاه کانولا وقتی به بافت چربی می‌رسد حرکت کرده و آنها را به داخل خود می‌کشد و زمانی که به بافت عضله برخورد می‌کند از حرکت باز می‌ایستد. بنابریان آسیبی به بافت‌ها وارد نمی‌شود.

آیا کشیدن سیگار بعد از عمل ممنوع است؟

بله. حداقل دو روز قبل از عمل و یک ماه بعد از عمل از کشیدن سیگار جدا پرهیز کنید

عکس‌های قبل و بعد ازلیپوماتیک توسط دکتر خان محمدی


به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک:رسیدن به تناسب اندام بدون عارضه با پیکرتراشی
4 از 3 رای