کوچک و زیبا کردن ران با خارج کردن چربی اضافه و لیفت بافت ران

داشتن پاهای زیبا و خوش فرم، خواسته‌ی هر زن و حتی هر مردی است. با این وجود، خوش فرم و لاغر کردن پاها می‌تواند یک پیگرد ناامید کننده باشد. اکثر زنان رژیم گرفتن، ورزش کردن و گرفتن مربی شخصی را امتحان می‌کنند. در حالی که این چیزها به لاغر کردن بدن به طور کلی کمک می‌کنند و حتی برخی از چربی‌ها را در ران‌ها کاهش می‌دهند، به طور کلی زنان به آن فرم خوبی که می‌خواهند دست پیدا نمی‌کنند.

امروزه با پیشرفت‌های تکنولوژی پزشکی دیگر نیازی به ورزش‌های سخت و رژیم غذایی طولانی مدت نیست. متخصصین زیبایی با کمک گرفتن از روش‌هایی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک و جراحی لیفت ران به شما کمک می‌کنند تا به اندام دلخواهتان دست یابید.

 

به منظور ایجاد بهترین نتایج در ران‌ها، آنها در واقع به سه ناحیه درمان جداگانه تقسیم بندی شده‌اند. در برخی موارد تنها ممکن است نیاز به درمان تک ناحیه باشد. در موارد دیگر، پزشک ممکن است تلیپوساکشن، لیپوماتیک یا درمان جراحی لیفت در هر سه ناحیه را برای به دست آوردن مطلوب‌ترین نتایج توصیه کند.

در کلینیک دکتر خان محمدی با کمک جدیدترین امکانات و دانش پزشکی انواع روش‌های زیبایی، لیفت و لاغر کردن ران برای شما عزیزان انجام می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت با شماره‌های ۰۲۱۴۴۰۱۲۱۵۳ تماس حاصل فرمایید

چه عواملی باعث ران‌ها و پاهای برجسته می‌شود و چرا ورزش در این موارد کار آمد نیست؟


همه چربی را به روش‌های مختلف به دست آورده و ذخیره می‌کنند. چیزی که تعیین می‌کند آیا کسی برآمدگی‌های چربی در پاها و ران‌هایش دارد یا نه، که از جهت دیگر کناره‌های ران یا saddle bags نیز نامیده می‌شود، ژنتیک است. ژن‌های زن که توسط پدر و مادرش به ارث برده است، اغلب باعث می‌شوند که شخص مانند مادر یا مادر بزرگ خود همان برآمدگی‌ها را در همان نواحی داشته باشد. این برآمدگی‌ها اغلب آنهایی هستند که چربی را به دست می‌آورند و به روشی سمج روی آن پافشاری می‌کنند.

ورزش کردن چربی‌ها را معمولا در یک بازه زمانی از کل بدن می‌سوزاند. از دست دادن 10 پوند با دویدن، لزوما به این معنی نیست که از شر 10 پوند در پاها که بیشترین کار را انجام می‌دهند خلاص می‌شوید. با این حال ممکن است تنها چند پوند از وزن پاها کم شود. برآمدگی‌های چربی در ران‌ها در این مورد حتی ممکن است کلا تغییری نداشته باشد یا تنها تغییر کمی وجود داشته باشد. ویژه‌گران فیزیولوژی ثابت کرده‌اند که چربی نمی‌تواند توسط ورزش مورد هدف قرار گیرد، با این حال، این چیزی است که بسیاری از مردم هنوز سعی در باور کردنش دارند. بنابراین اگر شما فقط دارای کیسه‌های خاصی از چربی هستید که باید شکل داده شوند، به ندرت از طریق ورزش به تنهایی از بین می‌روند.

قبل از فرآیند عمل


مراقبت از بدن و برنامه‌ریزی برای دوره بهبودی در هفته قبل از فرآیند عمل می‌تواند شانس شما را برای نتایج عالی و کاهش خطر ابتلا به عوارض به حداکثر برساند. مراحل خاصی وجود دارد که باید برای آماده‌سازی خودتان برای این فرآیند عمل انجام دهید. این مراحل عبارتند از:

 • متوقف کردن سیگار کشیدن برای مدت زمان مشخص قبل از انجام فرآیند عمل.
 • اجتناب از مصرف داروها و مکمل‌های خاصی که می‌توانند عمل جراحی یا فرآیند بهبودی شما را مختل کنند.
 • به طور کامل شستن ران‌ها برای اطمینان از اینکه پوست شما قبل از شروع فرآیند عمل ضد عفونی و سالم است.
 • اگر پوست شما عفونی است، پزشک قادر نخواهد بود که جراحی لیفت ران را انجام دهد که با پوست افتاده بیشتر احتمال رخ دادن دارد.
 • هیدراته ماندن و مصرف مکمل‌هایی مانند ویتامین C و آهن برای کمک به بدن شما برای قرار گرفتن تحت جراحی و بهبودی.
 • خیلی خوب خوابیدن. اگر به اندازه کافی استراحت کنید، بدن شما سریع‌تر بهبود خواهد یافت و بعد از عمل جراحی ممکن است خوابیدن دشواتر باشد.
 • ادامه دادن‌ ورزش و خوردن یک رژیم سالم. وزن شما باید برای انجام عمل جراحی لیفت ران ثابت باشد. شما همچنین نیاز به ادامه دادن به حفظ این شیوه‌ی زندگی سالم پس از فرآیند عمل برای حفظ نتایج خود دارید.
 • انجام هر گونه تست اضافی یا کار آزمایشگاهی که پزشک دستور داده است.

انواع روش‌های لاغرکردن ران


متخصصین زیبایی روش‌های زیر را برای لاغرکردن و فرم دادن به ران‌ها پیشنهاد می‌کنند:

لیپوماتیک

لیپوماتیک می‌تواند برای حذف کیسه‌های چربی سمج از هر قسمت از بدن، از جمله پا و ران استفاده شود. این روش برای بیمارانی ایده آل است که مقدار زیادی از وزن کلی را حمل نمی‌کنند، اما دارای ذخایر چربی در نواحی خاصی هستند که به رژیم غذایی و ورزش پاسخی نمی‌دهند. لیپوماتیک ار لرزش و چرخش برای حذف کردن چربی استفاده می‌کند و هیچ گرمایی در این فرآیند عمل به کار گرفته نشده است.

برخی از مزایای لاغر کردن ران با لیپوماتیک عبارت‌اند از:

روشی کمتر دردناک

لرزش فروآوا با گیرنده‌های درد مغز شما مداخله می‌کند که به طور کامل موجب سرکوب یا مسدود کردن درد می‌شود و احساسی شبیه به غلغلک دارد.

بهبودی سریع‌تر

یک کانولای منحصر به فرد "جنبش سه گانه" چربی‌ها را بدون ایجاد زخم و آسیب به بقیه‌ی بدن از بین می‌برد، بنابراین به جای چند هفته، در عرض چند روز به حالت عادی بازمی‌گردید.

بی‌حسی موضعی

ایمن‌تر از بیهوشی عمومی، شما برای انجام این فرآیند عمل هوشیار هستید، بنابراین می‌توانید با جراح خود صحبت کنید و کنترل بدن خود را حفظ کنید.

کبودی و تورم کمتر

چربی بدن به آرامی با استفاده از یک کانولای ویژه‌ای که هنگام لمس بافت غیرچربی متوقف می‌شود، و سوزش و یا برش رخ نمی‌دهد، کاهش می‌یابد و در حالی که حذف چربی را بهبود می‌دهد، باعث کاهش آسیب می‌شود.

حتی پوست سفت‌تر و ارتجاعی‌تر

شبکه فیبروز و بافت غیر چربی زیر پوست حفظ می‌شوند در حالی که یکنواختی حذف چربی بهبود یافته، انقباض و صافی و همواری خوبی به پوست ارائه می‌دهد.

درمان هر ناحیه در بدن شما

چربی سمج بدن را از یک یا چند ناحیه در یک زمان حذف می‌کند، از جمله نقاط دشوار یا ظریف که نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارند.

بادی کانتورینگ دقیق

بدن با شکل و اندازه دلخواه با دقت و به درستی پیکره تراشی می‌شود، و تمام انواع چربی از جمله فیبروز به طور موثرتر حذف می‌شوند.

جراحی لیفت ران

انواع مختلف لیفت‌های ران وجود دارند، که با اندازه و شکل برش مورد استفاده برای حذف پوست، چربی و بافت اضافی متفاوت است. پزشک داوطلبی شما را برای هر گونه از این انواع لیفت‌های ران ارزیابی می‌کند و و توصیه می‌کند که کدام نوع ممکن است برای نیاز‌ها و اولویت‌های شما مناسب باشد. در حالیکه این تکنیک‌ها یک راهنمای عمومی برای عمل جراحی را ارائه می‌دهند، ممکن است پزشک شما اصلاحاتی را در جهت شکل و فرم خاص مورد نظر شما انجام دهد. به طور کلی، بیماران با پوست، بافت و چربی بیشتر برای برداشتن، صرف نظر از روش استفاده شده، نیاز به برش‌های طولانی‌تر یا پیچیده‌تر دارند.

لیفت داخل ران

همانطور که از نامش پیداست، این نوع لیفت ران، داخل ران را مورد هدف قرار می‌دهد. این روش به افرادی که با حذف چربی اضافی از این ناحیه از بدن از طریق رژیم غذایی و ورزش مشکل دارند، کمک می‌کند. لیفت داخل ران ممکن است همچنین برای اصلاح خاصیت ارتجاعی کاهش یافته پوست ناشی از روند پیری یا از دست دادن وزن زیاد مورد استفاده قرار گیرد. در طی روش لیفت داخل ران، پزشک یک برش در نقطه اتصال جایی که ران به ناحیه شرمگاهی برخورد می‌کند ایجاد می‌کند. این به پزشک این امکان را می‌دهد تا به بافت‌های زیرین دسترسی پیدا کند و در عین حال امکان برش با احتیاط‌تر را داشته باشد، زیرا اسکار به راحتی می‌تواند توسط لباس زیر پنهان شود. سپس پزشک یک تکه پوست و احتمالا چربی از ناحیه را برداشته و پوست باقیمانده را برای فراهم کردن کانتورهای بهبود یافته پا سفت می‌کند.

لیفت ران مینی

اگر تنها بافت افتاده را در سه قسمت بالای پا تجربه می‌کنید، ممکن است واجد شرایط لیفت ران مینی باشید، که تکنیک اصلاح لیفت داخل ران که تنها شامل یک شکاف کوچک در ناحیه کشاله ران است می‌باشد. در حالی که این تکنیک نتایج کمتر قابل توجهی را ارائه می‌دهد، تنها جای زخم کمی ایجاد می‌کند و به طور معمول نیاز به دوره بهبودی کمتری دارد.

لیفت 2 طرفه ران

فرآیند عمل لیفت 2 طرفه ران، که گاهی اوقات اشاره به لیفت خارجی ران دارد، برای سفت کردن پوست در جلو و بیرون پاها طراحی شده است. در طول روش لیفت دو طرفه ران، جراح یک برش در بالای پا، جایی که لبه‌ی پایینی زیر بیکینی است یا جفت لباس زیر است ایجاد می‌کند و یک شکلV  مانند تشکیل می‌دهد. بسته به نیازهای شما، این برش ممکن است در ناحیه لگن یا باسن شما پنهان شود. سپس جراح شما قبل از اینکه پوست باقی مانده را بکشد و به همان ناحیه اتصال دهد، مقدار مشخصی از پوست را با توجه به نیازها و اولویت‌های شما حذف می‌کند، بنابراین پوست صاف می‌شود. به این ترتیب لیفت دو طرفه‌ی ران برای سفت کردن پوست در امتداد هر دو طرف راست و چپ پا به کار گرفته می‌شود. این روش مخصوصا برای افرادی مفید است که بعد از کاهش شدید وزن پوست اضافی دارند، زیرا می‌توان آن را برای حذف مقادیر بالایی از بافت‌ها نسبت به سایر تکنیک‌ها استفاده کرد. این روش همچنین می‌تواند به لیفت باسن همراه با ران‌ها کمک کند.

لیفت میانی ران

لیفت میانی ران پوست و چربی اضافی را در قسمت فوقانی داخل ران کاهش می‌دهد. این برای بیمارانی طراحی شده است که از شکل پاهایشان ناراضی هستند، و کسانی که پس از، از دست دادن وزن شدید علاقه‌مند به حذف پوست اضافه هستند. در طی یک روش لیفت میانی ران، پزشک یک برش را در کشاله ران ایجاد خواهد کرد، مانند لیفت داخلی ران، و تا پشت چین باسن یا در برخی موارد تا ناحیه‌ی مفصل ران امتداد دارد. لیفت میانی ران ممکن است شامل اسکارهای عمودی گسترش یافته تا پاها از کشاله‌ی ران برای دسترسی بهتر و بیشتر به بافت زیرین باشد. سپس پزشک پوست را لیفت می‌کند، و پوست و چربی اضافه را برای بهبود شکل پاها و سفت کردن پا حذف می‌کند.

شما و پزشکتان در مورد اینکه کدام یک از تکنیک‌های بالا برای نیازهای خاص پزشکی شما، شکل بدن و نتایج مورد نظر بهترین کار را انجام می‌دهد، صحبت می‌کنید، با توجه به اولویت‌های شما روش لیفت ران شما سفارشی می‌شود.

جراحی لیفت ران برای چه کسانی مناسب است؟

متقاضیان معمولا این علائم و نشانه‌ها را دارند:

 • قابلیت ارتجاعی ضعیف پوست در قسمت داخلی و خارجی ران‌ها
 • کاهش چشمگیر وزن که باعث ایجاد پوست اضافی در ران‌ها می‌شود.
 • پوست افتاده، آویزان، و اضافه در قسمت داخلی و خارجی ران‌ها

در صورتی که پوست داخل و خارج ران آویزان شود، لیفت ران پوست اضافه را حذف خواهد کرد، و سپس کانتور پوست را سفت و محکم می‌کند. این روش پاهایی زیبا و پیکره تراشی شده ایجاد می‌کند. بیمارانی که وزن زیادی از دست داده‌اند متقاضی ایده‌آلی برای لیفت ران هستند، زیرا آنها معمولا پوست افتاده‌ی اضافی دارند.

بهبودی پس از عمل لیفت ران شبیه به چه چیزی است؟

زمان بهبودی لیفت ران 3 هفته است. پزشکان 7 روز اول استراحت مطلق و اجتناب از تمام حرکات برای کمک به افزایش سرعت بازیابی را شدیدا توصیه می‌کنند.

بیماران خارج از شهر که لیفت ران دارند باید حداقل 2 هفته در شهر بمانند. بعد از جراحی، شما باید موارد زیر را انجام دهید:

 • 1 هفته: استراحت مطلق، تنها راه رفتن برای رفتن به دستشویی مجاز است.
 • 5 تا 7 روز: اولین مراجعه پس از عمل برای حذف لباس فشرده‌سازی و پدها
 • 1 تا 2 هفته: لباس فشرده‌سازی به طور مداوم پوشیده می‌شود.
 • هفته دوم: پیاده روی در داخل خانه مجاز است.
 • به مدت دو هفته: ننشستن
 • 3 هفته: رانندگی نکردن
 • در هفته دوم (اجباری)، ماه اول و ماه 4: مراجعه بعد از عمل باید انجام شود.
 • 6 هفته: فعالیت‌های منظم را از سر بگیرید.

لیپوساکشن ران

این روش circumferential غالبا در تعیین پزشک منعکس است که کدام ناحیه پا از لیپوساکشن بهره‌مند خواهد شد. این روش ممکن است در نواحی درونی و بیرونی ران‌ها منحصرا یا در ترکیب انجام شود و می‌تواند با لیپوساکشن سایر قسمت‌های بدن ترکیب شود. با این حال، لیپوساکشن در نواحی قدامی ران‌ها به طور کلی باید اجتناب شود، زیرا ممکن است منجر به بی‌نظمی‌های کانتور شود.

بی‌حسی موضعی برای کاهش زخم و خونریزی انجام می‌شود. تسکین داخل وریدی یا بیهوشی عمومی نیز ممکن است بسته به نیازهای بیمار مورد استفاده قرار گیرد. سپس برش‌های کوچک در ناحیه درمان ایجاد می‌شوند. جراح یک کانولای نازک و توخالی (لوله) را وارد می‌کند و با حرکت دادن لوله به عقب و جلو، چربی اضافه را تفکیک می‌کند. سپس چربی با یک دستگاه مکنده یا سرنگ بیرون کشیده می‌شود.

لیپوساکشن داخلی ران

اکثر زنان علاقه‌مند به این روش، در جستجوی دستیابی به ران‌های لاغر هستند که یکدیگر را لمس نکنند. در چنین مواردی، لیپوساکشن به طور کلی تمام طول قسمت داخلی ران را اصلاح می‌کند. این ایجاد یک شکل با ظاهر طبیعی، متناسب و استوار در سراسر ناحیه را تضمین می‌کند.

لیپوساکشن خارجی ران

هنگامی که چربی اضافه در قسمت بیرونی ران ایجاد می‌شود، که saddlebags نیز نامیده می‌شود، رانها باعث ایجاد احساس یک درجه کشش میانه کم می‌شوند، که باعث ظاهر پاهای کوتاه و بی‌تناسب با بقیه بدن می‌شود. با انجام لیپوساکشن خارجی ران، پزشک می‌تواند این اثر را از بین ببرد، و ظاهر متناسب و کانتور شده‌ را بازگرداند.

لیپوساکشن قسمت قدامی ران

جلوی ران‌ها اغلب مانند ران‌های داخلی و خارجی درمان نمی‌شوند. در واقع، بسیاری از جراحان از انجام لیپوساکشن رانهای قدامی کاملا سر باز می‌زنند، زیرا می‌تواند به راحتی بی‌نظمی‌هایی در پوست ایجاد کند و موجب وقوع ناخوشایندی نسبتا بالایی در بیمار شود.

با این حال، در بعضی موارد ممکن است پزشک انجام لیپوساکشن قسمت قدامی ران را به منظور حفظ تعادل با بقیه ران و پا انتخاب کند. با این حال، جلوی ران تراکم متفاوت چربی دارد و باید در سطح عمیق‌تر به منظور اجتناب از بی‌نظمی کانتور ساکشن شود.

آیا شما یک متقاضی خوب برای لیپوساکشن ران هستید؟

اگر متوجه برآمدگی در داخل و خارج پاها یا زانوهایتان شده‌اید، لیپوساکشن احتمالا به شما کمک خواهد کرد. با این حال، متقاضی مناسب برای لیپوساکشن باید سالم باشد و تنها نقدار کمی مشکلات پزشکی داشته باشد. داشتن انتظارات واقع گرایانه برای نتیجه نیز برای بیماران به منظور راضی بودن از نتایجشان بسیار مهم است. پزشک به شما یک تصویر بسیار کامل و روشن از شکل جدیدی که می‌تواند ایجاد کند ارائه می‌دهد. پزشک در اکثر موارد طرح‌های جدید بدن شما را بر روی عکس‌هایی که می‌گیرد می‌کشد. او همچنین هر گونه اثرات منفی مانند چین و چروک‌های پوستی را شرح می‌دهد که ممکن است در صورتی که پوست شل‌تری دارید انتظار داشته باشید.

انتظار چه نتایجی را می‌توانید داشته باشید؟

زنانی که پوست داخل ران‌هایشان صاف و قابل ارتجاع است، می‌توانند انتظار نتایج خوبی را داشته باشند. بیماران مسن‌تر، که پس از چندین درمان پوستشان چروک‌دار و زخمی است، باید مانند نواحی دیگر انتظار داشته باشند که پوست پاها حتی پس از لیپوساکشن چین و چروک‌های ریز و یا اسکارها را حفظ کند؛ با این حال، همچنین اثر زیبایی بسیار خوب خواهد بود، به ویژه هنگام پوشیدن شلوار.

در مواردی که چین و چروک در ناحیه داخلی ران برای بیمار قابل قبول نیست، ممکن است اصلاح جراحی پلاستیک (لیفتینگ) انجام شود؛ این روش پس از عمل بسیار وسیع است و با توجه به جای زخم بزرگ در ناحیه کشاله ران، جای زخم بعد از عمل معمولا برای بیمار حتی از نظر زیبایی کمتر قابل قبول است.

بهبودی

بیماران باید به مدت 2 هفته پس از عمل جراحی لباس فشرده‌سازی در اطراف ران‌ها و زانوها تمام روز و شب بپوشند. این برای کمک به کاهش تورم و کمک به فرم بدن شما برای گرفتن شکل کانتور شده‌ی تازه‌ است. در این روش زمان از کار افتادگی برای بهبودی کم است، اما بیماران باید بلافاصله پس از فرآیند عمل راه بروند. راه رفتن به سرعت بخشیدن بهبودی می‌شود زیرا جریان خون بهتر را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید نتایج را در عرض چند هفته و بهبودی مداوم را در ماه‌های بعدی ببینید. لیپوساکشن ران‌ها و زانوها به بیماران پاهای لاغر و کانتور شده می‌دهد.

خطرات و عوارض احتمالی این روش کدامند؟


شایع‌ترین عوارض عبارتند از:

 • عفونت
 • بهبود ضعیف زخم
 • از دست دادن پوست
 • بی‌حسی یا تغییر در حس پوست
 • بخیه‌هایی که روی پوست قرار دارند.
 • عدم تقارن
 • امکان فرآیند عمل دوم برای اصلاح عوارض فوق

هزینه لاغر کردن ران چقدر است؟


هزینه‌ی لیپوساکشن و لیپوماتیک ران، پا، زانوها به میزان قابل توجهی بسته به اینکه شما کدام روش را انتخاب می‌کنید، تغییر می‌کند. به یاد داشته باشید که کیفیت نتایج نیز به شدت متفاوت است و اغلب بارها در قیمت منعکس شده است. کیفیت لیپوساکشن علاوه بر مهارت عالی نیاز به زمان و صبر دارد. هزینه‌ی جراحی لیفت ران شامل دستمزد پزشک، هزینه بیهوشی و هزینه اتاق عمل است. لیفت‌های ران می‌توانند پشت سر هم با روش‌های دیگر انجام شوند، که می‌تواند هزینه کلی را افزایش دهد.

به این پست امتیاز دهید.
کوچک و زیبا کردن ران با خارج کردن چربی اضافه و لیفت بافت ران
4 از 1 رای